25.02.2019, 22:05 | czytano: 1764

Książka przed sądem

arch. szkoły
W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu odbył się spektakl „Książka przed sądem”. Sztuka była finałem projektu „Książka w roli głównej”, realizowanego dzięki fundacji banku Santander „Bank dziecięcych uśmiechów”.
Jest to projekt grantowy, stworzony z myślą o instytucjach budżetowych i organizacjach społecznych pracujących na co dzień z dziećmi, które nie ukończyły osiemnastego roku życia.
W tej edycji temat przewodni konkursu brzmiał: Książka i sztuka – uczy, bawi, rozwija. W ramach projektu organizowane były spotkania: teoretyczne, na których uczniowie poznali elementy i budowę teatru oraz praktyczne, na których uczestnicy czytali słynne dramaty, tworzyli plakat teatralny, przygotowali scenografię, zobaczyli prawdziwą sztukę teatralną w Teatrze Słowackiego, mogli obserwować teatr za kulisami, a także zwiedzić krakowskie miejsca związane z książką.

Końcowym etapem projektu była sztuka teatralna, w której uczestnicy zostali aktorami. Przedstawienie obejrzeli wszyscy uczniowie szkoły, nagrodzone zostało gromkimi brawami. Widzowie brali udział w rozprawie sądowej, która miała rozstrzygnąć problem: czy we współczesnym świecie potrzebna jest książka, czy też można ją zamknąć w archiwum, muzeum, a może zniszczyć…? Na scenie pojawili się sędzia, prokuratorzy, obrońcy, świadkowie oraz sama oskarżona – książka. Aktorzy wcielający się w role prokuratorów oraz obrońców i sędzia, wystąpili w autentycznych togach. Pozostali uczestnicy wystąpili w samodzielnie przygotowanych strojach, które budziły zachwyt m.in. książka, komputer, płyta CD.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl