30.10.2019, 17:54 | czytano: 681

Uczniowie II LO na Festivalu Conrada w Krakowie (zdjęcia)

Uczniowie II LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu uczestniczyli w jednej z „Lekcji czytania” zorganizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada w Krakowie.
„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi przedstawicielami świata kultury.
Nowotarscy licealiści mieli okazję uczestniczyć w lekcji prowadzonej przez Kubę Woynarowskiego. Lekcja odbyła się w Pawilonie Wyspiańskiego. Za sprawą prowadzącego „Lekcja czytania” stała się „Lekcją czytania obrazów”.
Kuba Woynarowski to interdyscyplinarny artysta, niezależny kurator, designer i ilustrator; autor opowieści graficznych i artbooków. Twórca wideo oraz animacji. Absolwent krakowskiej ASP, gdzie obecnie prowadzi Pracownię Rysunku Narracyjnego. Autor koncepcji artystycznej wystawy w Pawilonie Polskim podczas 14. Międzynarodowego Biennale Architektury w Wenecji (2014). Otrzymał Paszport „Polityki” (2015) w kategorii sztuk wizualnych.

źródło: szkoła, zdj. Izabela Poręba
Zobacz pełną wersję podhale24.pl