25.10.2019, 21:17 | czytano: 571

II LO kontynuuje współpracę z Uniwersytetem Papieskim

arch. szkoły
Właśnie rozpoczął się szósty rok współpracy II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Młodzież zaangażowana jest szczególnie w kooperację z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, funkcjonującym w ramach Wydziału Nauk Społecznych oraz z Wydziałem Historii i Dziedzictwa Kulturowego.
19 października 2019 r. uczennice klasy humanistycznej wzięły udział w pierwszym spotkaniu w ramach warsztatów historycznych. Po uroczystym powitaniu przez dziekana Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego. ks. prof. dr hab. Jacka Urbana i prodziekana dr hab. Józefa Cezarego Kałużnego rozpoczął się wykład inauguracyjny, który wygłosił dr Rafał Opulski.

Tematem spotkania były Czerwone i czarne karty historii Kościoła – Kościół w PRL. Wprowadzenie do zagadnienia. W części warsztatowej uczestnicy, podzieleni na dziesięć zespołów przygotowywali inscenizacje wydarzeń z historii Kościoła w Polsce, a następnie mieli odgadnąć ich tytuły. Grupa, do której należały licealistki z Nowego Targu znalazła się w gronie zwycięzców, za co otrzymała nagrody książkowe, którymi były publikacje autorstwa Jana Malika i o. dr. hab. Zdzisława Gogoli pt. Fundacje Świętej Królowej Jadwigi.


źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl