15.02.2019, 15:14 | czytano: 2145

Nowatorskie projekty w II LO w Nowym Targu (zdjęcia)

arch. szkoły
II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu od 2013 roku współpracuje z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. W ramach współpracy licealiści biorą udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników uczelni.
Młodzi adepci sztuki dziennikarskiej rozwijają swoje zainteresowania pod okiem specjalistów. Mogą poznawać kulisy tej profesji, spróbować swoich sił podczas zajęć praktycznych prowadzonych w akademickiej rozgłośni radiowej lub studiu telewizyjnym przy ulicy Franciszkańskiej.
To jedna z szeregu możliwości, z jakich korzystają licealiści o zainteresowaniach dziennikarskich, literackich i artystycznych. Spośród wielu innych można jeszcze wymienić te najbardziej spektakularne: Booktrailer Film Festival – międzynarodowy konkurs filmów promujących czytelnictwo przygotowanych przez młodych ludzi (szkoła jest organizatorem i koordynatorem ogólnopolskiej edycji tego konkursu) oraz projekt „ART TЯA: From ART TЯAilers towards new skills and competences, more responsive to the labour market and the knowledge-based society needs” skupiony na rozwoju zainteresowań dziedzictwem kulturowym realizowany w ramach programu Erasmus + we współpracy ze szkołami średnimi z Austrii, Bułgarii, Francji i Włoch.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
komentarze
3 zmarnowane lata19.02.2019, 14:50
No i to jest szkoła!! Coś dla uczniów w końcu! Uczniowie w Goszczyńskim mają dosyć słuchania o maturze. II LO stara się zrobić dla uczniów coś więcej niż tylko pozostawić po sobie "MATURA W ŻYCIU NAJWAŻNIEJSZA". Jestem kilka lat po maturze i jestem wkurzony, że wybrałem Goszczyński, brak kół do rozwijania pasji i brak zainteresowania ze strony nauczycieli. Przyjść "odbębnić" zajęcia i do domu. Jedyne co mi pozostało po Goszczu, to papier z szafie, którego nigdy w życiu nie wyciągnąłem.
Nie pozdrawiam.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl