07.04.2019, 10:42 | czytano: 1738

W SP w Krauszowie „Trzymają formę”

arch. szkoły
W Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie uczniowie zrealizowali projekt „Detektywi na tropie cukru” w ramach realizacji programu profilaktycznego „Trzymaj formę”.
Program kształtuje prozdrowotne nawyki uczniów. Jest to inicjatywa ogólnopolska współorganizowana przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców. Partnerami programu są: Agencja Rynku Rolnego oraz Instytut Medycyny Wsi im. W. Chodźki w Lublinie. Patronami honorowymi programu są: Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Instytut Żywności i Żywienia, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie oraz Federacja Konsumentów. 
Uczniowie klasy V i VI zastosowali zdobytą wiedzę z zakresu prawidłowego żywienia w praktyce. Zbierali opakowania różnych produktów spożywczych. Uczyli się odczytywać etykiety produktów. Przeliczali zawartość cukru w całym opakowaniu, wykorzystujące umiejętności z lekcji matematyki. Efektem ich działań była wystawa pt. „Zdaniem ekspertów z klasy V i VI”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem całej szkoły. Pod wybranymi produktami uczniowie zawiesili woreczki z cukrem, który wytropili. Wystawa dała zwiedzającym wiele do myślenia.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl