05.12.2018, 14:01 | czytano: 336

XV Małopolski Konkurs „Stół pięknie nakryty – w drodze do niepodległości”

arch. szkoły
Uczennice II klasy technikum żywienia i usług gastronomicznym reprezentowały Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce na międzyszkolnym konkursie gastronomicznym.
Była to XV Edycja Małopolskiego Konkursu „Stół piękni nakryty”, z tematem przewodnim „W drodze do niepodległości” Konkurs odbywał się dwóch kategoriach: kucharz i kelner, a wystartowało, aż 13 szkół z terenu małopolski. Uczestnicy w kategorii kucharz musieli wykonać potrawę konkursową, na bazie składnika głównego, którym w tym roku była cielęcina, natomiast w kategorii kelner należało nakryć stolik zgodnie z motywem przewodnim oraz przygotować napój bezalkoholowy. W obu kategoriach uczennice otrzymały wyróżnienie oraz nagrody rzeczowe.
W Jury zasiadało grono znanych mistrzów sztuki kulinarnej: Kucharzy, Kelnerów, Barmanów, Doradców Kulinarnych i Specjalistów polskiej kuchni. Podczas Małopolskiego Konkursu „Stół pięknie nakryty” Polska Akademia Sztuki Kulinarnej i restauracja „Wierzynek” przeprowadziły bardzo atrakcyjne pokazy kulinarne, m.in. sztukę przyrządzania i podawania steków, owoców morza czy sushi. Uczniowie mieli niezwykłą szansę poznać nagradzanych mistrzów, usłyszeć ich opinie i zapytać o cenne rady. Mogli też poznać i nawiązać kontakt z uczniami innych szkół gastronomicznych, ale przede wszystkim pokazać swoje umiejętności i dobrze się bawić.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl