19.04.2023, 15:12 | czytano: 1010

II Powiatowy Konkurs Ekologiczny (zdjęcia)

arch. szkoły
W dniu 17 kwietnia po raz drugi Szkoła Podstawowa im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu była gospodarzem Powiatowego Konkursu Ekologicznego, który w tym roku zorganizowano pod hasłem: „Ekologia i ochrona środowiska w małopolskich parkach narodowych jest nam bliska”. Honorowy patronat objął nad nim poseł na Sejm RP Edward Siarka Sekretarz Stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.
Celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów, nauka pożytecznego działania na rzecz ochrony środowiska oraz odczuwanie osobistej motywacji do ochrony przyrody.
Do ekologicznej rywalizacji stanęło 32 uczniów z powiatu nowotarskiego wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych.
Na początku zostali oni serdecznie przywitani przez panią dyrektor Danutę Siarkę, a następnie obejrzeli piękne przedstawienie pt. „Rzepka” zaprezentowane przez dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawcą panią Jadwigą Tempką.

Swoją obecnością zaszczycił szkołę wiceminister Edward Siarka, który przemawiając do uczestników konkursu zachęcał ich do dalszego poszerzania wiedzy na tematy ekologii i ochrony środowiska.

Uczniowie zmierzyli się z trudnym arkuszem składającym się z 30 zróżnicowanych pytań.

Zwyciężczynią II Powiatowego Konkursu Ekologicznego została Zuzanna Chowaniec ze Szkoły Podstawowej w Podsarniu (54 punkty), drugie miejsce zdobyła Julia Kierzak ze Szkoły Podstawowej w Rabie Wyżnej (52 punkty), a trzecie miejsce Julia Świder ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju (50 punktów).
Składamy serdeczne gratulacje zwycięzcom, ich naukowym opiekunom oraz wszystkim uczestnikom konkursu, którzy wykazali się szeroką wiedzą z zakresu ekologii i ochrony środowiska oraz form ochrony przyrody, ze szczególnym naciskiem na małopolskie parki narodowe.
Podczas wręczania nagród obecny był Nadleśniczy Józef Oskwarek z Nadleśnictwa Nowy Targ, który przekazał sadzonki drzew dla wszystkich uczestników konkursu oraz przedstawiciel Babiogórskiego Parku Narodowego pan Tomasz Urbaniec, który przeprowadził prelekcję na temat fauny i flory Babiogórskiego PN.

Nagrody zostały ufundowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Lasy Państwowe.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
sprawiedliwy21.04.2023, 06:46
Lepiej nich się więcej nie ośmiesza i wstydu nie robi rodzinie i całemu Podhalu ! kto pomaga człowiekowi który w każdy nielegalny sposób probuje coś zdziałać!,teraz chce pozbawić powietrza świeżego ,oraz innych dokuczliwych dla człowieka działan w Rabie Wyznej i sąsiednich wiosek budując wielokrotny bacutil smrodu!
ja tylko pytam19.04.2023, 21:12
czy Danuta Siarka to żona posła, ministra ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl