02.09.2018, 11:23 | czytano: 8251

PiS nie wystawi listy w Nowym Targu

zdj. Michał Adamowski
Wszystko wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi własnej listy wyborczej w Mieście. Kandydat związany z tą partią, starający się zarówno o mandat radnego miejskiego, jak i o fotel burmistrza - Paweł Liszka - wystartuje w ramach własnego komitetu KWW Dobra Zmiana w Mieście.
Paweł Liszka pytany o swój start w październikowych wyborach - od kilku tygodni potwierdza w nich swój udział. Niewiadomą było, czy Prawo i Sprawiedliwość zgodzi się, by występował jako reprezentant własnego komitetu.
Pod koniec sierpnia, gdy kandydatka w wyborach na prezydenta Nowego Sącza Małgorzata Belska (sekretarz miejskich struktur PiS) nie uzyskała akceptacji szefa Prawa i Sprawiedliwości zdecydowała się samodzielnie startować w wyborach. Zarejestrowała własny komitet wyborczy. Reakcja Prawa i Sprawiedliwości była natychmiastowa - Bielska została zawieszona w prawach członka partii.

Podobna sytuacja pojawiła się w Nowym Targu. Paweł Liszka założył własny komitet, ale on - w odróżnieniu od Małgorzaty Bielskiej - poparcie PiS otrzyma.

- Przykład z Nowego Sącza nie jest wyznacznikiem działania Prawa i Sprawiedliwości w całym kraju. Decyzja podjęta w tamtej sprawie nie jest też niczym dziwnym. Takie same zasady panują w innych partiach politycznych. Jeśli kandydat chce przekazać jasny sygnał swoim wyborcom - jaki program, jakie idee reprezentuje - to naturalne jest, że występuje jako reprezentant danego ugrupowania. Ale też do każdego kandydata, który nas reprezentuje podchodzimy indywidualnie - mówi poseł Wiesław Janczyk, pełnomocnik okręgowy PiS.

Bezpośrednio odpowiedzialna za kwestie wyborów w powiecie nowotarskim, posłanka Anna Paluch dodaje: - Nowy Targ to specyficzne miasto. Paweł Liszka będzie startował z własnego komitetu, ale zapewne otrzyma poparcie Prawa i Sprawiedliwości. Proszę jednak poczekać kilka dni. W środę, może w czwartek przekażę oficjalne informacje. Przedstawimy także pozostałych kandydatów w wyborach samorządowych - obiecuje parlamentarzystka.
Sam zainteresowany także prosi o cierpliwe czekanie na formalne ogłoszenie decyzji przez Prawo i Sprawiedliwość.

s/
zobacz także
komentarze
Słuchacza17.10.2018, 17:55
Pani Korwin nie potrafi zadać 1 pytania bez kartki wstyd mieć takich radnych
paul15.09.2018, 16:28
Liszka to cichy członek PiS-u, podobnie jak Fryźlewicz, a co oni mogą mądrego zrobić, pozatrudniać swoich na lukratywnych stanowiskach, i dla siebie jak najwięcej, chcecie powtórkę z czasów Fryźlewicza głosujcie na Liszke
Przemo06.09.2018, 14:25
PiS nie wystawił listy bo boi się porażki w Nowym Targu.
kszy kszy06.09.2018, 10:57
Fiu sru, zapomniałeś że razem z Michalską idzie jeszcze Bakalarzowa.
Pozytywnie nakręcony06.09.2018, 08:49
Pani Korwin jako radna miejska kilkakrotnie ośmieszyła na całą Polskę Królewskie Miasto Nowy Targ - przypomnijmy "Afera z plemnikami na miejskiej pływalni.... :)
Fiu sru05.09.2018, 22:24
@ besala
Wybierając Watychę wybieramy Joannę Iskrzycką Steg a wybierając Michalską wybieramy Jachymiaka, który ma być wiceburmistrzem. Dżuma gorsza od cholery. Tylko Bigusława Korwin daje gwarancję niezależności spoza układu kolesiostwa
merkury05.09.2018, 22:00
Co z obiecywana kolejką na Bukowinę?
besala03.09.2018, 20:14
Pod oficjalnym szyldem PiS, czy bez niego wybierając Pawła Liszkę wybierzemy Annę Paluch! To ona będzie decydować o wszystkim, co w Mieście będzie się działo. Przede wszystkim będzie obsadzała wszelkie możliwe stanowiska członkami i zwolennikami swoje partii. Nie jest tajemnicą, że z PiSie nie ma demokracji. Prezes rządzi absolutnie w Warszawie, Anna Paluch na Podhalu. Kto się sprzeciwi zostaje zmieciony. Czy pan Liszka będzie potrafił się przeciwstawić Annie Paluch i całej swojej formacji? Wątpię.
...03.09.2018, 14:48
Moherowe towarzystwo mnie nie interesuje.
Anty-Hejt03.09.2018, 12:03
Ależ hej się polał.... cały nowy Targ... czego zazdrościcie p. Pawłowi... czy rozmawialiście z nim... przynajmniej konkretny człowiek
Szarak @03.09.2018, 10:39
Prostytutka polityczna?????? Bu ha ha ha ..........!!!!
K.03.09.2018, 09:31
Największe poparcie "blokersów" otrzyma ten, który przedstawi jasny plan walki ze smogiem w mieście. Banie burmistrzu - do roboty!!
K.03.09.2018, 09:30
@osiedlowiec
"nasze grono osiedlowe", pod innym artykułem "mieszkańcy osiedla".. może by tak zająć się spółdzielnią mieszkaniową, bo to ona ma największy wpływ na życie na blokach?
TJ03.09.2018, 07:54
Pan Liszka pokazał swój charakter przed poprzednimi wyborami. Poza tym jego zwiazek z PiS oznacza że akceptuje ich politykę - staje się zatem kandydatem ciemnego ludu, nie moim. My górale w przewadze jesteśmy ludźmi honorowymi i żaden premier Morawiecki nie będzie nas szantażował pieniędzmi budżetowymi. My i tak wybierzemy na urząd według własnego uznania a nie łasząc się do warszawskich banksterów i komuchów.
TJ03.09.2018, 07:40
Kłamliwa, dzieląca Polaków, nadęta od propagandy polityka PiS powoduje że ten kandydat u mnie nie ma szans skoro z tą partią się identyfikuje. Wystarczy że na poziomie władz państwowych mamy powrót do średniowiecza. Na powierzchni utrzymują nas niepisowskie samorządy i niech tak zostanie inaczej pójdziemy na dno.
NOWOTARŻĄNIN03.09.2018, 07:29
NIECH NAS BÓG BRONI OD TAKIEGO KANDYDATA.Toż to człowiek posadkowy gdzie go postawą tam stoi.To marionetka a nie czlowiek. Kierowniczek w banku co możę zdziałać NIC A NIC.NOWOTARŻĄNIE nie dajcie się marionetkom Nowy Targ to miasto a nie peryferie
przedsiębiorca03.09.2018, 01:35
hpg się rozpisal
A prawda jest taka że z Glonka i Liszki to tacy przedsiębiorcy i bankowcy, że płótno w kieszeni że aż piszczy i ogromne kredyty.To oni mają rozwijać to miasto jak nie potrafią swojego gospodarstwa przypinować. I oni chcecie żeby decydowali o publicznych finansach?? UCHROŃ NAS BOŻE!
juhas02.09.2018, 23:41
Baju baju to partyjny kandydat PISu,
Blokers02.09.2018, 22:57
Arogancja wobec "ciemnego ludu" straciła platformę. Ciemny lud to kupił i mamy PiS, ale nie słyszałem by chcieli "dorzynać watachę" jak wykształcony przedstawiciel elit PO.
hpg02.09.2018, 22:51
@Za prawdą: No właśni p. Liszka jawi się jako jedyny sensowny kandydat w miejsce p. Watychy, który nie zrealizował wielu obietnic wyborczych (1 wiceburmistrz, otwarcie na Gorce, brak marnotrawienia pieniędzy). Wielokrotnie p. Liszka występowal podczas sesji Rady Miasta i zwracał uwagę, na niegospodarność wielu posunięć obecnej ekipy p. Watychy.

Burmistrz Watycha obiecywał otwarcie na Gorce i oszędność w wydawaniu pieniędzy. Przykład z ostatniej zimy, gdy Miasto zrobiło za ponad 250 tys. zł naszych pieniędzy trasę biegową na kole koło lodowiska, która nie przetrzymała nawet 1 dnia dobitnie wskazuje, że ta ekipa nie nadaje się do zarządzania naszymi podatkami. Dodatkowo uwalono tym bardzo chwaloną trasę biegową na Długiej Polanie, która miała licznych amatorów, również spoza Nowego Targu. I jak wygląda to otwarcie na Gorce i oszczędność? Nie mówiąc już o tym, że w 2014 p. Watycha zapowiadał, że "Chce budować większość wokół spraw, nie wokół jednostki", a wspomniany przykład trasy biegowej pokazuje, że G. Watycha rozminął się bardzo ze swoimi zapowiedziami.

Na przeciwnym biegunie jest p. Paweł Liszka, który, choćby w tej sprawie, wykazuje znacznie większy rozsądek i gospodarskie spojrzenie. Mimo, że jest z związany z PiSem, to potrafił zauważyć, że przedstawiciel konkurencyjnego obozu (p. Michał Glonek) wart jest wspierania w dążeniach do rozruszania Długej Polany, jako wielodyscyplinarnego ośrodka sportowo-turystycznego.

Dobrze się zastanówcie, czy ktoś, kto nie zrealizował swoich obietnic sprzed 4 lat jest w stanie zrealizować nowe.
pamietający02.09.2018, 22:51
@zygf - a ja pamiętam jak obecny Burmistrz na sesji Rady Miasta przed wyborami 2014, był przeciwko uchwale dotyczącej płatnych stref parkingowych, a po wygranych wyborach je wprowadził.
Przypadek czy wyborcza kalkulacja ?
Liszka poparł Fryźlewicza - Przypadek czy wyborcza kalkulacja ?
Ciemny lud to kupi" - znany cytat02.09.2018, 21:35
PiS to elektorat najsłabiej wykształconych ludzi, głównie z podstawowym wykształceniem - i wszystko jasne! "Ciemny lud to kupi" jak mawiał J. Kurski.
zygf02.09.2018, 21:27
Panie Pawle a teraz będzie pan popierał pana Marka czy na odwrót, bo pamiętamy jak to Pan krytykował poprzedniego burmistrza a potem go popierał. wyborcy mają dobra pamięć
Liszka to najlepszy wybór02.09.2018, 21:16
Liszka to jedyny poważny kandydat, posiada odpowiednie umiejętności w zarządzaniu w prwatnym biznesie a nie tylko samorządzie i budżetówce, gdzie od lat zarządzanie jest nieefektywne np. jak Watycha. Zobaczcie jak premier Marawiecki potrafi "znaleźć" kasę w dziurawym budzecie, którego wcześniej nikt z budżetówki nie potrafił załatać. Poparcie PiS który zobaczcie, że wygra kolejne wybory, bardzo pomoże aby Nowy Targ pozyskiwał fundusze na inwestycje czy "rozwój". To zdecydowanie dla miasta najlepszy kandydat! Który dał się poznać że skutecznego działania dla miasta. I wielu nowotarżan go ceni.
wielcy i ich nie widać02.09.2018, 20:37
PiS w mieście jest bardzo "mocny" i dlatego szefem na region Miasto Nowy Targ, Gmina Nowy Targ i Gmina Szaflary jest człowiek z Zaskala, bo działacze PiS są tak "wielcy" albo są w ukryciu jak Jan Lasyk, który przyłożył się do sprzedaży kolejki w Zakopanem w imieniu PiS
prawidłowa selekcja02.09.2018, 20:32
Takich mącicieli jak Liszka jest tu wielu- Paluch , Zajączkowski Gut Mostowy i jeszcze kilka nazwisk. Proponuję na takich nie oddawać głosów . Tym sposobem to towarzystwo się automatycznie wykruszy i o to chodzi w polityce i w demokracji . Tak ma być , po to wybory .
Osiedlowiec02.09.2018, 20:27
Panie xp w sieci nikt nie jest osobą anonimową - trzeba o tym pamiętać. Oszczerstwa czy pomówienia danego kandydata na burmistrza nie są godne mieszkańca. To, że jako jedynego godnego kandydata na burmistrza nasze grono osiedlowe widzi Pana Pawła Liszkę to z pewnością składa się na to cała dotychczasowa jego praca. Mamy duży respekt do każdego z kandydatów, ale do tej pory zawiedliśmy się na konkurencji politycznej - w tej kadencji dajemy szerokie poparcie dla pana Liszki - mamy nadzieję, że nie zawiedzie i wygra wybory.
PoPis nie da rady02.09.2018, 19:56
nadal przed oczami mam plakat tej trójcy ,który ostatecznie przekreślił
resztki szacunku dla tego człowieka
AMK02.09.2018, 18:08
Nie rozumiem dlaczego w ludziach tyle wrogości, złości, zawiści i nie wiadomo czego jeszcze... ludzie czemu sami nie startujecie i nie zmieniacie naszego miasta na lepsze? tylko negatywnie komentujecie, oczerniacie i narzekacie?
Panie Pawle! Powodzenia!
xp02.09.2018, 17:05
Fałszywy @Osiedlowiec. Przeciez wiadomo, że p L to pupil kuśnierzy! Znowu wydoją blokersów za wodę i ścieki:)
wzrokowiec02.09.2018, 16:09
PiS w Nowym Targu to zbieranina przypadkowych osób karierowiczów. Radze się przyjrzeć jak opublikują listy, po prostu cyrk
do obiektywny02.09.2018, 15:59
do obiektywny"" masz w 100 % rację
gazdaII02.09.2018, 15:56
czy z poparciem czy bez Liszka to cwaniaczek nie zagłosuję na niego
Osiedlowiec02.09.2018, 14:51
Panie Pawle - dobra decyzja. trzeba walczyć o Dobrą zmianę w mieście. Proszę się nie przejmować komentarzami złymi kierowanymi w Pana stronę. Konkurencja się boi, atakuje i tu widać swoje zagrywki polityczne. Panie Pawle Liszka proszę się trzymać - dużo siły - nasze poparcie zawsze stawiamy na uczciwego kandydata.
Andrzejx4802.09.2018, 14:21
Liszka daj sobie spokój z wyborami karierowiczów takich co to zmieniają poglądy wraz z kierunkiem wiatru mamy dość żenujący jesteś
Szarak02.09.2018, 13:58
Ten gość za przeproszeniem zachowuje się jak prostytutka polityczna. Wszędzie zadek wciśnie jak tylko poczuje że tam jest większa szansa na dostanie się do koryta.
ja02.09.2018, 13:58
proszę sobie przypomnieć co było w poprzednich wyborach :) jak pan radny mącił :) trzymam kciuki żeby tylko nie on .
Za prawdą02.09.2018, 13:50
Bron Boże takiego Burmistrza jakim miał by zostać pan Liszka na szczescie ludzie widza i beda potrafili wyciagnac wnioski ja glosuje za panem Grzegorzem Watychą to jest prawdziwy włodarz miasta.
KNT02.09.2018, 13:43
Brawo Panie Pawle. Czas ukrócić kolesiostwo Watychy. Czas pokazać niegospodarność i nieporadność wice. Miasto bez wstążek.
obiektwyny02.09.2018, 13:27
Liszka to wyjątkowy mąciciel... Ja tylko pragnę przypomnieć bardzo nieuczciwe zagrania z M. Fryźlewiczem z poprzednich wyborów. Wyjątkowo nieprzyzwoite.
Michał02.09.2018, 13:26
a mowili że dojna zmiana ?
oli02.09.2018, 13:23
Panie Liszka jak trzyma Pan ''sztamę''z posłanką ,to niech Pan nie liczy na głosy nowotarżan.Choć by dlatego,że 90% górali ją nie trawi i chce się ją pozbyć.Wątpliwe to poparcie.
Witek02.09.2018, 12:51
Brawo Pawle. Młody, energiczny i kulturalny człowiek. Nareszcie odpowiedni kandydat na burmistrza miasta. Czas na zmiany. Im szybciej tym lepiej.
LudzikUSA02.09.2018, 12:36
liszka a gdzie ty sie pchasz kto cie poprze obludniku /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Wyrocznia02.09.2018, 12:28
Ale jak to? To żydoPiS ma nie mieć swojego przedstawicielstwa w Nowym Targu?
antyliszka02.09.2018, 12:25
Najważniejsze, to aby wyborców wprowadzić w błąd.
duke02.09.2018, 12:01
czy ten pan ma trochę godności?? trochę HONORU raczej nie wszystko robi aby dostać się do korytka
......02.09.2018, 11:50
A Robcio Kowalski nie kandyduje na burmistrza? Niemożliwe!
Stachu Strachu02.09.2018, 11:35
Więc pani Paluch zaakceptowała. Po co te gierki? Kto z PiS pujdzie na pana Liszke, a kto nie jest zorientowany pomyśli, że to inna lista i parę głosów może też wpadnie. To jest właśnie polityka.
mm02.09.2018, 11:29
Jeśli PIS poprze tego człowieka związanego z obecną szemraną "biznesmenką" w Nowym Targu to wiele straci.
Proszę przeanalizować wystąpienia tego pana z ostatnich lat i wyciągnąć wnioski.
A na fotel burmistrza i tak ta osoba nie ma szans.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl