29.08.2018, 15:29 | czytano: 10104

Maria Łaś: "Kocham ten region, ale go też nienawidzę". Partia Razem przedstawiła swoich kandydatów do sejmiku

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Partia Razem rozpoczęła dziś na nowotarskim Rynku kampanię wyborczą. "Jedynką" na liście kandydatów do sejmiku województwa małopolskiego jest Maria Łaś z Gronkowa. - Znacie mnie, jestem od Wodzianów. Głosujcie na mnie. Będę dbać o wasze interesy, bo są zgodne z moimi interesami - przekonuje kandydatka.
Podczas spotkania na Rynku zaprezentowało się dwoje kandydatów - Maria Łaś i Marcin Galent. Przedstawił ich członek Zarządu Krajowego Razem - Adrian Zandberg.
- Ja krążę po Małopolsce i mam ogromną przyjemność przedstawiać liderki naszych list. Tak - liderki, bo są to silne kobiety. Niestety teraz samorządy zdominowane są przez facetów po 60-tce, którzy siedzą w swoich gabinetach i zapomnieli o problemach ludzi. Do wyborów idziemy pod hasłem "Polska wygodny dom dla wszystkich". Bo dziś Polska to wygodny dom tylko dla osób bogatych. Jakość życia poza wielkimi ośrodkami mogłaby być o wiele lepsza. Przykładem jest transport publiczny, który się zwija. Zarówno PO, jak i PiS uznał, że sprawę dojazdów do małych miejscowości rozwiąże i uporządkuje sam "rynek". Wyszli z założenia, że każdy ma samochód i transport publiczny nie jest potrzebny. My chcemy rozbudować transport publiczny tak, by do każdej wsi, sołectwa można było przyjechać i wyjechać po godzinie 17-tej. Tu, na Podhalu widać, że samorządy wycofały się z dbania o tę dziedzinę - mówił Adrian Zandberg.

- Znacie mnie. Jestem z Wodzianów - rozpoczęła swoją prezentację Maria Łaś. Z zawodu tłumacz, prowadzi własną działalność gospodarczą, działa w fundacji "Da się". - W przeciwieństwo do obecnych radnych sejmiku, nie jestem ani ojcem prezydenta, ani siostrzenicą biskupa. Znacie mnie ze szkoły, z autobusu, z pracy z osobami bezrobotnymi i wykluczonymi od Szczawnicy do Suchej Beskidzkiej. Kocham ten region, ale go też nienawidzę. Nienawidzę, gdy stoję w korkach, gdy mi się mówi, że nie da się transportu publicznego dostosować do potrzeb mieszkańców. Tak samo jest z dostępem do opieki zdrowotnej. Samorządy próbują zepchnąć odpowiedzialność na NFZ, tymczasem jak wynika z raportu NIK - to samorządy ignorują problem, ne zadając sobie nawet trudu, by zdiagnozować potrzeby mieszkańców swoich gmin. "Razem" chodzi o to, by mieć sprawnie funkcjonujące państwo z transportem publicznym, by państwo nie było tanie, ale wydajne. Państwo nie jest tylko po to, by zapewnić ciepłą wodę w kranach. Ważna jest dla nas także świeckość państwa, oddzielenie państwa od kościoła - wymieniała liderka listy. - Zagłosujcie na mnie. Będę dbać o wasze interesy, bo są zgodne z moimi interesami - podsumowała.

Drugie miejsce na liście zajmuje Marcin Galent - nauczyciel akademicki, obecnie adiunkt na UJ, wcześniej wykładowca na nowotarskiej PPWSZ, wiceprzewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego. Zapowiedział on utworzenie Małopolskiego Biura Praw Obywatelskich z siedzibą w Nowym Targu. Jak tłumaczył, biuro zatrudniałoby kilka osób, które "skupiać się będą na bezpośredniej pomocy osobom niewłaściwie traktowanym w pracy, w przestrzeni publicznej i prywatnej". W planach ma także utworzenie Małopolskiej Niebieskiej Linii, będącej orędownikiem osób doświadczających przemocy oraz wsparcie dla środowisk homoseksualnych. - Musimy sami, razem wziąć sprawy w swoje ręce - przekonywał Marcin Galent. Religijność w Małopolsce była kiedyś duża, teraz to się zmieniło. Dawniej księża i kościół byli opoką dla Małopolan, a teraz niektórzy z księży stali się się częścią nowej elity i układów - dodał.

Podsumowując program Partii Razem, Adrian Zandberg powiedział: "Priorytetem jest dla nas transport publiczny, obrona praw pracowniczych, żeby pracownik nie był wykorzystywany, żeby zlikwidować umowy "śmieciowe", zatrudnianie "na czarno", dalej - preferujemy świeckość państwa, by wszyscy czuli się w Polsce u siebie."

not. Sabina Palka
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Góral mściwy jest :(24.11.2018, 18:47
Jak tam po wyborach ,,,wie ktoś może ile ta Pani zdobyła poparcia ???
Smok03.09.2018, 15:26
Może brzydko napisałeś to pytanie to Ci Modi zatrzymał.

Ale to ma swoje plusy też.
do Smoka02.09.2018, 15:24
Ale nawet w trakcie zadane pytania Redakcja zatrzymuje.
Smok31.08.2018, 21:09
Ciekawe, że o wszystkim jest pisane już "po", czyżby obawy przed niewygodnymi pytaniami, na które lewactwo po prostu nie ma odpowiedzi?


Pani Łaś, nie znam, nie wiem czy chcę, prywatnie nie oceniam, ale oceniam przez pryzmat tego z kim się Pani zadaje, z tej mąki chleba nie będzie, o sejmie może Pani zapomnieć i o jakiejkolwiek karierze politycznej też. Trzeba się było przylepić Dudzie pod buta, albo chociaż Rockmanowi bez pojęcia a nie Adria... hjahahaha prosze wybaczyć, nawet ciężko napisać żeby się nie śmiać, bo od razu ta arcyinteligentna twarz pojawia się przed oczami.
kogitator31.08.2018, 19:22
@ at:
Z jednej strony zarzucasz im odrzucenie propozycji współpracy z SLD, a równocześnie piszesz że za rozpad lewicy odpowiada Miller z Palikotem. To nie jest żaden problem że "Razem" nie ma jednego lidera w rodzaju lokomotywy wszystko w partii ciągnącej. Chodzi tylko żeby w miarę rozwoju sytuacji dawali realną alternatywę zamiast obietnic bez pokrycia, takich jak kiedyś obietnica zniesienia Senatu przez SLD.
TI TU S Q31.08.2018, 14:54
Znieczulica na ulicach :((((((
W domach,biurach i piwnicach
Człowiek człowiekowi wilkiem
jest ŚWIATEM RZĄDZI WRE
-DNY- BIES ooooooooo(O)o
Raz na jakiś czas - co 4 lata
Na moj dusiu !, nie ma bata !
Niektórzy wdzięcznie przyskakuję
Rączkę dają , lub całują
Już z daleka Cię poznają
I usłużnie się kłaniają ??

Kto tych ludzi
UBOGACIŁ???
TO WYBORY A
ONI TO SĄ LUD
ZIE -KANDYDACI ;)))
Po wyborach-tych udanych
CI WYBRAŃCY-BĘDĄ PANY
Znów powróci znieczulica :(
W domach ,biurach na ulicach
Człek ,człekowi będzie wilkiem
TAK Z 5 LATEK-CZYLI CHWILKĘ
@31.08.2018, 10:26
RAZEM to wy jesteście tylko z nazwy. Ułamkowy procent poparcia uniemożliwia przekroczenie progów wyborczych. SLD proponowało wspólne listy ale odrzuciliście propozycję współpracy/po raz kolejny/ Tak samo zachowała się Nowacka . Miałam z wami kilkakrotnie kontakt i nic tak wam dobrze nie wychodzi jak zadzieranie nosa i brak konstruktywnego myślenia. Nie mamy lewicowej partii w Polsce. A juz na pewno nie mamy silnego charyzmatycznego lidera który mógłby zjednoczyć pod szyldem jednej partii ludzi o lewicowych pogladach .SLD dla mnie jest niewiarygodne a Razem nie dość że nie wiarygodne to jeszcze bez szans w wyborach. A wine za taki stan rzeczy ponosi Miler z Palikotem.
Boze Broń30.08.2018, 23:49
Ta cyrwono zaraza z gornkowa moze dajść do ostrowska.
Won30.08.2018, 23:19
Odwracają kota ogonem najpierw mówią że PIS to skrajnie lewicowa partia a teraz nawet na zdjęciach ukazują że 500+ jest dobre i to jest ich projekt.
Tylko PIS30.08.2018, 22:08
Pan chyba zapomniał ubrać koszulki z marksem.
kogitator30.08.2018, 21:44
@nie jestem za tą partią, ale...
A ja będę za tą partią, ale niech zamiast pustej deklaracji o komunikacji publicznej podadzą do wiadomości np. że już rozmawiali z busiarzami i że np. co czwartego busiarza udało się przekonać do przejścia na stały etat, powiedzmy 3 tysiące na miesiąc, do pracy w państwowej firmie komunikacyjnej, w której będzie robił dokładnie to samo, tyle tylko że nie będzie się martwił że może mieć za mało pasażerów o godz. 6 rano albo o 22.00. I to będzie już konkret, a nie koncert życzeń i czcze deklaracje jak kiedyś robiło SLD (np. że zlikwidują Senat). Przecież busiarze to są poważni ludzie i można z nimi się dogadać, a przynajmniej z częścią z nich i w ten sposób powstanie konkurencja, a zadaniem władz lokalnych będzie wtedy już tylko pilnować aby ta konkurencja była zdrowa.
Gronkowianin30.08.2018, 19:52
Wstyd a księdza ma w rodzinie I tak ją wychowano gdzie matka I ojciec
nie jestem za tą partią, ale...30.08.2018, 19:26
Rzeczywiście te dojazdy by się przydalo poprawić. Dawniej jeździły PKSy i można było w wiele miejsc dojechać, jak tez wrócić spokojnie pod wieczór, a nie tak, jak teraz. Wiele osob narzeka na korki na ulicach, a tymczasem nikt nie myśli, że jeden bus wiozący 20 osób może zastąpić 20 samochodów, w których jedzie po jednej osobie. To i mniej spalin, i miejsca pracy dla kierowców, i bezpieczeństwo na drogach większe. Więc pod tym względem popieram, bo to słuszna inicjatywa.
Marcin Robert30.08.2018, 18:54
Partia Razem: taka mała partyjka o kilkuprocentowej najwyżej popularności, bez żadnego znaczenia, a jej istnienie tak drażni - skłaniając publicystów i forumowych komentatorów do pisania sążnistych elaboratów przeciw niej - jakby stanowiła potężną siłę polityczną. :D

Wściekłość i inne złe emocje widać też w większości dotychczasowych komentarzy pod tym artykułem. Zastanawiam się nawet, czy niektórych nie dałoby się określić jako zniesławienie? Zauważyłem zresztą, że partia Razem spełniła w naszym życia publicznym rolę pewnego rodzaju wskaźnika (czy też indykatora) poziomu intelektualnego i moralnego jego uczestników. Pewni ludzie (np. dziennikarze ogólnopolskich gazet i stacji telewizyjnych), których dotąd - gdy debata publiczna odbywała się w znanym gronie partii III RP - mogliśmy uważać za poważnych i zrównoważonych, na widok Razem zaczęli dostawać małpiego rozumu, nie potrafiąc zapanować nad emocjami. Już za to warto cenić tę partię, bo wreszcie wiadomo, kogo warto cenić a kto raczej nie jest poważnym publicystą i komentatorem.

Z powstania partii Razem warto się cieszyć po prostu dlatego, że sprowadziła polska politykę na ziemię: takie sprawy jak lokalna komunikacja publiczna i prawa pracownicze są dla niej ważniejsze od prowadzenia narodu ku zbawieniu pod wodzą autorytetów, czy też dążenie do innych Wielkich Idei (za którymi kryje się zazwyczaj wulgarny skok na kasę). Dlatego życzę razemitom wszystkiego najlepszego i będę na nich głosował.

A na koniec krótka lekcja historii dla uczestników dyskusji:

Karol Marks był ekonomistą opisującym ustrój kapitalistyczny, do dzisiaj cenionym przez wielu ekonomistów amerykańskich i europejskich. Nie zajmował się on konstruowaniem utopii przyszłej szczęśliwości, lecz analizą konkretnego systemu gospodarczego.

Bolszewicy (zwani komunistami), wzięli ogólnikowo pewne idee od Marksa i połączyli je z blankizmem (od Louisa Blanqui). Podczas gdy sam Marks był demokratą, bolszewicy byli zwolennikami przejęcia władzy przez wąską grupę spiskowców, którzy twardą ręką będą wprowadzać w życie swoje utopijne idee (co wymagało oczywiście wielu ofiar w łagrach). Kontynuatorami bolszewików byli maoiści, Czerwoni Khmerzy itp.

Testament Polski Walczącej (przywłaszczany obecnie przez naziolków) był dokumentem lewicowym. W czasach PRL-u istniała antykomunistyczna opozycja lewicowa (nie przeczytacie jednak o niej w podręcznikach, III RP też ma swoje białe plamy). Partia Razem nawiązuje właśnie do tradycji demokratycznej lewicy.

Starsi czytelnicy, pamiętający Polską Zjednoczoną Partię Robotniczą, zapytają pewnie "a gdzie w tym wszystkim jest miejsce PZPR"? Odpowiedzi na to udzielił dawno temu Czesław Miłosz: "Jest ONR-u spadkobiercą Partia".
PasterzPPP30.08.2018, 18:54
Dlatego ja wolę starych dobrych postkomunistów. Oni doskonale wiedzą, że socjalizm nie działa i nawet nie próbują udawać ideowców i wprowadzać jakieś socjalistyczne zmiany w kraju. Wiedzą bo znają sytuację od środka.
kogitator30.08.2018, 16:05
@ zygf:
Karol Marks, bo chyba o niego Ci chodzi, już dawno nie jest aktualny. Nowoczesna lewica na świecie bazuje raczej na osiągnięciach francuskiej i angielskiej myśli lewicowej z XX wieku aniżeli na XIX-wiecznym Marksie. Wyznawcy Marksa są jeszcze tylko w ChRL i Korei płn. Osobiście nie boję się ani partii Razem ani jej lidera, itd., bo my tu na Podhalu mamy okrzepłą już demokrację i populizmowi nie damy się nabrać, szkoda tylko że to jest populizm, bo społeczeństwo jest dobrze wyedukowane i przyjęłoby o wiele bardziej wymagający przekaz. Brak konkretów zgubi tę partię.
Katolik30.08.2018, 15:38
Bez Boga ani do proga z czym do ludzi można być anty do księży ale B?g zawsze istniał I będzie istniał prawda zwycięży
dobre30.08.2018, 15:12
tak z boku...hahhahahahhhahhaha
jpd30.08.2018, 15:10
wyborca...bo wyborem jest tylko banda złodziei z PO- łapiesz? W PiS nikt nie czci Marksa, Lenina i podobnych debili. Narzekasz na PiS - rozumiem że wolałeś to zniszczenie i wyprzedanie gospodarki jakie nam ufundowało PO?
Sąsiad30.08.2018, 14:17
Gronkowianie unikają Wodzianów jak zarazy. Nia ma się co chwalić takim??????? pochodzeniem
ol30.08.2018, 13:15
Ale oni wszyscy ''paradni''.
pol30.08.2018, 13:05
Babo,jak już startujesz z partii Razem to masz pochlapane.Tych co sieją zamęt w kraju nikt nie potrzebuje.Lepiej weż się za kopanie gruli ,bo nie masz wyglądu polityka ani elokwencji.Nikt nie potrzebuje takich i nikt Cię tu nie zna,i w dodatku żądasz aby Cię wybrali bo jesteś od Wodzianów.Trzeba mieć tupet.
zygf30.08.2018, 12:57
masakra zwolennik marksa agituje na Podhalu wskazując kandydata z tego rejonu, dziewczyno czy Ty aby na pewno znasz historię???
SLD30.08.2018, 12:03
w Nowym Targu tez powstał komitet Razem i wystawi kandydata na Burmistrza
pniok30.08.2018, 10:27
Co tu komentować ? Jaka partia , tacy kandydaci ! Żenada .
kogitator30.08.2018, 10:21
@DżejDżejOkocza:
No i właśnie te tak precyzyjnie wyłożone przez Ciebie argumenty czynią partię Razem niezdolną do wygrania jakichkolwiek wyborów. Zandberg nie jest wiarygodny. Ludzi opowiadających się za świeckością państwa mamy wokół mnóstwo i pan Zandberg nie jest niczym wyjątkowym. Używanie przez tę partię słowa homoseksualizm bez wyjaśnienia o co im chodzi jest katastrofą PR (zamiast o homoseksualizmie można było zwyczajnie mówić o przemocy w rodzinie, o problemach osób żyjących bez zawartego związku małżeńskiego, itd.). Zamiast laurek i pobożnych życzeń w kwestiach społecznych powinien najzwyczajniej w świecie zapoznać się z programem Jeremiego Corbina z Labour Party w Wielkiej Brytanii i skopiować go, lekko być może modyfikując pod polskie warunki. Mamy w Polsce bodaj lepiej wykształcone społeczeństwo aniżeli Wielka Brytania, pan Zandberg zna język angielski, wszystko już jest tam w Anglii opracowane w sensie jak ma działać współczesna lewica w warunkach globalizacji, więc w zasadzie tylko brak odwagi sprawia że partia Razem, niczym dawniej SLD, wciąż woli biegać z tłuczkiem dookoła krzewu (beat around the bush), zamiast podjąć konkretne działania.
Smutno30.08.2018, 09:48
Szkoda, że nikt nie zrobił zdjęcia z ilością osób ile ich słucha :D
k30.08.2018, 09:31
Mnie to wygląda na chorobę dwubiegunową. Kocham i nienawidzę. Żenująca wypowiedź.
DżejDżejOkocza30.08.2018, 08:30
Transport publiczny dla kogo ? jakoś na przystankach stoją obecnie w większości młodzi dojeżdżający do szkoły, akurat o tych porach busy jeżdżą. Publiczny ? finansowany z czego ? Wydawać kilkaset tysi rocznie na nierentowny transport ? Zmiana umów ? teraz to jest problem ze znalezieniem ludzi do pracy i już nawet na budowie dostaniesz umowę o pracę, ale ludzie i tak wolą robić na czarno, bo 500 wpadnie a może i więcej, więc wypadałoby raczej zachęcać do pracy na umowę i do odkładania na emeryturę. Co do wykorzystywania to chyba mowa o jakiś ludziach przyklejonych do swojego stołka, taka mentalność to tkwi w was pani M. młode pokolenie nie daje się już tak /.../ jak wy kiedyś, mamy większą świadomość i cenimy się wyżej niż nasi ojcowie. Świeckość ? owszem, ale proszę nie zapominać, że wiara jest nieodłącznym elementem naszej kultury, wiara to coś co połączyła pokolenia w czasie okupacji, wiara to coś dzięki czemu ludzie przeżyli ciężkie czasy komuny i nie można na siłę kogoś przekonywać do zmiany swoich poglądów, tak samo jak nie można na siłę wmawiać, że homo jest spoko, że multikulti jest spoko, że aborcja jest spoko a to rozumiem pod hasłem, żeby każdy czuł się jak w domu. Demoralizacja społeczeństwa to nie droga, która należy się kierować, proszę pamiętać, że każdy z nas jest inny.
wyborca30.08.2018, 08:23
Mówicie że Razem to czerwona komunistyczna zaraza. A później idą wybory i głosujecie na PiS, który ze wszystkich rządów od 1989 r. jest najbardziej lewicowy pod względem ekonomicznym.
baciok@30.08.2018, 08:03
Jak tak patrzę na towarzystwo wszelakiej maści lokalnych polityków to aż dyszy w pędzie do władzy. Wybory samorządowe kierują sie swoja logiką.
Ale kilka uwag:
1. Platforma ma się bardzo dobrze na Podhalu, występuje pod nazwą kilku lokalnych komitetów w Gminach na Podhalu. Ma co najmniej 2 Wójtów.
2.Jak widzę w szeregach lokalnego PiSu niektóre osoby to jak najdalej od tej partii.
3. Mieszkańcy głosują a potem narzekają, za 4 lata głosują znów na tą samą osobę.
Fenomenem jest dla mnie 1 z Gmin na drodze do Zakopanego, Tak zaniedbanej Gminy to daleko szukać, ale Wójt chyba już z 20 lat jest Wójtem.
4, Do Samorządów częst pchają sie ludzie dla których dieta jest niekiedy jednym z głownych ze źródeł utrzymania.
5. Nikogo nie potępiam, nawet tej Pani , ma ochotę startować, niech startuje.
zniesmaczona30.08.2018, 06:46
Partia Razem niech szuka gdzie indziej szczęścia - górale nie nabiorą się na te bzdury!!! Są na to za mądrzy
góralka30.08.2018, 06:43
Żenada i wstyd - niech nas Pan Bóg broni przed czerwoną zarazą w nowej sukience. Ohyda!!!
z celi spod kina29.08.2018, 23:53
widzisz Maryś, teraz jeszcze bardziej będziesz nienawidzieć ten niedokształcony o zapyaziały region
ZYX29.08.2018, 23:50
Trwa festiwal kto jest bardziej lewicowy - PiS czy Razem. No ale socjaliści i populiści tak mają. Z tą różnicą, że pierwsi posiłkują się upolitycznionym Kościołem a drudzy walczącym ateizmem. Z resztą den drugi powstał przez upolitycznienie pierwszego.
PIS29.08.2018, 23:36
Widać że są za 500+
miejscowy29.08.2018, 23:33
Gorąco popieram !!!
kogitator29.08.2018, 23:32
Z całym szacunkiem dla partii Razem, ale jest tu u nich parę logicznych sprzeczności. Przede wszystkim: Konstytucja RP stanowi, że Polska jest państwem religijnie neutralnym, a to znaczy że władze muszą honorować i chylić czoła równo przed każdą religią - zapis konstytucyjny zabrania nam w Polsce preferować świeckość tak jak głosi Zandberg (w przeciwieństwie do Republiki Francuskiej, która ma w analogicznym artykule francuskiej konstytucji zapis że Francja jest państwem laickim). Żeby dokonać rozdziału Kościoła od państwa w Polsce, konieczna jest zmiana Konstytucji w tym punkcie, a to jest praktycznie niemożliwe - dżentelmeni nie rozmawiają o faktach.
Zamiast czczego ględzenia o umowach śmieciowych, wykluczeniu, itd. wolałbym dowiedzieć się jakie i ile konkretnie zostanie w każdej małopolskiej gminie utworzonych nowych miejsc pracy, jak będzie monitorowana ewidencja mieszkańców pozostająca bez pracy, jakie mechanizmy "Razem" wprowadzi aby motywować wójtów i burmistrzów do tworzenia nowych miejsc pracy w swoich miejscowościach. Jak konkretnie "Razem" ma zamiar wziąć się za organizowanie od nowa bezmyślnie zniszczonego transportu publicznego - czy jako kraj stać nas na zrobienie przejazdów całkowicie bezpłatnych, czy jednak będzie jakaś nominalna opłata za przejazdy komunikacją publiczną? Jak uzyskamy od rządu w Warszawie oraz od dużo bardziej przyjaznej idei transportu publicznego Brukseli (tam już rozumieją co to jest zanieczyszczenie powietrza) duże pieniądze na ten cel? Ogólniki już w tym kraju po 1989 roku były i bardzo źle się to dla zdecydowanej większości nas wszystkich skończyło. Teraz to my żądamy konkretów.
miejscowy29.08.2018, 23:32
BUKOWION ---TY lepiej się nie odzywaj .Gorszych żydów od was to na Podhalu nie ma . Za kasę to matki i żony do dyszli zapniecie i pojedziecie do Morskiego oka
RAZEM-PARTIA FINANSOWANA PRZEZ NIEMCÓW29.08.2018, 22:06
Ta partia RAZEM - to zlepek Nowoczesnej i PO - finansowany przez NIEMCÓW
tak z boku29.08.2018, 21:48
PiS totalitarny
robi to samo co partia Razem
tylko przy poparciu kościoła
i dlatego na Podhalu ma wzięcie
ale księzy ubywa - tylko 5 chętnych do seminarium
Sąsiad29.08.2018, 21:31
To w Gronkowie taka czerwona jest?
Na nie29.08.2018, 21:16
"Znacie mnie. Jestem z Wodzianów"-jeśli to z "tych" Wodzianów,to akurat nie jest powód do dumy !
sąsiad i ja29.08.2018, 20:34
Partia Razem dostała subwencje budżetową, bo przekroczyła 3% próg wyborczy i cieszyli się, jak dzieci, chociaż do parlamentu nie weszli. Być może parę osób żyje z tej kasy i nic nam do tego, bo taki mamy system - partyjny. Działają, więc kandydatów musza wystawić. Jakie maja szanse, niech każdy sobie odpowie, ale myślę, że już tyle lat wyborów w demokratycznym (jeszcze) kraju powinny ludzi nauczyć, że nie warto marnować głosu na kogoś, kto ma znikome szanse na wygraną. Uważam, że lepiej jest czasami wybrać "mniejsze zło". Pan Kaczyński skutecznie podzielił Polaków na My i Oni i niestety takim wyborem teraz, a szczególnie za rok będziemy się kierować.
Kpią w żywe oczy29.08.2018, 20:28
Jak nie Żydokomuna, to Żydodemokracja! Polacy oczu nie macie?
...29.08.2018, 19:41
Ta pani ma tyle wspólnego z lewicą co Boczek z baletem .
Wicher29.08.2018, 19:20
Won z Podhala czerwona zarazo !
Andre29.08.2018, 19:12
Pani Mario proszę dokoptować do ekipa doktora Macieja na pewno wygracie
nie lubie dziadostwa29.08.2018, 18:50
Partia razem do" koryta"
kropek29.08.2018, 18:36
Nie poprę ani tej Pani ani nikogo z tej partii!!!
Najek29.08.2018, 17:58
Boże... ratuj się kto może.
:D
Jacek29.08.2018, 17:38
Serio ktoś świadomie startuje na sztandarze czerwonej zarazy?
miasteczkowy29.08.2018, 17:36
z kosmosu chyba spadli na rynek
Ozjasz Goldberg29.08.2018, 17:25
Partia Razem powinna mieć w herbie sierp i młot. Dobrze, że chociaż w przeciwieństwie do lewaków i socjalistów z PiSu nie robią sobie propagandy kościołem
Jan29.08.2018, 17:23
Ładny kabaret.
goral z bukowiny29.08.2018, 17:21
Z czym do ludu...precz komunistyczna partio "Razem".
goral z bukowiny29.08.2018, 17:21
Z czym do ludu...precz komunistyczna partio "Razem".
kkj29.08.2018, 17:15
Belkot.
precz z komuną29.08.2018, 17:14
Widać po ilości, jaka to potężna partia jest, tych kilkoro nawiedzonych lewaków nie mają tu czego szukać na naszej podhalańskiej ziemi.
Maciek i Agatka29.08.2018, 17:13
Razem Nowy Targ. Brawo!
maciej29.08.2018, 17:01
"Kocham ten region, ale go też nienawidzę." Toż to choroba afektywna dwubiegunowa.

"Ważna jest także świeckość państwa, oddzielenie państwa od kościoła." I takimi słowami chce Pani zaskarbić sobie głosy ludu podhalańskiego, wiernego Polsce i Bogu od wieków? Słabo to widzę.
Góral mściwy jest :(29.08.2018, 16:56
Ja bede glosował tylko na tych co kochają ten region

Takim co go nienawidzą mówie WON !!!!
gronkowiom29.08.2018, 16:48
brawo , na twoim miejscu nie powoływałam bym się na złodzieji
P-nicka29.08.2018, 16:45
Kto taka P-aniom wychowoł ???
taboret29.08.2018, 16:44
Zawsze kocham Polskę ale bardziej kandydatów przed wyborami.Setki,tysiące sklepów z tysiącem różnych stołków. Ale Oni są wybredni.... .
zibi29.08.2018, 16:35
jasnee z 1% to se możecie poszaleć!!!!
German29.08.2018, 16:19
Widać ze pani bardzo kocha dzieci
gazda29.08.2018, 16:17
nie zawracajcie głowy ludziom , polityka nie dla was
Marta ze stringów obdarta29.08.2018, 16:16
ADI zamknoł oczy i myśli że go nie widać heheheh :D
k29.08.2018, 16:12
JAK TO SIĘ stało że partia RAZEM z założenia miała nie mieć lidera a tymczasem wysyła Zandberga w tournee po Polsce? Ta cala partia jest tak samo wiarygodna jak ich troska o lewicę na polskiej scenie politycznej.To przez nich mamy panoszący się PIS bo nie chcieli przyłączyć się do koalicji i zabrali 3% głosów które zablokowało wejście lewicy do sejmu. Pomijając debatę Zandberga i Baski Nowackiej do której w ogóle nie powinno dojść skoro tak rozumieją interesy polskiej lewicy to ja im dziękuję. Mojego głosu nie dostaną. Dostawali regularne subwencja w kwotach kilku milionów rocznie i nie przypominam sobie żeby się gdzieś pokazali w dobrym świetle. Bez jajeczny nie znaczy niepotrzebny. Ale bez pomysłu i bez jaj daleko nie zajada i płakać po nich nie zamierzam. Zandberg i to jego pustosłowie a co drugie słowo to afera ,źle się żyje w Polsce itd. Program partii z naciskiem na transport publiczny może interesować 15% emerytów. W tym kraju prawie każda rodzina posiada samochód. A skoro o tym Zandberg nie wie to może zajmie powróci na gałęzie choinki z której się urwał. Sami kandydaci sa dla mnie niewiarygodni z racji ugrupowania które ich promuje.
Mała co sie Wilka bała29.08.2018, 16:06
Adrian widać na zdjeciu mocno zawstydzony cało tom sytuacjom
x29.08.2018, 15:53
Socjalizm w czystej formie.
Miastowy29.08.2018, 15:34
Jak się pisze postkomunizm? Razem.

Tak, że tego - proszę wyjść.
Żegnam.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl