21.12.2019, 07:40 | czytano: 2787

Goszczyński kolęduje… (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. Wyjątkowy koncert kolęd po raz pierwszy zorganizowany w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa wywołał w zebranych wzruszenie i zachwyt.
Utalentowana młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego zaprezentowała znane, polskie, tradycyjne kolędy ale również nie zabrakło wzruszającej własnej kompozycji w wykonaniu Aleksandry Pawlikowskiej. Wśród wybitnych solistów, duetów i zespołów z akompaniamentem instrumentów klasycznych wystąpiła również grupa włoska, angielska i francuska. Duet: Zuzanna Garbaruk i Marcin Głodziak wykonał kolędę: Uciekali, uciekali… do której melodię skomponował znany absolwent Goszczyńskiego - Janusz Stokłosa do musicalu „Metro”. Nie zabrakło też góralskich kolęd, które rozbrzmiewały głośno i radośnie nawiązując do radosnego oczekiwania na Narodzenie Pańskie.
Wykonawcy wprowadzili w świąteczny nastrój całą Społeczność Goszczyńskiego, a koncert okazał się być przykładem tego, że w młodym pokoleniu jest potrzeba chwalenia Nowonarodzonego Boga. Niech anielski śpiew licealistów przyniesie wszystkim pokój, radość i wprowadzi w świąteczny nastrój oraz Szczęśliwy Rok 2020.

Koncert przygotowała Dorota Żmuda przy współpracy z Samorządem Szkolnym oraz Katarzyną Pierwołą, Małgorzatą Węglarz i Wojciechem Grzybkiem. Grupę włoską przygotowała Magdalena Smreczyńska. Grupę angielską wspierała Agnieszka Paprocka – Maciaś, a grupę francuską śpiewającą a capella - Bruno Mailler. Trio: Julia Barnaś, Grzegorz Bryniarski i Bruno Mailler zabrzmiało niczym w katedrze Notre-Dame.

Społeczność Goszczyńskiego składa serdeczne podziękowanie księdzu prałatowi Stanisławowi Strojkowi, proboszczowi Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa za możliwość zorganizowania koncertu kolęd w kościele, a także księdzu Janowi Gackowi za duchowe wprowadzenie do koncertu.

W piątek zorganizowana została także w szkole - wigilia klasowa.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl