28.02.2020, 12:50 | czytano: 1244

Enjoy Reading - III edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego w języku angielskim (zdjęcia)

arch. szkoły
27 lutego br. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym we Frydmanie odbyła się trzecia edycja konkursu czytelniczego Enjoy Reading. Aż 24 uczniów z pięciu pobliskich szkół wraz z opiekunkami przybyło do frydmańskiej placówki, aby pochwalić się umiejętnościami i niemałą wiedzą z języka angielskiego.
Na podekscytowanych uczniów z klas 6-8 czekał niełatwy test, w którym uzyskać można było 100 punktów. Uczestnicy na dwa miesiące przed konkursem otrzymali do przeczytania dwa teksty. W tym roku był to fragment "Tomka Sawyera" Marka Twaina oraz arcyciekawy artykuł prasowy dotyczący bardzo modnego w dzisiejszych czasach "bycia fit”. Oba teksty dostarczyły cennych i ciekawych informacji. Nastolatkowie poznali przygody Toma oraz informacje i różne wskazówki dotyczące tego, jak bez wychodzenia z domu być w świetnej formie.
Na teście konkursowym odpowiadali na pytania dotyczące informacji z tych tekstów a także musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością słówek oraz gramatyki. Uczniowie z klas 8 mogli również sprawdzić swoją formę przed zbliżającym się egzaminem, ponieważ jedno zadanie było skonstruowane na wzór zadania egzaminacyjnego.

Po skończonej części pisemnej konkursu, opiekunki zajęły się sprawdzaniem prac, a wymęczeni uczestnicy udali się na poczęstunek. Zważywszy na liczbę uczestników i wysoki poziom prezentowanych umiejętności na ogłoszenie wyników trzeba było odrobinę poczekać.

Z niesamowitą przyjemnością nauczycielkom przyszło ogłosić wyniki, a prezentowały się one następująco:
1 miejsce: Patricia Kubasek – SP Kacwin – 93,5 pkt.
2 miejsce: Julia Milaniak – SP Frydman – 92 pkt.
3 miejsce: Daniel Bednar – SP Kacwin – 91 pkt.
Wyróżnienia: Maksymilian Magiera- SP Łapsze Niżne – 89 pkt oraz Jakub Prelich – SP Frydman – 88 pkt.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przypinki a zwycięzcy i wyróżnieni bardzo cenne nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno- Przedszkolnego we Frydmanie.

Zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, tym bardziej że poziom uczestników tegorocznego konkursu okazał się dużo wyższy niż podczas drugiej edycji. Słowa wdzięczności kieruję również do opiekunów za pomoc w przygotowaniach do konkursu a także do uczniów z klasy 8 , którzy pomagali w organizacji przebiegu wydarzenia. Zostaje jeszcze tylko jedno: zaprosić wszystkich zainteresowanych na kolejne edycje.
See you next year!

Ewelina Jagieła- organizator konkursu, zdj. arch. szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl