14.09.2022, 18:28 | czytano: 1935

Szkoła Podstawowa w Kacwinie wygrywa konkurs grantowy z języka angielskiego

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kacwinie mają duży powód do świętowania. A to wszystko za sprawą udziału w projekcie English Teaching Activities (ETA) sponsorowanym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.
Jeszcze w ubiegłym roku szkolnym, nauczycielka j. angielskiego, pani Kinga Filipczak przystąpiła do prestiżowego konkursu Small Grants, w którym główną stawką było niemalże 11.000zł. Spośród około 120 kandydatów z całej Polski, wybrano najlepszych, w tym właśnie kacwinską szkołę.
Dzięki wygranej uczniowie od września 2022 r. do czerwca 2023 r. będą uczestniczyć w niesztampowych zajęciach z j. angielskiego. Nie będą to jednak typowe lekcje podręcznikowe, ale cały szereg wyzwań, po to, aby pomóc uczniom przezwyciężyć barierę językową. Grant przyznany dla szkoły pozwoli wzbogacić zaplecze metodyczne i umożliwi zakup różnych ciekawych sprzętów dla uczniów.

Sama zdobywczyni grantu mówi o projekcie: „Udział w tej inicjatywie stanowić będzie dla mnie wspaniałe wyzwanie, aby nie tylko zmotywować młodzież do zainteresowania się językiem angielskim, ale także przełamania ich barier oraz zwalczenia mentalnego stereotypu ucznia ze wsi. Chciałabym sprawić, że zaczną myśleć globalnie, staną się dumni ze swojego pochodzenia oraz będą gotowi wejść w nastoletnie życie z pasją oraz umiejętnościami komunikacyjnymi w języku angielskim.”

Uczniowie w czasie zajęć będą uczyć się tworzenia krótkich filmów, tik-toków, nauczą się jak rozpoznawać fake news’y, stworzą alternatywne zakończenia znanych bajek, porozmawiają o stereotypach, potrenują nieznaną dotąd dyscyplinę sportową disc golf, a nawet popłyną Dunajcem – a to wszystko po angielsku.Mat. szkolne
Może Cię zainteresować
komentarze
były uczeń15.09.2022, 08:58
bravo !!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl