08.03.2019, 15:20 | czytano: 647

Uczennice "Sokoła" na konkursie "Kreacje - Prowokacje" (zdjęcia)

arch. szkoły
Uczennice z Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu – Kinga Palider i Klaudia Szlachtowska zajęły I miejsce w dwuetapowym IV Ogólnopolskim Konkursie dla młodych projektantów „Kreacje - Prowokacje”.
Ich kolekcja „Ożeż, ale odzież!” w pierwszym etapie znalazła się pośród 10 najlepszych, nadesłanych przez uczniów z całej Polski zdobywających kwalifikacje modowe. Następnie została zaprezentowana w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usługw Radomiu. Prace dziewczyn wyróżniały się na tle innych projektów nieszablonowym stylem i wykonaniem - stąd tak wysokie miejsce.
Kolekcja uczennic ZS 1 składa się z 3 strojów przypominających peleryny, które po rozwinięciu stają się: gustowną marynarką i wspaniałymi wieczorowymi sukniami. Projekt prezentuje tendencje minimalistyczne w modzie – okrycie wierzchnie i wieczorowa kreacja są jednym ubiorem.

Modele zostały uszyte w pracowni krawieckiej Zespołu Szkół nr 1 pod okiem nauczycielki zawodu Anny Sowińskiej.
Nagrodzoną kolekcję będzie można obejrzeć podczas Targów Edukacyjnych w Krakowie – 22 marca br. oraz dni otwartych w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Targu - 29 kwietnia i 27 maja br.

źródło: szkoła
komentarze
m........a09.03.2019, 21:20
Gratulacje Klaudia
Zobacz pełną wersję podhale24.pl