21.09.2023, 20:31 | czytano: 2174

"Ludzie o Wielkich Sercach"- to pracownicy firmy Gaspol (zdjęcia)

arch. szkoły
Dzień 20 września 2023 r. okazał się wyjątkowy i pełny niesamowitych wrażeń dla społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej działającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Nowym Targu. Wszystko za sprawą zainicjowanego w 2012 r. w firmie Gaspol programu wolontariatu pracowniczego pod hasłem „ Ludzie o Wielkich Sercach.”
Tacy właśnie ludzie o „Wielkich Sercach” tworzą nowotarski oddział firmy Gaspol przy ulicy Składowej. Od lat pracownicy angażują się w działania filantropijne z zakresu wyrównywania szans i niesienia bezinteresownej pomocy, przede wszystkim najbardziej wrażliwym grupom społecznym-czyli dzieciom i seniorom.
W tym roku koordynatorki akcji pani Małgorzata Leszczyńska i pani Anita Cięciel postanowiły wspomóc akcją filantropijną firmy, w której pracują, społeczność uczniowską Szkoły Podstawowej w Nowym Targu kształcącą uczniów z różnymi stopniami niepełnosprawności i sprzężeniami. Mówi się, że „gdy śmieje się dziecko, to śmieje się cały świat.” Ta dewiza przyświecała organizatorkom inicjatywy, które po konsultacji z panią dyrektor Placówki Ewą Barczak oraz wicedyrektor Anną Trybułą postanowiły środki finansowe przeznaczyć na organizację „Jesiennego integracyjnego festynu dla uczniów szkoły podstawowej” oraz na zorganizowanie dwóch turnusów hipoterapeutycznych w Kęble dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu.

W realizację inicjatywy „ Ludzie o Wielkich Sercach” włączyli się oprócz pań koordynatorek p. Małgorzaty Leszczyńskiej oraz p. Anity Cięciel inni pracownicy firmy Gaspol oddziału w Nowym Targu, którzy przygotowali wspaniałą, pełną rozmaitych atrakcji imprezę plenerową na terenie należącym do Nadleśnictwa Nowy Targ. W godzinach porannych czekało na uczniów drugie śniadanie, przygotowane przez tych ludzi o „Wielkich Sercach”, były ciasta, ciasteczka, słodkie oraz słone przekąski. Na spragnionych aktywności czekały dmuchane zabawki, które były sprawdzianem sprawność i kondycji zarówno dla małych, jak i dużych. Oprócz tego uczniowie brali udział w rozmaitych konkurencjach sportowych. Niektórzy w kąciku plastycznym mogli zamienić się w ulubionych bohaterów bajek, dlatego też podczas uroczystości można było spotkać lwy, księżniczki, pszczółki i wiele innych bajkowych postaci. Jeśli festyn, to oczywiście nie mogło obyć się bez zabaw tanecznych przy muzyce oraz tradycyjnego ogniska. Na koniec coś, co wszyscy lubimy najbardziej, czyli prezenty. Dzięki hojności firmy Gaspol dziś każde dziecko, a nawet panie poczuli się, jak w dniu swoich urodzin. Najlepszym prezentem jednak było to, że towarzyszyło nam odczucie, że jesteśmy wyjątkowi i ważni. Doświadczyliśmy ludzkiej, bezinteresownej, najpiękniejszej, jaką można sobie tylko wyobrazić pomocy. Piękna wrześniowa aura, uśmiechnięte twarze dzieci, dumni i zadowoleni rodzice, szczęśliwi nauczyciele. Podobno najlepsze inicjatywy są wówczas, gdy w ślad za nimi podążają piękne idee i szczytne cele. Jednak za każdą taką ideą stoją ludzie, to w nich jest największa siła i moc sprawcza, czego dowodem była wczorajsza uroczystość.

Dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie Szkoły Podstawowej działającej w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu z całego serca dziękują pracownikom firmy Gaspol oddziału Nowy Targ za realizację szlachetnej inicjatywy„ Ludzie o Wielkich Sercach”. Szczególne podziękowania dla koordynatorek programu p. Małgorzaty Leszczyńskiej oraz p. Anity Cięciel oraz pozostałych pracowników nowotarskiego oddziału firmy Gaspol, którzy sprawili, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dyrekcji oraz Zarządowi firmy Gaspol serdecznie gratulujemy idei programu wolontariatu pracowniczego oraz tak zaangażowanych w wykonywanie działań firmowych Pracowników o „Wielkich Sercach”.
„ Niektórzy ludzie to anioły bez skrzydeł,
i to jest właśnie takie piękne, urodzić się bez skrzydeł i wyhodować je sobie…”

źródło: szkoła, J.K, zdj. arch. szkoły
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl