23.10.2019, 23:34 | czytano: 409

Łapszańscy uczniowie "sprzątali świat" (zdjęcia)

arch. szkoły
"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy" - to tytuł tegorocznej akcji „Sprzątanie świata”. Co prawda najważniejsze imprezy tej edycji odbyły się w trzeci weekend września, to akcja trwa nadal i we worek 22 października, przedszkolaki, zerówkowicze i uczniowie Szkoły Podstawowej w Łapszach Niżnych "sprzątali świat".
Sprzątali wszyscy na miarę swych możliwości, najmłodsi zadbali o otoczenie wokół szkoły, starsi powędrowali zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawiczki dalej, ulicami naszej wsi. Organizacją akcji w Polsce zajmuje się Fundacja Nasza Ziemia.
Organizatorzy zachęcają by „podejmować działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.” To takie oczywiste – jeśli będziemy używać mniej plastikowych opakowań, szanować wodę i nie marnować jej, segregować śmieci – to nie tylko będzie ładniej na Ziemi, ale zadbamy w ten sposób o swoje miejsce życia. Coraz więcej zwolenników zyskuje ciekawa teoria Zero Waste, co dosłownie znaczy „brak śmieci, brak marnowania”. To styl życia, w którym człowiek stara się wytwarzać jak najmniej odpadów i przez to nie zanieczyszcza otoczenia. Jak widać sprzątanie świata to nie tylko jednorazowe wydarzenie – dziś to powinność każdego z nas i potrzeba zmiany sposobu myślenia tak by jak najmniej śmiecić - "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" - polecamy stronę: naszaziemia.pl

Wszystkim sprzątającym dziś naszą Ziemię dziękujemy!

Po solidnie wykonanej pracy uczniowie przeszli do kolejnej części dnia – Dnia Pieczonego Ziemniaka, ale to już inna historia.

B. Kowalczyk/ zdj. arch. szkoły
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl