30.12.2018, 18:28 | czytano: 772

Bożonarodzeniowy projekt świąteczny w SP w Krauszowie (zdjęcia)

arch. szkoły
Okres przedświąteczny to jeden z najprzyjemniejszych momentów w szkole. To świetna okazja do realizacji projektu edukacyjnego. W tym roku w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie zrealizowano Bożonarodzeniowy projekt świąteczny.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych, wykonując różnorodne prace świąteczne pod kierunkiem swoich wychowawczyń Renaty Lipkowskiej, Bogumiły Czubińskiej- Truty, Elżbiety Cetery i Celiny Błaszczyk. Na zajęciach najmłodsze dzieci poznawały zwyczaje świąteczne najbliższego regionu, Polski, jak również innych krajów, szczególnie anglojęzycznych.
Uczennice ze szkolnego klubu wolontariatu pod kierunkiem Agaty Pawlikowskiej przygotowały kartki świąteczne dla osób starszych, samotnych i schorowanych współpracując tym samym z zespołem charytatywnym Parafii Wniebowzięcia NMP z Ludźmierza. Na zajęciach z plastyki uczniowie klas starszych przygotowali świąteczne dekoracje korytarzy i okien. Świąteczną atmosferę podkreślał również wystrój klas, przygotowany przez samorządy klasowe pod kierunkiem wychowawców. Przeprowadzono tradycyjny już Szkolny Konkurs Szopek, którego organizacją zajęła się Dyrektor szkoły Barbara Stala oraz Bogumiła Czubińska- Truty. Do tego przedsięwzięcia czynnie włączyli się rodzice oraz Rady Sołeckie z Krauszowa i Długopola, które ufundowały uczestnikom atrakcyjne nagrody rzeczowe. Spośród ponad 30 oryginalnych prac trudno było wybrać te, które pojadą na gminny konkurs. W tym roku szopka rodzinna Magdaleny Kucharskiej z klasy V otrzymała tytuł Grand Prix na XXII Gminnym Konkursie Szopek w Rogoźniku. Inne prace również zostały dostrzeżone przez jurorów konkursu. Szopka Marleny Froncz zajęła I miejsce, witrażowa szopka rodzeństwa Fudalewiczów zajęła III miejsce, a malarstwo na szkle Anny Zygmuntowicz otrzymało III miejsce. Okres świąt Bożego Narodzenia to czas kolęd i pastorałek. Uczniowie śpiewali i te stare, niemal zapomniane, i te najnowsze. Wykonywane były po polsku, po angielsku i po niemiecku, z towarzyszeniem fletów i gitary lub z wykorzystaniem karaoke.

W projekcie nie mogło zabraknąć jasełek, które mają już ponad 20-letnią tradycję w SP Krauszów. W tym roku ich organizacją zajęła się Elżbieta Cetera, s. Maria Gendera i ks. Mateusz Bochenek. W bohaterów „Jasełek” autorstwa Wandy Chotomskiej wcieliły się dzieci z klas 0-IV. Podczas przedstawienia publiczność odkryła wśród swoich rówieśników prawdziwe talenty aktorskie. Dużą pomocą w czasie przygotowań przedstawienia służyli również rodzice naszych aktorów, a szczególnie Małgorzata Kucharska, spod której rąk wyszły piękne stroje. Rada Rodziców ufundowała słodkie upominki dla dzieci. Uczniowie mogli poznać swoje umiejętności organizatorskie przygotowując wspólnie z wychowawcami wigilie klasowe.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl