07.04.2020, 17:29 | czytano: 1787

Uczennica II LO finalistką 50.Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

arch. szkoły
Sylwia Niemiec , uczennica klasy maturalnej w II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Targu otrzymała tytuł Finalistki 50. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Oznacza to, że jest zwolniona z egzaminów maturalnych z języka polskiego i jednocześnie ma zagwarantowane wyniki: 100% z egzaminu maturalnego pisemnego na poziomie podstawowym, 100% z egzaminu pisemnego na poziomie rozszerzonym oraz 100% z egzaminu ustnego.
Podczas II etapu eliminacji, które odbyły się w Krakowie, Sylwia uzyskała bardzo dobre wyniki. Warto zwłaszcza podkreślić rezultat eliminacji ustnych, podczas których odpowiadała na pytania pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Jej odpowiedź oceniono na 50 punktów na 50 możliwych do uzyskania. Opiekunem naukowym Sylwii jest dr Anna Miśkowiec
W związku z zaistniałą sytuacją planowane na początek kwietnia zawody III stopnia Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zostały odwołane, a wszyscy uczestnicy, którzy zostali zakwalifikowani do tych zawodów uzyskali tytuł finalisty i otrzymali zaświadczenie według wzoru określonego przez MEN.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

źródło: szkoła
komentarze
alik16.04.2020, 18:58
Super!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl