03.11.2022, 21:14 | czytano: 1231

Uczniowie Ekonomika "poznają Polskę"

W ramach projektu ,,Poznaj Polskę” uczniowie ZSE w Nowym Targu wybrali się do Wrocławia.
Wczesnym rankiem 24 października wyjechali podziwiać atrakcje Dolnego Śląska. Zwiedzanie rozpoczęli od historycznego centrum. Najpierw obejrzeli Panoramę Racławicką - jest to obraz przedstawiający zwycięską bitwę pod Racławicami. Niewątpliwie to jedna z głównych atrakcji miasta. Tego samego dnia odwiedzili również Ostrów Tumski, Ossolineum, Wyspę Piasek. Podziwianie zabytkowej architektury miasta zakończyli na Rynku, będącym jedną z najpiękniejszych starówek w Polsce i trzecim co do wielkości takim miejscem w kraju. Ich wędrówkę obserwowały krasnale, niewielkie figurki, będące nieodłączną częścią Wrocławia.
Drugi dzień rozpoczęli od wizyty w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach. Później przejechali do Karłowa, by udać się na najwyższy szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec Wielki. Niestety pogoda nie dopisała i musieli nacieszyć się widokiem mgły. Nie odebrało im to jednak zadowolenia ze zdobywania góry. Następnym przystankiem były Błędne Skały. Labirynt okazał się dla niektórych wyzwaniem, lecz widok niesamowicie ukształtowanego trenu wszystko wynagradzał. Pod wieczór spacerowali jeszcze po Kudowie-Zdroju – miejscowości uzdrowiskowej, a także odwiedzili wybudowaną w stylu barokowym Kaplicę Czaszek, pełniącą funkcję grobowca.

Trzeciego dnia zwiedzili Zamek Książ - największy zamek na Dolnym Śląsku. Stanowi on przykład bogatego dziedzictwa kulturowego Ziemi Wałbrzyskiej. Chcąc zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na jego tle, przeszli na punkt widokowy. Na koniec podziwiali Kościół Pokoju w Świdnicy - największą drewnianą barokową świątynię w Europie. Zabytek wpisany jest na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl