02.09.2018, 20:40 | czytano: 9837

Janusz Tarnowski "jedynką" na liście do powiatu

Arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. "Jedynką" na liście kandydatów KWW Razem Podhale Spisz Orawa do Rady Powiatu Nowotarskiego jest Janusz Tarnowski, były przewodniczący Rady Miasta (w tej kadencji), obecnie radny miejski. Drugie miejsce na liście zajmie najprawdopodobniej Adam Jurek - w latach 2002 -2006 radny Miasta Nowy Targ, a od 2006 do 2014 roku radny Powiatu Nowotarskiego.
Na liście kandydatów do Rady Powiatu z Komitetu Wyborczego Wyborców Razem Podhale Spisz Orawa jest między innymi Mariusz Wcisło. To ewidentny przykład zmiany pokoleniowej. Dziadek Mariusza - Jerzy Wcisło był radnym miejskim.
- Chcę zadbać o rozsądne i racjonalne wydatkowanie środków powiatu. Zbudować jakąś normalną więź do współpracy na linii powiat-miasto. Mam dobre relacje z przedstawicielami różnych komitetów w Mieście. Chciałbym, aby z kompromisu w tych relacjach były efekty w postaci chociażby wspólnej, spójnej strategii promocyjnej regionu. Czego obecnie nie ma, bo każdy "gra na siebie" i to z marnym skutkiem - mówi.

Mariusz Wcisło ma już za sobą flirt z polityką. Trzy lata temu wystartował w wyborach uzupełniających do sejmu jako kandydat na posła z ramienia ugrupowania Kukiz'15.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
cwir06.09.2018, 15:36
dumny paw na jedynce, wstążka na dwójce, tancerz na trojce, halo halo tu ptasie radio
Trzeba wiedzieć jedno05.09.2018, 17:12
Trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny niepokonanym. Pańska rola, Panie Tarnowski się skończyła dawno
Prezesik05.09.2018, 16:20
Drogi Januszu ja chciałbym, żebys napisał kiedyś artykuł, w którym to opowiesz całemu ludowi o swych politycznych osiągnięciach, bo gdyby nie wstążka to by nawet świat o Twym istnieniu nie wiedział, żadnej inicjatywy nie wykazałeś przez to 8 lat urzędowania, chodzisz tylko niczym paw i jestes najmądrzejszym i największym znawcą w każdej sprawie: drzew, wstążek, oczyszczalni, targowicy, czarnych owiec i pomników...jak się czyta coś w związku z Tobą to tylko pasma krytyki wstążek, obwieszonych drzew czy też turystyki. Mój drogi Technokrato może ja o czymś nie wiem, więc proszę wytłumacz się ze swoich osiągnięć tutaj na podhale 24 z miłą chęcią poczytam, a może nawet i zyskasz mój cenny głos jeżeli nie mam racji w tym co napisałem
Beczka śmiechu05.09.2018, 14:57
Besala
Potem nastąpił przypadek TWRADYCH negocjacji prezesa PPK z przezesm MZWIK i obniżka cen za ścieki dostarczane przez PPK. I tak mieszkaniec Nowego Targu dopłaca do każdej kupki mieszkańca gmin. No ale Janusz teraz nie będzie już miejski tylko POwiatowy z listy Smarduchowej.
besala05.09.2018, 13:05
Kilkoro nowotarskich radnych w czasie ostatniej kadencji zapisała się w pamięci mieszkańców Nowego Targu jakimiś konkretnymi działaniami. Niektórych radnych kojarzymy z działań związanych z kulturą, inni działali na rzecz sportu, jeszcze inni zajmowali się sprawami społecznymi. Ich aktywność wykraczała poza udział w sesjach i uroczystościach. Niestety, pan Tarnowski do tej grupy nie należy! Nie przypominam sobie sytuacji, w której jego interwencja pomogła rozwiązać jakiś konkretny problem dotyczący miasta lub też jakiegoś jego mieszkańca. Kojarzę za to pana Tarnowskiego z cudownym objęciem stanowiska prezesa w PPK. Cudownym, bo o tym fakcie zdecydował zaskakujący zbieg okoliczności. Przypadkiem stracił pracę poprzedni dyrektor MZWiK, obecny przypadkowo wygrał konkurs na jego miejsce i w ten oto sposób, też przypadkowo, zrobiło się miejsce na fotelu prezesa PPK. I konkurs ten przypadkowo wygrał pan Tarnowski. I z całą pewnością nie było tu zmowy burmistrza Nowego Targu, wójta i obecnego dyrektora MZWiK! Z cała pewnością nie była to intryga, której celem było znalezienie posady dla pana Tarnowskiego. Mógł prostszą drogą zostać dyrektorem MZWiK, ale musiałby stracić mandat radnego, szkoda przecież diet! Dlatego cały szereg cudownych przypadków, dzięki którym został prezesem i zachował mandat. To tak do namysłu przed nadchodzącymi wyborami.
pytań wiele, odpowiedzi brak05.09.2018, 07:57
@ takich potrzeba - czyżby? Skoro aż tak świetnie, to jak to się stało, że przez cztery lata uczestniczył w marnotrawieniu środków publicznych Nowego Targu zupełnie nie reagując i legitymując ten chaos Watychy? No? Niby to w poczuciu czego? Rozwoju miasta? Regionu? Ciemny lud raczej tego nie kupi, a punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia. Ten ma się świetnie i znacznie przekracza średnią krajową. Tylko gdzie ta odpowiedzialność i kompetencje?
takich potrzeba04.09.2018, 20:43
Jak patrze na te wpisy to przypomina się wybory sprzed 8 lat
gdzie Tarnowski był wyzywany od czci .. wtedy plotki i pomówienia - które są do dzisiaj - przy pomocy księzy szerzone. To pamietamy
Jego negatywną stroną jest to - zbyt merytoryczny i dbający o majątek Polski (ile przyniósł dochodu w spółkach skarbu państwa mozna było poczytać w sprawozdaniach) i majątek gmin w spółce PPK... u niego nie ma polityki u niego liczby i dwa plus dwa to ma być cztery a nie sześć jak to robią politycy
Pytac04.09.2018, 15:28
@luzak, a ty na czym się znasz??? Poza tym, że znasz Tarnowskiego. Czym się możesz pochwalić? Co w tym swoim życiu osiągnąłeś?
luzak04.09.2018, 13:42
Prezes wszystkich prezesów J. Tarnowski na wszystkim się znający znów ma ochotę na stanowisko i dodatkową kasę. Ile to już stanowisk obejmował i nigdzie nie zabłysnął: telefonia, turystyka obecnie wod-kan. Facet /.../ parcie na władzę ma okrutne. Karygodnie zachowuje sie wraz ze swoimi kolesiami którzy wywindowali Watychę na burmistrza a teraz odwrócili się plecami. Gdzie byli podczas 4 letniej kadencji? Dlaczego nie interweniowali widząc że polityka burmistrza rozmija się z ich programem wyborczym? Pora odpuścić i dać szansę młodym nie uwikłanym i skompromitowanym.
Enapokaz04.09.2018, 10:19
Ten człowiek jest mistrzem negatywnych emocji i kampanii. Ludzie jak najdalej od takich kandydatów. A ten artykuł jest o Wciśle czy o Tarnowskim ?
olek04.09.2018, 08:30
Przykładem "dobrej roboty" i skuteczności w działaniu obecnych radnych powiatowych i miejskich odcinek ul.Szafalarskiej łaczącej się z "zakopianką".
.........................................
Super wizytówka miasta, powiatu, w miejscu gdzie skupia się handel i kupujący -mieszkańcy-z całego powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego.
Jerzy04.09.2018, 07:16
wcisło na starostę? chyba weselnego!
teraz kolej na03.09.2018, 20:39
besala - teraz Tarnowski na marszałka i potem na posła
przynajmniej Nowy Targ będzie miał posła
a nie głosował na A.Paluch, E. Siarkę, A.Guta ..
pora mieć swojego posła
oby tak było03.09.2018, 20:36
PiS schował się w mieście
bo nie ma szans na NIC ...
radnych PiS nie ma ... burmistrza PiS nie ma ...
same straty
tylko ludzie się liczą i ich dokonania
jurek03.09.2018, 20:32
Ani Jurek ani Tarnowski tylko młodzi Mariusz Wcisło zrobi super kampanie koledzy ze studiów dojdą i możemy mieć super kandydat na staroste naprzód wolnościowe podhale naprzód młodzieży w starostwie nowy targ
besala03.09.2018, 16:53
Z każdą kadencją tego Pana w Radzie Miasta Nowego Targu wiążą się bardzo wymierne sukcesy. W pierwszej kadencji małżonka Pana radnego została dyrektorem szkoły, w drugiej kadencji Pan radny został prezesem PPK. Jestem absolutnie przekonany, że objęcie tych stanowisk nie miało żadnego związku z pełnieniem funkcji radnego i przewodniczącego RM NT. Wszyscy przecież wiemy, że kandyduje się i pełni funkcje samorządowe wyłącznie dla bezinteresownego służenia lokalnej społeczności swoją mądrością i doświadczeniem!
Dobre to03.09.2018, 16:33
Do Sąsiad nie wiem co pijesz ale proszę Cię napisz też bym się napił świat byłby wtedy o wiele kolorowszy ;)
analityk03.09.2018, 15:38
zastanawia mnie, dlaczego jedynką nie zrobiono młodej osoby, która miałaby szanse efektem świeżości pociągnąć resztę

ostatnio do sejmu Mariusz miał ponad 700 głosów w samym mieście, z jedynki mógłby to powtórzyć i dać wejść jeszcze komuś. Tarnowski na starcie ciągnie listę w dół
Sąsiad z Szaflarskiej03.09.2018, 14:41
Panie Tarnowski i po co to Panu... ? Ale tak na poważnie, cieszę się, że nie rezygnuje Pan z działalności w samorządzie. Takich ludzi, z doświadczeniem i wiedzą trzeba. Nie należy się przejmować głupimi złośliwościami. Piszą je ludzie maluczcy i zakompleksieni, którzy nigdy poza swój wąski choryzont myślowy nie wychylili głowy. Najczęściej strach albo głupota i zazdrość nimi kieruje. Nieraz Pan udowodnił swoją wartość. Proszę pamiętać w tym mieście zawsze ludzie tak się zachowują. Osiem lat temu połowa mieszkańców stając przeciwko innemu burmistrzowi oddała na Pana głosy. Ci którzy Pana poznali zdania nie zmienili i może być Pan pewien tych głosów. Na pewno jest Pan lepszym kandydatem niż niejeden startujący w tych wyborach.
miasteczkowy03.09.2018, 13:49
Boże czy w tym miasteczku nie ma już kto starować. Dalej będzie degrengolada!
pytoc03.09.2018, 11:49
'chciałbys gosciu zadbac o nasza kase? niedoczekanie twoje! zdarles sie jak stara winylowa plyta. nikt wam - towarzysze komitetow wyborczych [czyt. spiskowcy] juz nie uwierzy. masz gościu posade i jeszcze ci malo? zamarzyla ci sie jedyneczka iiiiii do powiatu tym razem bys chciał? tam wieksza kasa? na emeryture! leśne dziadki! Tarnowski, Mikołajski, Fryźlewicz, Rajski, Morawa, Pustówka, Łapsa, Bakalarz, Liszka, Stegowa, Watycha - dopisujcie do tej listy kolejnych darmozjadów, których trzeba w wyborach pozamiatać
Qwerty03.09.2018, 11:43
A ja tam zagłosuje na P. Tarnowskiego. Jest jednym z nielicznych radnych, który zawsze był przygotowany do sesji i komisji. Owszem ostatnio się wycofał i zastanawiam się czy to nie było spowodowane tym, że nie podobało mu się to co się wyprawia nasza władza. Mówią na mieście, że Pani wiceburmistrz też zaczęła jakąś wojnę z Tarnowskim.
hej,hej m, mhej03.09.2018, 11:15
Jeszcze tylko tam go nie było? lecimy wszyscy głosować .Hej .
Tak03.09.2018, 09:56
Do komunalnik
Bardzo sie ciesze, ze o tym piszesz. To pokazuje jak zakłamany jest Tarnowski, Prezes Telewizji, Glonek i cały ten POwski układ w Nowym Targu. Panowie probuje sie śliznać pod przykrywka jakis komitetow wyborczych. Ręce opadaja. Nie pozwolmy aby takie osoby reprezentowały nas w Powiecie szczegolnie ze z tego co wiem oni wszyscy sa w opozycji do obecnej władzy.
wk.....y03.09.2018, 09:50
Szczerze? Nie mogę patrzyć na te same gę..... sorry twarze od kilkunastu lat. nagle ożywają po 4 latach i znowu chca do koryta. Po co? Dla naszego dobra? Czy któryś z kandydatów zorganizował choć jedno spotkanie z wyborcami w trakcie trwania kadencji? Ja bede równo kreślić Rasjkich, panów Tarnowskich, Łapsów, Liszków, Bakalarzy. To układ zamknięty. Idą tam po to b swoje sprawy załatwiać.
grzegorz wu03.09.2018, 09:31
J.T najwybitniejszy menedżer od nowego targu do warszawy, specjalista od rzeczy dziwnych i ulotnych, znafca rzeczy wszelakich
Przemyśl to03.09.2018, 09:23
Ten Pan ze zdjęcia już tyle razy zmieniał poglądy i kolor upierzemia że czas mu podziękować a nie pchać go do powiatu. Razem z Panem przyjacielem Andrzejem lobbują prywaty mieszczańskie i tylko im w głowie własne interesy - takie są moje osobiste odczucia. Wiecznie kontra i niezadowolenie za 4 lata pewnie wystartują z PISU bo byleby do koryta do celu...i być ..... na Wawelu
Okradany przez postkomunistyczne kliki...03.09.2018, 08:50
Teraz zwolennicy PO, PSL, .N i innych tego typu wynalazków będą się sprytnie chować pod różnego typu szyldzikami w stylu: "Razem dla Podhala", "Nasze Podhale", "Umiłowane Podhale", "Ukochane Podhale", "Najukochańsze Podhale" itd., itp. I oczywiście wszyscy oni bardzo wszystkich kochają i są gotowi służyć nam, nam i tylko nam!!! Krótko mówiąc, im w ogóle nie chodzi o etacik i tworzenie zamkniętych księstw jak w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, W-wie czy Gdańsku, tylko chodzi im wyłącznie o dobro naszej umiłowanej ojczyzny - buhahahahahaha...
spod Gorca03.09.2018, 08:30
jedrek spod lubania tylko idź na wybory
nazwa jest właściwa do czasów Solidarności
jak chcesz to dopisz sobie Podtatrze, Gorce, Pieniny, Beskid Wyspowy ... itd
a Gmina Ochotnica zagłosuje na Kazimierza Konopkę - długoletniego wójta, który rozwinął naszą gminę
były strażnik miejski03.09.2018, 08:04
lubię anarchie
DiDi03.09.2018, 07:26
@Taka prawda - twoja prawda, g... prawda. Przyklad: ulice w mieście nigdy nie były tak zaniedbane, dawniej albo straż nakłaniała właściciela posesji do realizacji obowiązków, albo zawiadamiali kogo trzeba w urzędzie żeby się problemem zajął, raz tez sam widziałem jak zbierali pudła z jezdni pozostawione przez Słowaków. Dzisiaj te pudła leżałyby, aż by je deszcz rozmoczył i auta rozniosły na oponach. Tak samo ze smrodzeniem z kominów, w przypadku mojego sąsiada-truciciela reagowali wielokrotnie aż do skutku. Dziś nie ma do kogo zadzwonić. Wydział Ochrony Środowiska UM, mam wrażenie jest chyba raczej od ochrony trucicieli, na moją skargę urzędnik 15 minut tłumaczył mi że tak musi być oraz jak bardzo jemu także to smrodzenie się nie podoba, ale nic się nie da zrobić. Tak nieefektywnych pracowników urząd utrzymuje, a znacznie efektywniejszą straż zlikwidował - niezrozumiałe. Podobnie z parkowaniem - takiego sajgonu nigdy nie było! Dziś muszę na jezdnie schodzić, bo na chodnikach samochody, na pasach samochody, pod znakami zakazu parkowania samochody, wielokrotnie na tym portalu ludzie się skarżyli że policji w tym mieście nie ma, a straż reagowała, zakładała klamry na koła, było lepiej. Chociażby dlatego nie masz racji, a pan Mariusz Wcislo, jeśli to ten z Wolnościowego Podhala, powinien się wstydzić przed ludźmi pokazać za swoje populistyczne działania, a nie kandydować na publiczny urząd.
Kolega03.09.2018, 07:23
Smutne jest to, że tak się atakuje w internecie młodych i aktywnych ludzi. Wolnościowe Podhale (a więc i Mariusz) to jedyna taka grupa w Nowym Targu, a hejt wylewa się na nich hektolitrami. Rozumiem, że ich nie lubicie za Straż Miejską, ale szanujcie, bo mimo łączenia obowiązków w Krakowie i w Nowym Targu ciągle się interesują, jako nieliczni. Chyba, że chodzi o to, byśmy zostali miastem emerytów.

Powodzenia Mariusz! Mam nadzieję, że nie tylko Ty wystartujesz z młodych ludzi w tych wyborach.
Do @ewka03.09.2018, 07:06
@Ewka, mów za siebie. Ja tam nie mam czego zarzucić P. Tarnowskiemu. I zapewniam Cię, że ma on duże grono ludzi, którzy Go dobrze oceniają i cenią za wiele rzeczy. Widać, że ktoś chce zdyskredytowac Watychę i pisze o nieudolności Burmistrza winiąc za nią jak nie Tarnowskiego to Rajskiego.
kogitator02.09.2018, 22:47
To nie jest nowa twarz w polityce. Ten polityk już był. Głosujmy na zupełnie nowych ludzi - nie gwarantuje to że będzie lepiej, ale przynajmniej nowi ludzie dają na to szansę, bo są nowi.
Tako prowda02.09.2018, 22:33
mleko pod nosem,
i bardzo dobrze. Czas pokazał, że straż miejska była niepotrzebna. Radni jak widać też sobie radzą bez gońców do papieru jakimi byli strażnicy
Komunalnik02.09.2018, 22:19
Czy to nie za czasów , kiedy Pan Tarnowski Przewodniczył Radzie Miasta Nowy Targ wyrzucono z pracy, bardzo dobrego według mnie i nie tylko, Dyrektora Wojciecha K. z MZWiK na którego miejsce przeniósł się Pan Prezes Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Nowym Targu , a Pan Tarnowski został ponownie Prezesem Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Nowym Targu. Sprytne rozegranie ! Ale bardzo szkoda mi Dyrektora Wojciecha K. , który był ofiarą tej roszady.
Cukiergóra02.09.2018, 21:59
Furiaci się zlecieli, na Facebooku info o tym krąży od godziny i ma kilkaset lajkow. Tam dopiero widać, ze jest lubiany i dużo osób go popiera. Oby poszli do urn
jendrek spod lubonia02.09.2018, 21:42
podhale spisz orawa super komitetet a GORCE to gdzie Rabka okolice i GMINA oCHOTNICA nie glosuja na waszych kandydatow
Podatnik02.09.2018, 21:35
Te mleko,i b. Dobrze, że nie ma SM, jeszcze tylko zlikwidować NFZ,PUP i innych urzedasow i będzie święty spokój
Ewka02.09.2018, 21:33
Tarnowskiego nikt w mieście nie lubi. Był jałowym radnym. Brak efektów. Jest odpowiedzialny za nieudolność Watychy. Do rady wejdzie Adam Jurek o ile ktokolwiek wejdzie z listy Platformy Obywatelskiej pod szyldem Razem Podhale....
Fred02.09.2018, 21:33
Mario masz nasz głos ale czemu powiat? Jak wygrasz, czego życzę, to się zanudzisz tam na smierć
oby tak było02.09.2018, 21:28
strazy miejskiej nie brakuje
obecny burmistrz nie korzysta z usług odwózek radnych
oraz karania dla karania ... bo chłopaki bali się wsadzać mandaty za przewinienia do których byli potrzebni
Brawo Mariusz ... brawo burmistrz
Rzecznik Burmistrza02.09.2018, 21:24
Ja tam uważam, że miasto bez Straży Miejskiej a i Policja przypomniała sobie o swoich obowiązkach.
mleko pod nosem02.09.2018, 21:06
Wcisło to do przedszkola a nie do polityki. Już raz dał pokaz i porwał głupi naród mocno przyczyniając się do likwidacji SM w NT, której jak widać bardzo brakuje w mieście.
Razem POdhale02.09.2018, 21:04
Pan Mariusz już zakorkował miasto i sprawił że jest syf auta na zakazach itd. Hapening pt likwidacja straży miejskiej wystarczy żeby odpowiednio ocenić kandydata PO na radnego.
Miescon02.09.2018, 21:00
A przecież walczył z betonem partyjnym.....A teraz sam się nim staje...... Hipokryzja..... Kolejny przykład politykiera, byle do żłobku.....
Dobra rada i od dziada02.09.2018, 20:49
Jak widzę ten zlepek słów PSO to każdemu mówię NIE !
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl