24.06.2019, 23:09 | czytano: 5281

Sukces studentek PPWSZ (zdjęcia)

arch. szkoły
W drugiej połowie maja odbyły się I Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej Sim Challenge 2019, zorganizowane przez Innowacyjne Centrum Symulacji Medycznej w Opolu. Drużyna z PPWSZ zdobyła bardzo dobre II miejsce.
PPWSZ była reprezentowana przez zespół studentek Kierunku Pielęgniarstwo w składzie: Barbara Bulas, Małgorzata Malacina, Patrycja Budz, Katarzyna Kulig i Patrycja Barnaś.
Studentki przygotowywały się do rywalizacji uczestnicząc w zajęciach Sekcji Symulacji Medycznej utworzonej przy kole naukowym InterNurse, które funkcjonuje przy Instytucie Nauk o Zdrowiu PPWSZ. Spotkania przygotowawcze odbywały się w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej PPWSZ, z wykorzystaniem wyspecjalizowanego sprzętu dydaktycznego oraz technik z udziałem pacjentów symulowanych. Proces przygotowań do zawodów zainicjowany oraz koordynowany był przez Kierownika Centrum Symulacji Medycznej mgr Justynę Adamczuk przy nieocenionym wsparciu nauczycieli akademickich, dr Pauliny Jabłońskiej i mgr Kingi Fecko-Gałowicz oraz technika symulacji medycznej lic. Krzysztofa Guzika.

Zawody odbywały się w ciągu dwóch dni, w pierwszym dniu zaplanowano 4 scenariusze kwalifikacyjne, a w drugim dniu scenariusz finałowy. Zadanie w postaci scenariusza zakładało podjęcie stosownych działań w zaaranżowanej sytuacji klinicznej - podczas zadań wykorzystane były symulatory dzieci i osób dorosłych oraz prawdziwy sprzęt medyczny, jak również wprowadzone były elementy symulacji hybrydowej z wykorzystaniem pacjentów symulowanych.

Do finału kwalifikowały się dwie drużyny, które podczas rywalizacji zdobyły największą ilość punktów - drużyna z PPWSZ w pierwszym dniu rywalizacji nie miała sobie równych, zdobyła największą ilość punktów. Walka w finale była bardzo wyrównana, ostatecznie drużyna z PPWSZ zdobyła bardzo dobre II miejsce.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
komentarze
maverick26.06.2019, 10:16
Cieszy sukces studentek, gdyż to często bywa sprawa uratowania życia gdy personel pogotowia potrafi pod presją czasu i innych trudnych okoliczności wypadku należycie rozpoznać i rozróżnić np. udar od zawału, itp., jednak na uczelni długim cieniem kładzie się sprawa jej rektora. /.../

Proponuję, by swoje przemyślenia publikować pod artykułami, które poruszają tematy owych refleksji. Mówiąc wprost: "komentarz nie na temat". Moderator.
Andżela25.06.2019, 09:38
Gratulację
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl