24.09.2019, 20:32 | czytano: 422

Wspomnienie patrona łapszańskiej szkoły (zdjęcia)

arch. szkoły
W roku kiedy obchodzimy 75. rocznicę śmierci bł. ks. Józefa Stanka - patrona naszej szkoły - przypomina społecznośc szkolna SP w Łapszach Niżnych.
Dzień męczeńskiej śmierci patrona Szkoły Podstawowej nabiera szczególnego znaczenia. 23 września ks. Józef Stanek – żołnierz i kapelan Powstania Warszawskiego oddał swe życie za ojczyznę. W tym roku od tamtego wydarzenia mija dokładnie 75 lat.
Na mszy świętej w parafialnym kościele zebrali się uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i Dyrekcja Szkoły. W krótkim słowie do zebranych Ksiądz Proboszcz wspomniał postać błogosławionego i jego poświęcenie dla ojczyzny, jak my dziś przeżywamy patriotyzm, co znaczy dziś stać przy sztandarze, na którym jest orzeł – nasze godło? Jak my możemy służyć ojczyźnie i pracować dla niej? Pytania do nas wszystkich. W poszukiwaniu odpowiedzi na wiele z nich na pewno pomoże nam bł. ks. Józef Stanek, który tu na spiskiej ziemi urodził się i któremu przyszło żyć w tak trudnych czasach. Patron naszej szkoły rozumiał czym jest miłość do ojczyzny.

B. Kowalczyk, zdj. arch. szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl