18.02.2020, 08:46 | czytano: 1861

Konkurs Poezji Miłosnej ,,Ars Amandi” w auli Goszczyńskiego (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. W auli I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego odbył się z inicjatywy Samorządu Szkolnego pierwszy walentynkowy Konkurs Poezji Miłosnej ,,Ars Amandi”.
Uczniowie mogli zaprezentować swoje wiersze, niektóre pisane ,,na kolanie”, inne z myślą o całych tomikach. Nie ma jednak wątpliwości, że każdy z zaprezentowanych utworów oddawał wysoki poziom twórczości i wrażliwość uczniów.
Jury w składzie: mgr Małgorzata Węglarz, mgr Alicja Bryniarska, mgr Renata Kubaszek – Gelata miało nie mały problem co do wyboru zwycięzców. Jednak ich ostateczny werdykt usatysfakcjonował publiczność, która gorąco wspierała wszystkich swoich kolegów i koleżanki.
I miejsce – Aleksandra Pawlikowska
II miejsce – Julia Lejawa i Maksymilian Słowakiewicz
III miejsce ex aequo – Kacper Mańko, Mikołaj Zachwieja

Samorząd Szkolny I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego składa szczególne podziękowania Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie, które objęły patronat nad konkursem.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów z nadzieję, że w kolejnych latach konkurs ten stanie się tradycją I LO.

Marta Misiur z klasy II d
komentarze
Wojtek18.02.2020, 21:13
Super pomysł!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl