07.03.2019, 18:29 | czytano: 1500

Maturzysta z Goszczyńskiego w finale Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki

arch. szkoły
Do finału tegorocznej XII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki zakwalifikował się Dominik Machaj.
Jest to Olimpiada o zasięgu ogólnopolskim 3 stopniowa, która oprócz wielkiej satysfakcji z rywalizacji z najlepszymi rówieśnikami w tej bardzo trudnej dziedzinie, jaką niewątpliwie jest fizyka, daje jej laureatom przyjęcie na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej.
Warto dodać, że Dominik oprócz sukcesu z fizyki może się pochwalić sukcesami matematycznymi, bowiem jest już posiadaczem Indeksu Politechniki Krakowskiej, który wygrał w konkursie. 

Uczeń pracuje pod kierunkiem mgr Zbigniewa Kopcia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

źródło: szkola
Może Cię zainteresować
komentarze
uczeń08.03.2019, 10:09
@ Janek
o indeks AGH można się ubiegać w konkursie, kiedy się jest uczniem albo w normalnej rekrutacji na podstawie wyników matury:)
przeczytaj wiadomości starsze, to się dowiesz, że nie jeden a spora grupa ubiegała się i to z sukcesem o indeks AGH w konkursie z różnych przedmiotów:) z matematyki, chemii i fizyki:)
wejdź na stronę szkoły to się dowiesz, że co roku uczniowie TEJ szkoły mają indeksy na wyższe uczelnie już przed maturą: te uczelnie to AGH, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski.
a złośliwość słabo Ci wyszła:)
Janek07.03.2019, 21:06
Gratulacje dla wytrwałego ucznia.

Czyżby to był jedyny uczeń na "taką" szkołę u ubieganiu się o indeks AGH?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl