27.08.2018, 09:42 | czytano: 452

Terapeuta zajęciowy - nowy kierunek w szkole im. J. Venuleta w Nowym Targu

Policealna Szkoła Służb Medycznych oraz Policealne Studium Zawodowe zaoczne w Nowym Targu, kierują atrakcyjną ofertę edukacyjną do wszystkich osób posiadających wykształcenie minimum średnie, a chcących zdobyć poszukiwane teraz na rynku pracy kwalifikacje zawodowe.
Nie jest wymagana matura, by w cyklu trwającym 1 rok lub 2 lata nabyć umiejętności:
- terapeuty zajęciowego

- opiekuna medycznego

- technika bezpieczeństwa i higieny pracy

- higienistki stomatologicznej
- technika masażysty 

- technika usług kosmetycznych.
Nowością na naszym rynku jest kierunek „terapeuta zajęciowy”, umożliwiający zatrudnienie w sanatoriach, warsztatach terapii zajęciowej, domach pomocy społecznej, zakładach opiekuńczo-leczniczych.

W programie każdego kierunku – język obcy zawodowy zwiększający szansę podjęcia pracy za granicą.

Przedmioty prowadzone są przez doświadczonych wykładowców wyższych uczelni.
Kształcenie odbywa się w trybie dziennym lub zaocznym.
Szczegółowe informacje – w sekretariacie Szkoły czynnym od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00 – 16.00, ul. św. Katarzyny 1 (róg Rynku) 34-400 Nowy Targ, tel. 18 26 675 34.mat. prasowy
komentarze
kogitator29.08.2018, 21:50
To dobrze że w programie każdego kierunku jest język obcy zawodowy, ale nie dlatego żeby absolwenci wyjeżdżali pracować za granicą, tylko po to żeby wyposażyć uczniów w język obcy jako narzędzie do zdobywania wiedzy i uaktualniania jej przez całe życie w obcojęzycznych materiałach publikowanych w Internecie. Polaków powoli przestaje puszczać stawka jeśli chodzi o pracę za granicą, pomimo że wciąż nie mamy w Polsce waluty euro.