10.09.2018, 19:45 | czytano: 7118

Nowy Targ: starcie o prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, czyli kampania wyborcza na sesji

zdj. Podhale24
Kampania wyborcza wkroczyła na sesję Rady Miasta Nowego Targu. Widoczne było to zarówno w wystąpieniu radnego Pawła Liszki, który pytał burmistrza Grzegorza Watychę o realizację jego programu wyborczego sprzed 4 lat, jak i w sporze pomiędzy Bogumiłą Korwin, a burmistrzem o prezes ZGM. Tu radna w jasny sposób wyartykułowała, że obecna prezes jest - ni mniej ni więcej - ale "spłatą wyborczych zobowiązań".
Zaczęło się od pytania radnej w ramach interpelacji o to, dlaczego prezesi spółek miejskich swoje funkcje sprawują przez 3 lata, a kadencja prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej trwa 4 lata. - Czemu pani Dorota Burdyn jest wyjątkiem i czym to jest spowodowane? - pytała radna Korwin.
Burmistrz wyjaśnił, że nie jest w stanie w tej chwili udzielić pełnej odpowiedzi i da takową na piśmie za kilka dni. - Muszę zajrzeć do statutu spółek, sięgnąć do uchwał podejmowanych przez Rady Nadzorcze i sprawdzić kiedy były podejmowane uchwały o prezesach i w jakiej treści - odpowiedział Grzegorz Watycha.

- Pan jako burmistrz stanowi organ kontrolny wobec tych spółek. W wywiadzie prasowym kilka lat temu mówił pan, że kadencje prezesów spółek będą trzyletnie - nie ustępowała radna. - Muszę sięgnąć do dokumentów. Pani się przygotowała w tym konkretnym temacie swojej interpelacji, a zakres pracy burmistrza jest szeroki. Przygotuję się i dam pani odpowiedź - obiecał włodarz Miasta.


Ta odpowiedź nie usatysfakcjonowała radnej, która zarzuciła burmistrzowi, że "powołuje na prezesów spółek osoby, wobec których spłacany jest dług wyborczy". Skąd ta uwaga? Otóż szefem sztabu wyborczego obecnego burmistrza - przed 4 laty był Piotr Burdyn, mąż obecnej prezes ZGM. Nota bene jest on teraz pełnomocnikiem wyborczym Komitetu Wyborczego, z ramienia którego Grzegorz Watycha za kilka tygodni walczyć będzie o reelekcję.

Nie po raz pierwszy radna Korwin podważa kompetencje Doroty Burdyn. Już dwa lata temu zadawała pytania o jej przygotowanie zawodowe do pełnienia funkcji prezesa spółki. Wtedy sama zainteresowana - przedstawiła na sesji swoje cv. Przez kolejne lata tej kadencji co rusz wracała sprawa jej "przydatności na tym stanowisku", chociaż nigdy wprost nie było powiedziane, że jest złym prezesem, że popełnia błędy, czy nie radzi sobie z funkcją.
Dziś na sesji radna Bogusława Korwin nie zawahała się powiedzieć, że pani prezes objęła swój fotel nie mając do tego przesłanek, bowiem nie spełniała warunków określonych w konkursie na to stanowisko. - Nie przepracowała 5 lat na stanowisku kierowniczym, była jedynie specjalistką od kadr. I powierza się jej stanowisko prezesa. To tu jest coś "nie tak" - mówiła radna.

Burmistrz nie kontynuował wątku wyborczego, powiedział jedynie: - Jeżeli pani radna uważa, że wybór został dokonany niezgodnie z przepisami to miała pani wystarczająco dużo czasu, by to odpowiednim organom zgłosić. Jeśli nadal pani uważa, że złamano prawo i pani tego nie zgłosiła, to pani też łamie prawo - skwitował Grzegorz Watycha.

s/
zobacz także
komentarze
paul15.09.2018, 15:59
Trzeba popierać takiego kandydata, który w końcu doprowadzi że w Nowym Targu będziemy oddychać czystym powietrzem a nie smogiem. Miasto zatrute dlatego nikt nie przyjeżdża (oprócz Słowaków na tutejszy jarmark), turystyka stanęła.
Burmistrz Watycha mimo wyborczych obietnic z przed 4 lat nic nie zrobił, aby doprowadzić geotermię do N. Targu.
Zdzisław Kręcina15.09.2018, 08:47
Czas na zmianę. Myślę, że Paweł Liszka jest osobą, której w tym roku warto zaufać, wierzę, że się sprawdzi.
@takaprawda13.09.2018, 18:25
Uwierzcie mi że w owym czasie nie było bardziej związanej biznesowo i towarzysko osoby i choćby minister infrastruktury startował to byłby- a jakże niekompetentny .Takiego zakłamania i nepotyzmu połączonego z merkantylizmem bym się nigdy nie spodziewała .
Wasze kłamstwa was pogrążą .
MKK13.09.2018, 15:11
W Nowym Targu każdy w każdym doszuka się rodziny, sąsiedztwa, szkolnych przyjaźni. Taki jest klimat małych miasteczek.
Przyczepiać się o coś takiego, gdy robota idzie do przodu, to zwyczajne przedwyborcze rozrabianie.
Niektórzy koniecznie chcą być teraz rozpoznawalni, choćby byli tylko od mącenia.
Proszę, jeśli ktoś wie, niech napisze o zasługach pani Korwin.
do taka prawda13.09.2018, 12:17
nie kłam.
Renia13.09.2018, 11:06
To czemu Pani tego nie zgłosiła do CBA. Skoro jest Pani taka wiedzę ma to winna Pani zgłosić A najwyraźniej ma to Pani gdzieś. Chyba ze Pani czeka aż ktoś inny .... O ile będzie na co bym nie liczyła...zgłosi.
takaprawda13.09.2018, 06:58
Proszę mi wierzyć iż Pani Burdyn jest kompetentną osobą na tym stanowisku, znam ją osobiście i jest bardzo dobra w tym co robi. W tamtym czasie nie było lepszego kandydata na to stanowisko i wybrano najbardziej kompetentnego.
Suskiego 712.09.2018, 21:42
To jakaś szopka!! Zwyczajnie po ludzku to wygląda tak i wszyscy o tym wiemy że jak ktoś może mieć lepszą pracę przez jakiekolwiek najmniejsze znajomości, to wykorzystuje możliwość. Niech każdy z internautów powie szczerze że na swoim przypadku postapilby inaczej.. W życiu nie uwierzę że nie! Poz tym zajęcie stanowiska to nie wszystko. Później trzeba pracować na swój rachunek i obecna Pani Prezes ZGM sprawuje się nienagannie. Wręcz bardzo dobrze. Łatwo się temu przyjrzeć sumując co i jak poczyniała od początku i do tej pory. A Pani Pani Bogusiu daje dobrą radę dać sobie na wstrzymanie.. Kwalifikacje, przygotowanie.. A mało mamy na stołach wykształconych matołów?? Lokalnych nawet??? Reszta w domyśle :)
@brr12.09.2018, 19:10
Powinien na kolanach powinien iść do Częstochowy że ma opozycję
w mieście bo inaczej niektórzy współpracownicy by Go zdominowali
i robili co chcieli .A tak jest jakiś wentyl.
Dla mnie niedopuszczalne są prywatne wycieczki o tym że ma gorszą toaletę niż w kawiarenkach ,kpienie z plemników i jej działalności księgowej. Totalny brak kultury i klasy.
besala12.09.2018, 16:42
Można się oburzać na Panią Korwin i można widzieć w Niej jedyną sprawiedliwą w obecnej Radzie Miasta. Ważniejsze jest, czy Jej oskarżenia nie są gołosłowne. O obsadzanie stanowisk w podległych miastu instytucjach żonami/mężami osób powiązanych z burmistrzem należy pytać w kampanii wyborczej kandydata Watychę! Należy Go zapytać o cudowne roszady (usunięcie dyrektora MZWiKu aby zrobić miejsce dla radnego Tarnowskiego), należy pytać o obietnice z kampanii wyborczej, których nie zamierzał dotrzymać, jak n.p. powołanie tylko jednego zastępcy.Należy zapytać, dlaczego skompromitował swój urząd dając się wciągnąć w intrygę ze znikającym pomnikiem. I wiele jeszcze innych trudnych pytań można postawić kandydatowi Watysze, bo jego kadencja obfitowała we wpadki i kompromitacje.
rrr12.09.2018, 15:47
Brawo, Pani Korwin! Tak trzymać. Ma Pani mój głos. Oby zechciała Pani startować na stanowisko burmistrza, może skończyłyby się układy- układziki.
brrrrrrr:(((12.09.2018, 13:48
Pani Korwin won z Rady Miasta ,ale to już:(((((((((((((((((((((((((
@12.09.2018, 11:23
Od początku mówiłem że Joanna Grzesia przewiezie. Nie miał chłop kłopotów to mu się zachciało Joanny na zastępce. No to ma. Gdyby nie ona miałby drugą kadencję w kieszeni.
freestyler11.09.2018, 23:47
Arogancja i sztuka omijania odpowiedzi to jedyna zdolność Watychy, który jak nikt wcześniej przez cztery lata robił co chciał i jak chciał.

Niestety w tym samym czasie przewodniczącym RM nie przyszło do głowy, że podczas obrad burmistrz jest gościem i ma odpowiadać na zadane pytanie przez radnego nawet gdyby ono było głupsze niż jego odpowiedź. Nie wspomnę o dyskredytowaniu tych mniej spolegliwych
w sposób urągający godności burmistrza.

I to miał być ten lepszy burmistrz! A jest /..../ uważa, że na sesji to on, pan i władca może obrażać radnych, a skoro radnych to i mieszkańców, którzy tych radnych wybrali i może wykorzystywać swoje stanowisko posiadając służalczą większość śmiesznych marionetek. Ludzzzzzzie, trzeba coś z tym zrobić, bo to gorszy beton niż za poprzednika.
prawko11.09.2018, 22:52
Grzesiek...co to za układy narobiłeś. Taki niby prawy człowiek jesteś??? czy tak tylko mówisz o sobie i to są tylko pozory. Obietnice za stanowisko??? czy to nie jest przypadkiem korupcja? Ciekawe jakie jeszcze inne są układziki. Oj warto by sie temu przyjrzeć z bliska.
sssss11.09.2018, 22:50
Czyli to sie nazywa układ polityczny korupcyjny.
okulista11.09.2018, 20:52
Tak najlepiej panie burmistrzu, żeby nik nie pytał. Żeby podwładni i klakierzy siedzieli potulnie jak na jozefczaka. Żeby koledzy dostali stołki i siedzieli cicho. Każdy popełnia błędy ale nie każdy umie się do tego przyznać. Pana zastępczyni, pani zgm, pan dyrektor moku są błędami ale Pan tego nie widzi.
do wyborca11.09.2018, 14:52
Mężowie obu pań mają spółę. Wszystko jasne. Brawo Pani Korwin. Tak trzymać
Najlepsza11.09.2018, 13:54
Nie tylko rozumna ale odważna.Reszta uważa że lepiej nie poruszać tematów drażliwych i posłusznie podnosić pulchne łapki.
och11.09.2018, 13:26
"Rozumna radna" ta od plemników i seksu w bramie ?
k11.09.2018, 13:05
Karolina . Racja. Temat prezesa kablówki jest jak najbardziej aktualny
nowotarżanin11.09.2018, 09:31
Dla Was czytających nie wydaje się to podejrzane,że babka,która pracowała w kadrach wygrała fotel prezesa??? Czy tu trzeba mieć wybitne IQ ,żeby to skumać?Wydaje się,że nie...
Jak można żyć w takim kraju gdzie wałek za wałkiem wałek pogania...?
Brawo11.09.2018, 09:17
Pani Korwin jest jedyną rozumną radną Brawo która nie boi się pytać,a że to trudne pytania to i trudno na nie odpowiadać nie plącząc się.
Detektyw Pozytywka11.09.2018, 08:19
Właśnie dlatego radna Korwin nie pracuje w Gminie Szaflary, że tam też panowały wtedy układy, ukladziki, nepotyzm i niekompetencja, a pożądanym sposobem utrzymania stanowiska było uczestnictwo w suto zakrapianych urzedniczych imprezkach- "kto nie pije, ten z Policji"...
hokejarz11.09.2018, 08:06
A konkurs na dyrektora instytucji kultury przeprowadzony na nowotarskim lodowisku. Władza się bawi, ma swoje pięć minut.
gargamel11.09.2018, 07:28
Pani prezes ZGM jest słaba. Co poradzić, taką wybrali.
prokurator11.09.2018, 00:21
Jest takim fachowcem, że została zwolniona z funkcji księgowej w Gminie Szaflary. Dokumenty z konkursu są jawne i dostępne. W każdej chwili radna Korwin może skierować sprawę do sądu, ale tego nie zrobi na 100%. Specjalnie konstruje pomówienia, aby siać plotkę, zawsze ktoś w nią uwierzy. Kierująć sprawę do sądu, a miała na to tyle miesięcy, wie że przegra, więc wybiera na swój teatr sesję, a dodatkowo media napiszą. Jest siła rażenia, ale radna Korwin zginie sama od własnej broni, bo pomówienia są karalne i czas aby to tę panią rozliczyć w sądzie.A mam jeszcze pytanie, na razie swój komitet wyborczy , radna obstawiła dwiema swoimi córkami (pełnomocnik wyborczy i pełnomocnik finansowy), taki rodzinny komitecik, a czy syn również dołączy do tego tercetu? I czy przejdzie wyborczą kwalifikację?
Zxz10.09.2018, 23:50
Może warto wspomnieć kto pracuje w UM I w innych instytucjach przyjętych za wspaniałego Burmistrza Fryźlewicza I zastępcy Zajączkowskiego , 90% to wspaniała rodzinka, która Nadal nie może pogodzić się z nową władzą, ale o tym się milczy I rozlicza tylko obecną władzą. Gdzie był wedy np. randy Liszka
Do Ja10.09.2018, 22:30
Z tego co wiem, to Pani radna Korwin jest księgową z ponad 20 letnim stażem, do tego kończyła magisterium na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Zatem twoje sugestie są nie trafne. Co do tego, że szuka dziury w całym to bardzo dobrze. Właśnie takimi działaniami dba o to, aby w mieście nie dochodziło do sytuacji do których nie powinno dzochodzić, a które niestety mają miejsce.
swój nie do końca10.09.2018, 22:11
Do Suskiego 9
Nie podszywaj się pod nasze osiedle. Jakbyś był nasz tobyś wiedział że jest ZGM a nie ZDM. Pilnuj swojego podwórka, wróć do swojej piaskownicy i nie zapomnij zabrać swoich zabawek. My wiemy co mamy robić i nikt nie musi nam tego mówić
Michal10.09.2018, 21:52
P Korwin wreszcie powiedziała to co wie niewielu,to dopiero początek smrodku
Karolina10.09.2018, 21:37
A prezes kablówki? /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
basia10.09.2018, 21:34
Brawo, Pani B. KORWIN!!!!!!!!! Brawo i szacunek! Kolesiostwo trzeba tępić. Podzielam Pani opinię dot. obsady tegoż stanowiska, choć dowiedziałam się o tym, dosłownie, tydzień temu. Jak osoba od spraw niepotrzebnych nagle spełnia wszelkie kryteria, do objęcia stanowiska z "zupełnie innej bajki". Ciekawe, czy był rozpisany jakiś konkurs. Korupcja, korupcja, korupcja.
wycieraczka samochodowa10.09.2018, 21:34
po pani Burdyn jest taka mądra /...
wyborcy10.09.2018, 21:15
W najbliższych wyborach NIE polecam pani Korwin jako radnej
Ja10.09.2018, 21:03
Pani radna to niech lepiej sięgnie pamięcią wstecz i zastanowi się jakie miała kompetencje i co umiala będąc księgową w Szaflarach. Boże co za dziwny człowiek . Nic nie zrobiła przez okres swojej kadencji sieje zamęt i szuka dziury w całym.
Suskiego 910.09.2018, 20:39
Mieszkańcy osiedli podległych pod zarząd ZDM i Pani Prezes, są zadowoleni ze sposobu jej zarządzania, niech pani radna se poszuka innych kozłów ofiarnych jak tak się nudzi. Nie znam tej radnej ale obserwując jej zachowania to ona najwięcej problemów stwarza i niepotrzebnie zabiera innym czas. Trzeba się zastanowić nad następnymi wyborami radnych.
Wyborca10.09.2018, 20:23
Pani Korwin zapomniała Pani dodać że mąż Pani Burdyn(Pani prezes) jest wspólnikiem męża Pani wiceburmistrz P.J.Iskrzyckiej-Steg.To chyba też przypadek, prawda?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl