14.10.2018, 17:30 | czytano: 845

Szkolna wycieczka w Pieniny

arch. szkoły
Gotowi i zwarci piątoklasiści ze szkoły podstawowej w Łapszach Niżnych, w piękny jesienny dzień zdobyli najpopularniejszy szczyt w Pieninach: Trzy Korony 982 m npm.
Pogoda była cudna, w pełni kolory jesieni, a widoki uświadamiały nam w jak pięknym miejscu mieszkamy. Krajobraz z Przełęczy Chwała Bogu był jedyny w swoim rodzaju, mgła przykryła wzniesienia Pienin i Magury Spiskiej, nad którą królowały majestatyczne Tatry Wysokie i Bielskie. Widoki towarzyszyły nam do końca wyprawy. Jednak największy zachwyt, który zostanie w pamięci myślę u niektórych uczniów na zawsze to widok z Trzech Koron…
Uczestnicy wycieczki poznali też ciekawą historię związaną z Górą Zamkową dotyczącą zamku pienińskiego, św. Kingi oraz pobytu tu dwóch pustelników. Po zejściu do Krościenka piątoklasiści w budynku PPN obejrzeli film edukacyjny o Pieninach, a następnie zapoznali się z wystawą przyrodniczą. Największym zainteresowaniem okazała się kopia bumerangu znalezionego na przełomie Białki i zwierzęta żyjące w Pieninach.

E. Łukuś
Zobacz pełną wersję podhale24.pl