08.03.2019, 11:41 | czytano: 524

"Enjoy Reading", czyli II edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego w języku angielskim

arch. szkoły
W Zespole Szkolno - Przedszkolnym we Frydmanie odbyła się wczoraj druga edycja konkursu czytelniczego ,,Enjoy Reading". Aż 27 uczniów z sześciu pobliskich szkół wraz z opiekunkami przybyło do frydmańskiej placówki, aby pochwalić się umiejętnościami i niemałą wiedzą z języka angielskiego.
Na podekscytowanych siódmo- i ósmoklasistów czekał niełatwy test, w którym uzyskać można było 100 punktów. Uczestnicy na dwa miesiące przed konkursem otrzymali do przeczytania dwa teksty. W tym roku był to jeden rozdział ,,Robinsona Crusoe" Daniela Defoe oraz arcyciekawy artykuł prasowy dotyczący historii jakże znanej wszystkim piosenki „Happy Birthday”. Oba teksty dostarczyły cennych i ciekawych informacji. Nastolatkowie poznali historię Robinsona i jego pierwszej podróży oraz informacje dotyczące pochodzenia piosenki. Na teście konkursowym odpowiadali na pytania dotyczące informacji z tych tekstów a także musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością słówek oraz gramatyki.
Po skończonej części pisemnej konkursu, opiekunki zajęły się sprawdzaniem prac, a wymęczeni uczestnicy udali się na poczęstunek. Zważywszy na liczbę uczestników i wysoki poziom prezentowanych umiejętności na ogłoszenie wyników trzeba było odrobinę poczekać.

Z niesamowitą przyjemnością nauczycielom przyszło ogłosić wyniki, a prezentowały się one następująco:

1 miejsce: Aleksandra Stanek – SP Łapsze Niżne – 93 pkt.
2 miejsce: Jakub Prelich – SP Frydman – 88,5 pkt.
3 miejsce: Michael Kubasek – SP Kacwin – 88 pkt.
Wyróżnienia: Anna Szpernoga- SP Kacwin – 86,5 pkt., Julia Milaniak – SP Frydman – 86 pkt., Maria Piwowarczyk – SP Kacwin- 84,5 pkt.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przypinki a zwycięzcy i wyróżnieni bardzo cenne nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno- Przedszkolnego we Frydmanie.
Zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, tym bardziej, iż poziom tegorocznego konkursu okazał się dużo wyższy niż podczas pierwszej edycji. Słowa wdzięczności kieruję również do opiekunów za pomoc w przygotowaniach do konkursu a także do uczniów z klasy 7 i 3 gimnazjum, którzy pomagali w organizacji przebiegu wydarzenia.

Zostaje jeszcze tylko jedno: zaprosić wszystkich zainteresowanych na kolejne edycje. See you next year!

Ewelina Jagieła - organizator konkursu, zdj. arch. szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl