14.12.2018, 12:22 | czytano: 1190

Akcja "Na straży uśmiechu w ZPSWO w Nowym Targu (zdjęcia)

arch. szkoły
W Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu miała miejsce wizyta szczególnych gości. Uczniów odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cichem Dolnym. Ich wizyta nie byłaby wyjątkowa, gdyby nie to, z czym przyjechali do szkoły.
Panowie druhowie, ubrani w czapki mikołajkowe, przybyli do placówki z wielkimi i pięknie zapakowanymi prezentami. Z niektórymi aż trudno było się zmieścić w drzwiach wejściowych. Strażacy w ramach akcji mikołajowej „Na straży uśmiechu. I ty możesz zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja” w dniach od 1 do 9 grudnia zbierali nowe oraz używane, ale niezniszczone zabawki, pluszaki, książki, przybory szkolne i gry planszowe.
- Po raz pierwszy w tym roku postanowiliśmy zrobić coś wyjątkowego dla dzieci chorych i niepełnosprawnych. Ogłosiliśmy zbiórkę przyborów szkolnych, zabawek i ubrań. Odzew był bardzo duży. Zebrane rzeczy postanowiliśmy przekazać do szpitala, domu dziecka oraz szkół specjalnych, aby wnieść trochę radości w życie dzieci przed świętami. Przyjechaliśmy m.in. do Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych w Nowym Targu – mówi pan Jan Knapczyk, strażak z Cichego Dolnego.

W rozwożenie paczek zostało zaangażowanych 10 strażaków, w tym dwóch uczniów gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem. Jak podkreślają druhowie akcja była organizowana po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni.

Uczniowie nowotarskiej szkoły podstawowej byli niezwykle zaskoczeni wizytą strażaków i z wielką ekscytacją oglądali to, co zostało dla nich przygotowane. Serdecznie podziękowali za tak piękne prezenty i przy okazji dowiedzieli się kilku ciekawostek na temat pracy w straży pożarnej. Radość dzieci była ogromna. - Dziękujemy bardzo za przekazane podarunki naszym uczniom, za piękną i szlachetną inicjatywę oraz wielkie i dobre serca – mówi Ewa Barczak, dyrektor ZPSOW w Nowym Targu.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl