23.11.2018, 14:23 | czytano: 389

Akcja „Prawdziwy wojownik..." dobiega końca (zdjęcia)

zdj. organizatora
Od początku września bieżącego roku w kliku szkołach naszego regionu prowadzona jest akcja „Prawdziwy wojownik nie walczy na ulicy” to nazwa projektu który powstał w Małopolsce, którego celem jest bezpłatne prowadzenie zajęć ju jitsu wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych.
Ju jitsu stanowi doskonałą bazę do realizacji celów takich jak przeciwdziałanie patologiom oraz budowanie prospołecznych postaw i właściwego kodeksu moralnego to zajęcia ogólnorozwojowe, kształtujące wytrzymałość, szybkość, siłę, zręczność, koordynację.
Projekt jest realizowany ze środków województwa małopolskiego przy udziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, który powierzył jej realizację Stowarzyszeniu Grappling Kraków.

Instruktorzy działający przy S.K.K.F. Akyama, Shihan Aleksander Kozieł, Sensei Jerzy Knutelski oraz Sensei Sebastian Westrych, który jest koordynatorem projektu, prowadzą darmowe zajęcia w Szaflarach, Zaskalu, Jabłonce, Ostrowsku, Grywałdzie, Kluszkowcach, oraz SOSW w Nowym Targu. W przedsięwzięciu bierze udział ponad setka dzieci.

Na macie jest miejsce dla każdego, tu wszyscy jesteśmy równi. Na macie możemy pokonywać swoje ograniczenia - zarówno te fizyczne jak i psychiczne.

Najlepiej pokazują to uczniowie grupy treningowej z SOSW przy SP nr 9 w Nowym Targu. Zaangażowaniem i pasją ta grupa może obdzielić kilka szkół złożonych z w pełni zdrowych dzieciaków, często unikających zajęć fizycznych. "Prawdziwy Wojownik" jest właśnie dla takich charakternych osób.

Zwrócił na to uwagę Sensei Sebastian, który chcąc nagrodzić swoich uczniów i pomóc Ośrodkowi zorganizował zbiórkę pieniędzy, by zakupić dla nich maty treningowe, nie pozostało to bez odzewu wśród jego przyjaciół i ludzi dobrej woli. W krótkim czasie udało się nazbierać kwotę 3288zł, co pozwoliło na zakup 38m2 maty, oraz przekazanie pewnej kwoty dla Ośrodka.

W ostatnim czasie w związku z akcją "19 dni przeciw przemocy" w SOSW w Nowym Targu Sensei Sebastian wraz z Shihan Aleksandrem przeprowadzili pokaz Kishin Juku Aiki JuJutsu.
Jest to sztuka walki której twórcą jest Shuhan Makoto Kojima pod którego okiem w Japonii obaj mistrzowie doskonalili ostatnio swoje umiejętności.

Na zakończenie pokazu Sensei Sebastian został bardzo miło zaskoczony przez cały Ośrodek począwszy od dyrekcji przez grono pedagogiczne i wychowawców, aż po wszystkich uczniów, otrzymując podziękowania od Pani Wicedyrektor Małgorzaty Benedyk, piękne podziękowanie własnoręcznie wykonane przez trenujących uczniów, drzewko Bonzai, oraz medal „Przyjaciel Ośrodka”.

Miejmy nadzieję, że mimo tego, że treningi kończą się pod koniec grudnia, to nie była to ostania akcja tego typu w naszym regionie, bo jak widzimy takie przedsięwzięcia mają sens by promować kulturę fizyczną nie tylko wśród dzieci.

mat. prasowy, opr.s/