18.04.2023, 14:37 | czytano: 1222

ZSCKR Nowy Targ to najlepsza szkoła (zdjęcia)

arch. szkoły
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu to najlepsza szkoła Zawodów II stopnia (okręgowych) XLIV edycji OLIMPIADY WIEDZY i UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH.
Uczniowie naszej szkoły nie zwalniają tempa. Po sukcesach w Ogólnopolskim konkursie „Polska Wieś w Europie” i biletach do Brukseli, przyszedł czas na sukcesy na okręgowych eliminacjach XLVI Edycji prestiżowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
W Nawojowej 6 uczniów z ZSCKR Nowy Targ wzięło udział w 5 blokach tematycznych uzyskując wysokie miejsca:
 Justyna Jaromin z klasy IV technikum architektury krajobrazu zajęła I miejsce
w bloku architektura krajobrazu,
 Anna Klejka z klasy III technikum weterynarii zajęła II miejsce w bloku produkcja zwierzęca,
 Jarosław Możdżeń z klasy III technikum agrobiznesu zajął III miejsce w bloku produkcja roślinna,
 Teresa Urbańczyk z klasy IV technikum weterynarii zajęła III miejsce w bloku weterynaria

Puchar Rektora Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz honorowy tytuł najlepszej szkoły zawodów okręgowych to nagrody, które doskonale obrazują poziom wiedzy naszych uczniów.

Wszystkim uczestnikom, finalistom i nauczycielom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów podczas Finału Centralnego OWiUR, który odbędzie się w Olsztynie w dniach 27 – 28 maja 2023 r.

źródło: ZSCKR Nowy Targ