08.02.2023, 20:59 | czytano: 1749

Pluszaki ze Szkoły Podstawowej w Ludźmierzu już w Kamerunie (zdjęcia)

arch. szkoły
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu od 2016r. biorą udział w akcji „Adopcja serca”. Początkiem stycznia 2023r. do szkoły dotarła wiadomość z Kamerunu, że 8 paczek z pluszakami, zebranych podczas koncertu charytatywnego „Z piosenką do nieba”, dotarło do Ange – adopcyjnej dziewczynki i innych przedszkolaków w Afryce.
Jak informują w liście siostry, niektóre dzieci po raz pierwszy w życiu trzymały pluszowego misia. Ange wybrała największego pluszaka, który jej się najbardziej spodobał. Z okazji 5. urodzin dziewczynka otrzymała również od ludźmierskich wolontariuszy drobny upominek w postaci książeczki i kolorowych bransoletek. Ponadto dowiedzieliśmy się, że maskotki posłużą nauczycielom jako dodatkowe narzędzie dydaktyczne podczas zajęć przedszkolnych.
Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do sprawienia tak wielkiej radości dzieciom poprzez zbiórkę misiów.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć nadesłanych przez siostry, na których możemy zobaczyć dzieci cieszące się z prezentu.
Koordynatorzy akcji - opiekunowie Szkolnego Wolontariatu: p. Danuta Kostorz, p. Magdalena Buźniak oraz p. Katarzyna Łapczyńska. W pomoc w akcję zaangażowała się także p. Marta Sojka.

---
Metagne Fotio Lydienne, matka Ange Divine Meffo Tachekam
Do wszystkich przyjaciół w Polsce
Drodzy przyjaciele, dzień dobry,
Jestem mamą Ange Divine i piszę Wam ten list w jej imieniu, ponieważ ze względu na wiek nie jest jeszcze w stanie wyrazić Wam swoich uczuć. Ange naprawdę bardzo się z Was cieszy. Wyjechałyśmy z wioski z powodu wielu chorób. Mieszkamy teraz w mieście. Ange Divine uczęszcza do szkoły publicznej Banengo IB i jest w klasie SIL (1 kl. szkoły podstawowej). Lubi pisać i rysować. Po zajęciach Ange jest cały czas przy mnie. Ciągle zadaje mi pytania i opowiada, jak minął jej dzień. Pisze prawie po wszystkim. Gdy mam wolny czas od spraw domowych, próbuję uczyć ją lepiej pisać i rysować stosownie do jej wieku. Śpiewa, tańczy i skacze – wszystkie zabawy szkolne. Ange dziękuje Wam za wszystko, co dla niej robicie i za prezenty każdego roku. W tym roku dostała wielkiego pluszowego misia większego od niej, biżuterię oraz życzenia urodzinowe i za to jeszcze raz Wam dziękuje.

Niech Bóg Wszechmogący Was chroni, da Wam żelazne zdrowie, dużo radości, doda Wam siły i przede wszystkim udzieli Wam jeszcze więcej łaski.

Jesteśmy tu w Kamerunie bez pracy, moi drodzy przyjaciele i przyjaciele Ange Divine. Radzimy sobie, ale trudno jest ciągle znajdować środki do radzenia sobie z tym ciężarem. Bez Was, moi drodzy, jestem niczym.
Życzymy Wam dobrego powrotu do szkoły
Dziękuję
------

Bafoussam , 08.11.2022
"Szanowna Dyrekcjo Szkoły Podstawowej w Ludźmierzu.

Drodzy Nauczyciele, Rodzice i kochane Dzieci.

Pragnę wyrazić moją wdzięczność za Wasz dar serca dla dzieci w Kamerunie. Wasze paczki z pluszakami stały się źródłem radości dla wielu dzieci.
Przede wszystkim dla maluchów z przedszkola w Ndiembou , Kengang i w Nkolbisson. Przedszkola w dwóch pierwszych miejscowościach, znajdują się w wioskach, nie daleko wielkiego miasta Bafoussam, zamieszkiwanych przez wiele biednych rodzin. To ubóstwo dotyka wielu aspektów ich życia. Dzieci nie mają pojęcia o zabawkach, dlatego Wasz dar sprawił im wiele radości. Niektóre z nich trzymały pluszowego misia pierwszy raz w życiu. Pluszaki pomogą również nauczycielom i mogą stać się narzędziem dydaktycznym podczas zajęć przedszkolnych.
Nkolbisson jest to dzielnica stolicy Kamerunu Yaounde, w której do tej pory nie było żadnego przedszkola katolickiego. Powstała tam nasza placówka misyjna i od razu zaczęłyśmy budować przedszkole. Dzieci, wydawałoby się mają nieco lepsze warunki, ale gdy zobaczyły pluszaki i inne zabawki, oczka im się zaświeciły i też nie wiedziały za bardzo jak się nimi bawić.
Mała Ange, była też zachwycona, pluszakami, książeczką i innymi darami, które od Was otrzymała. Wybrała dużego misia i jak widać na zdjęciu bardzo go pokochała.
W imieniu wychowawców i dzieci, których radość mogłam zobaczyć, dziękuję Wam z całego serca. Niech Wam Bóg błogosławi.

S. Małgorzata Lech , misjonarka i s. Teresa Gieńko, koordynatorka adopcyjna w Polsce. Dziękujemy!"

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl