03.06.2022, 09:22 | czytano: 1266

VI Lekcja muzyki dla podopiecznych Chatki (zdjęcia)

arch. szkoły
Po kilku latach przerwy, spowodowanej pandemią, znów w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu zorganizowana została Lekcja muzyki dla Chatki.
W szkolnej auli pojawili się wyjątkowi słuchacze – dzieci, opiekunowie, nauczyciele, terapeuci na czele z wicedyrektorem PSONI w Nowym Targu – Pawłem Wiktorem. Niezwykłych gości powitała pani wicedyrektor Alicja Bryniarska, zapraszając serdecznie do udziału w tej ciekawej, muzycznej podróży.
Na scenie można było usłyszeć róże brzmienia utworów związanych między innymi z muzyką filmową, pojawił się także jazz, soul, rock i muzyka klasyczna. Nie zabrakło wokalnych wykonań znanych piosenek, np.: „Po raz pierwszy widzę blask” z bajki „Zaplątani” czy też ,,Pocahontas", czyli ,,Kolorowy wiatr" z filmu Walta Disney'a. Wielką furorę zrobił motyw przewodni z filmu “Król Lew”, przy którym wszyscy świetnie się bawili.

Absolwenci i uczniowie liceum chcieli w ten sposób podzielić się swoimi artystycznymi talentami. Przy okazji opowiadali także o instrumentach, na których grali. Każdy mógł z bliska zobaczyć i dotkąć saksofonu, gitary, pianina, akordeonu, skrzypiec, ukulele, wiolonczeli, fletu poprzecznego. Wspólne spotkanie wywołało ogromną radość wśród dzieci z Chatki i zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla najmłodszych uczestników. Serdeczne podziękowania należą się umuzykalnionej młodzieży oraz Zosi Piekło z klasy III – uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Targu za gościnny występ.

Organizatorem muzycznej imprezy był Szkolny Wolontariat Młdozieżowy a pomysłodawcą mgr Wojciech Grzybek.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl