29.08.2020, 11:10 | czytano: 6775

Oświadczenie Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zakopanem. "Nie mieliśmy zamiaru wydawać zgody"

Arch. Podhale24.pl
- Zakopiański sanepid nie miał zamiaru wydawać zgody na wprowadzenie zdalnego nauczania na terenie Zakopanego - oświadczył Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem.
Przypomnijmy, iż władze miasta wycofały się ze swojej decyzji o rozpoczęciu roku szkolnego w placówkach podległych samorządowi w formie zdalnej. Wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica informowała, że wcześniej zakopiański sanepid zgodził się, by opóźnić pójście dzieciom do szkół o 4 tygodnie. Sanepid zaprzecza jednak tym informacjom.
"W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie doniesieniami medialnymi, odnoszącymi się do sytuacji związanej ze sposobem nauczania zdalnego, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem, aby ukrócić spekulacje i wprowadzić ład informacyjny, oświadcza, że na ten czas, gdy te informacje zaczęły się pojawiać nie wydał, ani nie miał zamiaru wydawać zgody na wprowadzanie na terenie Gminy Zakopane tej formy edukacji.

Wszelkie oświadczenia innych podmiotów w tym temacie były co najmniej przedwczesne i nie oparte na żadnych formalnych, a już tym bardziej nieformalnych ustaleniach.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem zauważa również, że zasłanianie się autorytetem instytucji stojącej na straży zdrowia publicznego, w tym szczególnym czasie jaki stanowi globalna pandemia, jest nie na miejscu" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stromnie internetowej stacji.

Przypomnijmy, iż przesunięcie terminu rozpoczęcia roku szkolnego w Zakopanem na 28 września skrytykował Minister Edukacji, Małopolski Kurator Oświaty, Wojewoda Małopolski oraz Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, a także starosta tatrzański. Piotr Bąk zarzucił miastu "nieuprawnione działania", a Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty uznała decyzje władz Zakopanego za samowolną i niezgodną z prawem.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
śpijcie dalej !!!!30.08.2020, 13:50
COVID19 = kontrola i redukcja populacji
praczka29.08.2020, 21:17
Ojojojoj, to poważne oskarżenie szanowny Panie Państwowy Powiatowy Inspektorze Sanitarny w Zakopanem. Może się to położyć cieniem na zakopiańskim magistracie. Jak to, organ samorządu podejmuje działania wbrew prawu, zasłaniając się autorytetem instytucji dbającej o nasze zdrowie i życie. To całkiem niepodobne do Pani Wiceburmistrz żeby zniżała się do tego poziomu. Wszak chodzi o zdrowie naszych dzieci i nasze. To byłoby bardzo nierozsądne i godne potępienia postępowanie. Należy to jak najszybciej wyjaśnić. Urząd Miasta musi mieć nieposzlakowaną opinię by godnie reprezentować sprawy mieszkańców i dbać o wizerunek górali. Taka sytuacja naraża na szwank dobre imię Naszego Miasta przed całą Polską. Narażanie urzędu na pośmiewisko w mediach publicznych jest karygodne.
kwicoł29.08.2020, 20:20
@wyborca PISU każdy kłamie ale w tym wypadku sołtysowa kłamie bardziej wiarygodnie
wyborca PISU29.08.2020, 19:31
czyli ktoś tu nas kłamie!!!, czy to wiceburmistrz Nowak-Gąsienica jest kłamcą????
podhalanin29.08.2020, 17:08
Skoro w powiecie zakopiańskim prawie nie ma zakażeń, to dla czego szkoły nie mają być normalnie otwarte. Wszyscy turyści jadą do Zakopanego ale chorzy są w p. nowotarskim bo jak by tak wprowadzili czerwony w Zakopcu to dutków niema. Ściema w biały dzień.
spec29.08.2020, 16:50
Nowy wojewoda to mega merytoryczny człowiek z doświadczeniem w zarządzaniu KRUSem, Urzędem Marszałkowskim itd.. Argumenty muszą być mega mocne, żeby zmienił zdanie. Poprzedni notabene katecheta, był też kolegą z pokoju nauczycielskiego. Dobra zmiana na stanowisku wojewody w Małopolsce.
cK29.08.2020, 13:00
Burmistrzowie Zakopanego i Dyrektorzy szkół podstawowych są w tym momencie kryci... chcieli dobrze... nikt, im nic, teraz, zarzucić nie będzie mógł... bardzo dobre posunięcie.
SANEPID razem z MEN i panią Kurator wzięli na siebie całą odpowiedzialność.
e229.08.2020, 11:48
Dziwię się Pani Wiceburmistrz, że takie sprawy załatwia na tzw.gębę! Wszystkie sprawy służbowe załatwia się na piśmie! Nauczka na przyszłość! W obecnych czasach nie można mieć do nikogo zaufania, zwłaszcza do instytucji państwowych!
Elwira29.08.2020, 11:43
Wrocilam z wakacji w Grecji
Nie mam zadnych watpliwosci ze to sciema ten caly covid
w samolocie sami podaja jedzenie czyli sciagamy kagance i wtedy nie zarazamy tak?Lecialam bez maski nikt mi nic nie powiedzial.Gdyby byla epidemia to nie ma opcji by to bylo mozliwe.To jest smiech na sali.Jem nie zarazam hahaha.W Grecji zadnej dezynfekcji wszystko normalnie kelnerzy i kuchrze musza sie w maskach meczyc niech szlag trafi tych ktorzy tak ludzi dobijaja.35 stopni turysci bez kagancow a obsluga musi nosic.Lezaki na plazy zadnej dezynfekcji.Nikt nie dezynfekuje stolikow itp.To wielki cyrk.W samolocie informacja o trzymaniu 1,5 m odstepu.Ludzie w smiech.Taka to epidemia
Janek z Olczy29.08.2020, 11:39
Szanowny inspektoracie sanepidu proszę jeszcze o info jakim cudem w nowotarskim jest tak dużo zachorowań wykrytych a w tatrzańskim jest tak mało? W sąsiadujących ze sobą powiatach gdzie sporo mieszkańców jednego pracuje w przeciwnym to chyba ręka Matki Boskiej chroni tatrzański przed wzrostem zachorowań. Chyba że po prostu nie ma wykonywanych badań. Proszę o poważną odpowiedź.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl