11.11.2022, 11:44 | czytano: 1966

Wielkie szkolne centrum naukowe (zdjęcia)

zdj. UG Poronin
W Szkole Podstawowej w Poroninie odbył się Festiwal Projektów. Uczniowie szkół z Poronina, Suchego, Zębu, Nowego Bystrego, Stasikówki i Murzasichla przedstawiali projekty naukowe, które przygotowali wcześniej pod okiem nauczycieli.
Szkolna aula w Poroninie zamieniła się w wielkie centrum naukowe. Można zobaczyć, jak wygląda świat pod mikroskopem, obejrzeć ciekawe doświadczenia chemiczne, albo przekonać się jak działają roboty i zdalnie sterowane pojazdy.
Za sprawą uczniów, którzy przebrali się za znanych naukowców - gości witał szpaler Franciszków Łukaszczyków i Marii Curie-Skłodowskich.
Poszczególne szkoły przygotowały następujące projekty: Szkoła Podstawowa w Poroninie - „Świat pod mikroskopem” i „Młody Inżynier na kołach”; Szkoła Podstawowa w Suchem - „Profilaktyka nowotworów w życiu – wczoraj i dziś – w kontekście działalności ojca polskiej onkologii” i „ECO – DEUTSCH”; Szkoła Podstawowa w Zębie - „Geograficzna gra dydaktyczna Geolabirynt” i „Zachodzenie reakcji redoks, a zmiany barw substancji”; Szkoła Podstawowa w Nowem Bystrem - „Sztuczna inteligencja, czyli gdzie człowiek nie może, tam robota pośle” i „Doświadczenia chemiczne – zrób to sam”; Szkoła Podstawowa w Stasikówce - filmik „Franciszek Łukaszczyk Tady” i „Tajemniczy trójkąt równoboczny” oraz Szkoła Podstawowa w Murzasichlu - „Skąd ten śmieszny głos” i „Moje własne pianino”.

Festiwal Projektów został zorganizowany w ramach Festiwalu Nauki im. Prof. Franciszka Łukaszczyka Tadego. Wydarzenie jest częścią obchodów Roku Profesora Franciszka Łukaszczyka w Gminie Poronin.

źródło: UG Poronin
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl