18.12.2009, 14:09 | czytano: 2355

W trosce o bezpieczeństwo dzieci (zdjęcia)

Fot. Władysław Tylka
W rejonie szkoły w Skrzypnem, na drodze powiatowej K 1646 Skrzypne- Szaflary- Ostrowsko zostały zamontowane dwa progi zwalniające, oznaczenie przejścia dla pieszych oraz postawione zostały stosowne znaki pionowe. Inwestycja została sfinansowana i wykonana przez Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu.
Z wnioskiem o wykonanie powyższych prac, mając na względzie bezpieczeństwo dzieci wychodzących ze szkoły na drogę oraz wchodzących na teren posesji szkoły, wystąpili rodzice i nauczyciele wraz z radnym Władysławem Tylką.
Troska o bezpieczeństwo sprawiła, że w 2008 r. dzieci wystąpiły w konkursie o zasięgu międzynarodowym na temat bezpieczeństwa na drodze organizowanym przez firmę Renault. Program szkoły oraz plakat pt. „Nasz wspólny cel - Bezpieczna droga - Bądź z nami” zwyciężył na etapie krajowym i reprezentował Polskę w konkursie międzynarodowym - w czym zasługa nauczycielki Moniki Peciak.

Prace wykonane przez Powiatowy Zarząd Dróg, znacznie przyczyniły się do zniwelowania syndromu zagrożenia w wyobraźni rodziców i dzieci, po tragicznym wypadku z 2002 r.

Należy sądzić, że prace będą kontynuowane i powstanie chodnik o długości ok. 300 m od szkoły w stronę kościoła - zabezpieczający pobocze. Wszystkim Tym, którzy przyczynili się do wykonania zabezpieczeń na drodze w imieniu wnioskodawców składam wyrazy uznania.


Maria Tylka, dyrektor ZSPiG w Skrzypnem
Zdjęcia: Władysław Tylka

Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl