13.06.2019, 22:43 | czytano: 611

Złoto dla dziewcząt ZSE w Nowym Targu

arch. szkoły
W dniach od 7-9 czerwca br. w Elblągu odbywał się XXVI Międzynarodowym Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku” pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga.
W festiwalu brało udział 600 uczestników skupionych w 90 zespołach. Turniej rozgrywany był na 4 halach sportowych położonych na terenie Elbląga.
W rozgrywkach na szczeblu ogólnopolski brało udział 7 zespołów dziewcząt, które zostały podzielone na dwie grupy:
Grupa I
1. ZSE Nowy Targ
2. I LO Legnica
3. III LO Rzeszów
4. PZS 4 Wejherowo
Grupa II
1. LO Wolsztyn
2. LO Hrubieszów
3. ZSZ Dynów

W swojej grupie dziewczęta z ZSE w Nowym Targu zajęły I miejsce zdobywając 7 punktów.

W finale drużyna ZSE Nowy Targ spotkała się ze zwycięzcą II półfinału drużyną LO Wolsztyn. Finał był popisem gry naszych dziewcząt zarówno w obronie jak i w ataku. Był to pokaz na najwyższym poziomie, umiejętności technicznych i taktycznych. Drużyna była wielokrotnie nagradzana gromkimi brawami przez kibiców. Dziewczęta z ZSE Nowy Targ stanęły na wysokości zadania i w finale pokonały LO Wolsztyn 7:0 zdobywając Mistrzostwo Polski w Unihokeju ( po raz drugi z rzędu). Na pochwałę zasługuje cały zespół w składzie: Krzystyniak Zuzanna, Ulman Maria, Pysz Gabriela, Gajewska Wiktoria, Mamak Ewelina Maciaszek Amelia, Niemiec Karolina, Nykaza Natalia, Wójciak Weronika.

Ponadto wyróżniono 3 zawodniczki: królem strzelców turnieju została Zuzanna Krzystyniak, najlepszą zawodniczką Wiktoria Gajewska, najlepszą bramkarką Karolina Niemiec. Opiekunem drużyny był Tadeusz Kalata. Sponsorami zwycięskiej drużyny byli: Starosta Nowotarski, Pan Wiesław Wojas, Firma Pacyga, Piekarnia Krzysztof Kalata, Firma Garb, Akademia Aktywności Ruchowej Kalata-Gąsior, Firma Cardim Fiołka&Kalata, Rada Rodziców przy ZSE w Nowym Targu.

źródło: szkoła
komentarze
pipon13.06.2019, 23:24
Bravo!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl