11.06.2018, 18:29 | czytano: 1534

„gdy się ktoś zaczyta…” - ZSCKR Nowy Targ

arch. szkoły
Z każdym rokiem coraz więcej szkół dołącza do ogólnopolskiej akcji czytelniczej ,,Jak nie czytam jak czytam". Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w piątek 8 czerwca już po raz drugi przystąpił do tej akcji.

Nie trzeba było długo nas przekonywać. Po pierwsze: piątek, po drugie: na horyzoncie już wakacje, po trzecie: wymarzona, upalna, lekko rozleniwiająca pogoda i po czwarte wreszcie: nie można siedzieć w szkolnych murach, kiedy czeka na nas ,,zielona sala" na wolnym powietrzu. To wystarczające powody. Jak tu nie czytać wśród śpiewu ptaków i szumu traw?

Rozpoczęliśmy od lektury fragmentów ,,Biegunów" niedawnej laureatki nagrody Bookera Olgi Tokarczuk. Wprowadzeniu w czytelniczy klimat posłużyły nam też eseje Justyny Sobolewskiej ze zbioru ,,Książka o czytaniu". A potem już wszystko potoczyło się według gustów indywidulanych: każdy czytał co chciał i jak chciał...


I chociaż niektórzy, jak zawsze zresztą o tej porze roku szkolnego, kierowani nieodpartym pędem do wiedzy wynikającym z konieczności ratowania palącego się po nogami gruntu, nie dołączyli do nas, nie przeszkadzało nam to. Bo nie o rekordy przecież idzie, ale o przyjemność czytania, której nie da się porównać z niczym innym.


Jak mawiał klasyk: ,,gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra".

źródło: ZSCKR Nowy Targ
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl