18.01.2010, 13:19 | czytano: 1160

Nowy Targ: młodzi muzycy na scenie MOK. Tradycyjny koncert szkoły Yamaha (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
Kilkudziesięciu wykonawców - od dzieci z „podstawówek” po 18-latków - uczestników zajęć Szkoły Muzycznej Yamaha, wystąpiło w nowotarskim MOK w prawie 3-godzinnym koncercie, podsumowującym półrocze.
- Była to druga część występu, pierwsza, dla najmłodszych, połączona z wizytą św. Mikołaja, odbyła się wcześniej w zakopiańskim hotelu Belvedere - mówi Maciej Rapacz, dyrektor szkoły w Nowym Targu i jej filii pod Giewontem. - To już nasza tradycja, że koncerty na półrocze, a potem na zakończenie roku szkolnego organizujemy zawsze w obu miastach.
Na scenie nowotarskiego MOK wystąpili młodzi muzycy z klas keyboardu i gitary - zarówno ci, którzy swoją przygodę z muzyką dopiero rozpoczęli, jak i ci, którzy do Yamahy chodzą od lat. Repertuar był najprzeróżniejszy. Oczywiście, jako że to wciąż jeszcze okres świąteczno-noworoczny, nie zabrakło kolęd.

Do nowotarskiej szkoły Yamaha i jej zakopiańskiej filii na zajęcia do klas: keyboardu, fortepianu, gitary i wokalnej uczęszcza obecnie w sumie ok. 200 dzieci. Również tych najmłodszych, nawet 2-3-latków, które swój pierwszy kontakt z muzyką mają podczas spotkań w ramach programu „Szkraby i muzyka”, oraz przedszkolaków, uczestniczących w zajęciach pt. „Cudowny świat muzyki”.

p/

Zdjęcia: Michał Adamowski
Zobacz pełną wersję podhale24.pl