15.06.2022, 18:35 | czytano: 1748

Trening kadetów w Wojskowym Ośrodku – sprawdzian na równi z testem rekrutacyjnym do Policji (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. Sala gimnastyczna, ścianka wspinaczkowa o wysokości 15 metrów, sala do walki wręcz, siłownia i basen – z tego wszystkiego korzystają kadeci z klas mundurowych Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu podczas zajęć organizowanych w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym w Kościelisku.
W sali gimnastycznej kadeci przechodzili test fizycznej sprawności identyczny z tym, jaki obowiązuje przy rekrutacji do Policji. Po wykonaniu wszystkich przewidzianych testem czynności, mogli poznać mocne i słabe strony swojej sprawności fizycznej. Dowiedzieli się, na co mają zwracać uwagę, aby podczas kolejnego testu móc go zrealizować w szybszym czasie bez popełniania błędów, które w procesie rekrutacji eliminowałyby ich jako kandydatów do policyjnej służby.
Ścianka wspinaczkowa, to kolejny element, jaki mieli do pokonania kadeci. Całkowicie zaliczyć ściankę mogli tylko naprawdę dobrze wyćwiczeni uczniowie, bowiem oprócz siły fizycznej - potrzebnej do unoszenia swojego ciała po pionowej ścianie - musieli się też wykazać brakiem lęku wysokości.

Na siłowni mieli do dyspozycji profesjonalną salę wypełnioną różnego rodzaju przyrządami do ćwiczeń. W sali do walki wręcz kadeci doskonalili swoje umiejętności w zakresie samoobrony, a na basenie ćwiczyli różne style pływackie.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl