29.03.2024, 17:20 | czytano: 1782

"Enjoy Reading", czyli VI edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego w języku angielskim (zdjęcia)

zdj. organizatora
25 marca 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Frydmanie odbyła się szósta już edycja konkursu czytelniczego "Enjoy Reading".
W tym roku w konkursie wzięli udział nie tylko uczniowie z Gminy Łapsze Niżne, ale również z Krościenka n/D oraz z gminy Nowy Targ, którą reprezentowała Szkoła Podstawowa w Dursztynie. Aż 28 uczniów wraz z opiekunkami przybyło do frydmańskiej placówki, aby pochwalić się umiejętnościami i niemałą wiedzą z języka angielskiego.
Na podekscytowanych uczniów z klas 6-8 czekał niełatwy test, w którym uzyskać można było 100 punktów. Uczestnicy na dwa miesiące przed konkursem otrzymali do przeczytania dwa teksty. W tym roku był to fragment książki brytyjskiej autorki Frances Hodgson Burnett, ,,The Secret Garden" oraz artykuł prasowy dotyczący mało znanej wyspy Iona, znajdującej się u południowych wybrzeży Szkocji. Oba teksty dostarczyły cennych i ciekawych informacji oraz zmotywowały uczestników do poszerzenia znajomości słownictwa. Nastolatkowie poznali historię Mary, która z powodu epidemii cholery traci rodziców, a następnie udaje się w podróż do posiadłości swojego wujka, by tam przeżyć niezwykłą przygodę. Historia Mary Lennox pokazu­e, że można się zmienić, niezależnie od tego, jacy byliśmy w przeszłości. Dziewczynka rozkwitła podobnie jak tajemniczy ogród, który również przez lata był zaniedbywany.

Na teście konkursowym uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące znajomości tekstów a także musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością słówek i gramatyki. Uczniowie z klas 8 mogli również sprawdzić swoją formę przed zbliżającym się egzaminem, ponieważ kilka zadań było skonstruowanych na wzór zadań egzaminacyjnych.

Po pisemnej części konkursu komisja zajęła się sprawdzaniem prac, a wymęczeni uczestnicy udali się na poczęstunek. Zważywszy na liczbę uczestników i wysoki poziom prezentowanych umiejętności na ogłoszenie wyników trzeba było odrobinę poczekać.

Z niesamowitą przyjemnością nauczycielkom przyszło ogłosić wyniki, a prezentowały się one następująco:
1 miejsce: Paweł Bigos – SP Kacwin – 95 pkt.
2 miejsce: Justyna Bogacz– SP Kacwin– 87 pkt.
3 miejsce: Zofia Sołtys SP Kacwin – 78,5 pkt.
Wyróżnienia: Zuzanna Trybunia- SP Niedzica – 77 pkt., Sara Kumar SP Kacwin – 77,5 pkt., Mateusz Więcaszek - SP Łapsze Niżne – 75,5 pkt.

W tym roku została również przyznana nagroda i dyplom dla szkoły, która zdobyła najwięcej punktów jako drużyna. Oczywiście, patrząc na wyniki poszczególnych uczniów to zwycięska szkoła mogła być tylko jedna - SP Kacwin. Serdecznie gratulujemy świetnych wyników.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przypinki a zwycięzcy i wyróżnieni cenne nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno- Przedszkolnego we Frydmanie.
Zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, tym bardziej iż poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy.

Słowa wdzięczności kieruję również do nauczycieli anglistów z przybyłych szkół za przygotowanie swoich uczniów do konkursu i przyjazd do Frydmana.

Dziękuję również uczniom z klasy 7, którzy pomagali w organizacji przebiegu wydarzenia.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych na kolejną edycję. See you next year!

Ewelina Jagieła- organizator i pomysłodawca konkursu
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl