08.03.2015, 18:01 | czytano: 17579

Prezydent na nowotarskim Rynku: "Przyda się ta ciupaga, byle nie stosować jej za szybko" (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Zwolennicy i przeciwnicy witali w niedzielne popołudnie Bronisława Komorowskiego na płycie Rynku. Na spotkanie z prezydentem, ubiegającym się o reelekcję - przyszło kilkaset osób. - W różny sposób można przywitać gościa, i uśmiechem, i zagwizdać, ale ważne byśmy byli w zgodzie i umieli się szanować - uspokajała atmosferę Stanisława Trebunia Staszel.
Nawiązując do hasła wyborczego Komorowskiego dodała: - Potrzeba nam zgody i bezpieczeństwa. To ważna chwila dla Miasta i naszego regionu. Odwiedził nas prezydent naszego kraju!
Bronisław Komorowski przyjechał na otwarte spotkanie do Nowego Targu z półgodzinnym opóźnieniem. Towarzyszył mu wojewoda Jerzy Miller, marszałek Marek Sowa oraz poseł Andrzej Gut-Mostowy. Na Rynku czekała kilkusetosobowa grupa osób. Wśród nich grupa skupiona wokół posłanki PiS Anny Paluch. Trzymali w rękach transparenty i kartki z napisami: "Dlaczego Pan podpisał Ustawę 67", "Chodź szogunie - znowu bull", "Prezydent Komorowski - utrwalacz WSI", "Komorowski inicjator budowy pomnika dla bolszewickich żołnierzy w Ossowie", "Poparł ustawę o 23% VAT". Wznosili okrzyki: "Precz z rozgrywkami wokół pomnika", "Czy już wiesz jak blisko Bangladesz", "Ręce precz od polskich lasów". Towarzyszyły temu gwizdy i dźwięk kołatek.

Sztabowcy prezydenta nie pozostawali w tyle - maszerowali między ludźmi wymachując flagami państwowymi oraz unijną krzycząc i śpiewając: "Nasz prezydent Komorowski", "Popieramy", "Nie ma lepszego od Bronka Komorowskiego".

Gwizdy przeciwników zagłuszała kapela góralska, a prowadząca spotkanie Stanisława Trebunia -Staszel apelowała: - Różnimy się, ale trzeba się szanować. Bo w zgodzie siła. /.../ Myśmy wam nie przeszkadzali jak przyjechał wasz kandydat.

Gdy na Rynku pojawił się prezydent okrzyki przybrały na sile. Po chwili zapanował względny spokój. Gościa witały dzieci w strojach góralskich (Laura i Szymek), zabrzmiały trombity, a Młode Podhale odtańczyło powitalny taniec.

- Jest mi niezmiernie miło, że mogę pana prezydenta powitać w Królewskim Wolnym Mieście Nowy Targ - mówił Grzegorz Watycha. Burmistrz zaznaczył, że Nowy Targ może jest małym miastem, ale ma wielkie tradycje. - Naszą przyszłość opieramy na turystyce. Tu nasza prośba do pana prezydenta o wsparcie naszych działań. Potrzebujemy takiego prawa, które nie będzie ograniczać rozwoju turystyki. Wierzę, że jak udało się wdrożyć program wsparcia dla dużych rodzin, tak uda się stworzyć prawo popierające turystykę - mówił burmistrz i zakończył nadzieją na stworzenie turystycznego Eldorado.

W prezencie władze Nowego Targu - burmistrz, wiceburmistrz Joanna Steg oraz przewodniczący Rady Miasta Janusz Tarnowski - wręczyły gościowi wizerunek św. Katarzyny, patronki Miasta namalowany na szkle. Od prezes MMKS Podhale Agaty Michalskiej, trenera Marka Zientary oraz młodego zawodnika Damiana Kapicy otrzymał koszulkę hokejową. Z kolei Jan Karpiel Bułecka, Krzysztof Trebunia Tutka i Andrzej Gut Mostowy wręczyli mu ciupagę.

- To specjalna ciupaga co zaprowadzi zgodę i pomoże utrzymać bezpieczeństwo - zaznaczył Karpiel -Bułecka. I dodał: - Wiem na 200 procent, że wygrocie, ale przydo się!

Były senator Franciszek Bachleda Księdzularz przypomniał, że 7 maja 1920 roku miało miejsce wydarzenie, które nazwał "zaślubinami morza z polskimi górami". - Wisłą puszczone były wianki, wykonano dwa symboliczne pierścienie. Wiemy o tym, bo zachowały się dokumenty w Muzeum Tatrzańskim. Za pięć lat zapraszam pana na obchody stulecia! Budujmy zgodę i bezpieczeństwo! - apelował i na koniec zaśpiewał ...ze śpiewem skowronka zagłosuj na Bronka".
Wręczaniu podarków towarzyszyły gwizdy i okrzyki: " zdrajcy", "pod żyrandol". Na Rynku pojawili się także młodzi ludzie z krzesłami. Nawiązując do wizyty prezydenta w Japonii - przygotowali własny happening polegający na staniu na krzesełkach. Byli jednak mało zauważalni w odróżnieniu od głośnych środowisk "Solidarności" i PiS-u. Na nich też zwrócił uwagę Bronisław Komorowski.

- Cieszę się, że mogę tu dzisiaj być razem z wami, w stolicy Podhala, żeby powiedzieć sobie w oczy o różnych sprawach jak to w rodzinie. A w rodzinie bywa różnie. Czasem jest taki, co przyjdzie napity, z brudnymi nogami, wejdzie z buciorami... Ale trzeba zgody nawet z takimi przedstawicielami rodziny. Bywają tacy co chcą zgody i co jej nie chcą. Nas, którzy jej chcemy jest więcej - dlatego wygramy te wybory! Bo każdy normalny człowiek chce zgody i bezpieczeństwa. Przyda się ta ciupaga, byle nie stosować jej za szybko. Najpierw perswazji trzeba użyć, a potem ciupagi. Pamiętajmy, zgoda jest istotna nie tylko w rodzinie - wołał.

Nawiązując do rozpoczętej wczoraj w Warszawie swojej kampanii wyborczej dodał: - Po wczorajszym spotkaniu z tysiącami, dziś jestem na Podhalu i ruszam na północ. Dziękuję mojemu sztabowi, że tak to wymyślił: by była to jazda z górki. Jadę z górki! Zakończę tę jazdę nad morzem 8 maja na Westerplatte. I na wszelki wypadek zabiorę ze sobą góralską ciupagę. Zabiegam o wasze głosy! Z waszą pomocą wygram te wybory! - wołał Bronisław Komorowski.

- Idziemy z panem prezydentem - deklarowała prowadząca spotkanie Stanisława Trebunia Staszel. Zareagowali także przeciwnicy - wzmożonym gwizdem.

Po części oficjalnej Bronisław Komorowski przeszedł wokół sceny, by uścisnąć dłonie i pozować do zdjęć. Na płycie Rynku ustawiono punkt, gdzie zachęcano do składania podpisów poparcia pod jego kandydaturą w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Sabina Palka, zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Tymek30.11.2015, 08:07
Do tych co około siedmiu miesięcy temu głosowali na byłego Prezydenta
Komorowskiego .Głosowaliście na człowieka który
miał lepkie ręce wyprowadzając po cichu różne rzeczy z pomieszczeń
prezydenckich Teraz trzeba dołożyć się do naprawy dokonanych przez niego szkód.
Miejcie litość dla biednego byłego Prezydenta szczególnie P. DANIO
Marcin Robert13.03.2015, 09:57
nie ślepy napisał: @ Marcin Robert...prawda zasady interpunkcji sam ustalam...to jest miejsce, gdzie powinieneś pomyśleć...ale widzę, że nie mogę ci już pomóc!

A więc to prawda! Prawicowa interpunkcja faktycznie istnieje. I rzeczywiście ma ona źródło w prawicowej umysłowości. Muszę dać znajomym link do tej dyskusji, bo mi nie dowierzają. ;-)

(Zresztą, sam kreatywnie podszedłem w poprzednim poście do interpunkcji, gdy po skopiowaniu z Worda nie poprawiłem myślników).

nie ślepy napisał: I już na koniec dodam...my w niczym się ze sobą nie zgadzamy!

Gdybyś miał wobec siebie odrobinę dystansu, zauważyłbyś, jakie to komiczne. :D
Tymek13.03.2015, 07:09
Do Danio Nowy Targ
Przed oddaniem głosu na Komorowskiego napij się zimnej wody.
Odświeży Ci się mózg.
nie ślepy12.03.2015, 17:57
@ Marcin Robert...prawda zasady interpunkcji sam ustalam...to jest miejsce, gdzie powinieneś pomyśleć...ale widzę, że nie mogę ci już pomóc!
Masz "swój "sposób rozumowania...i nic na to nie poradzę!
Myślenie w gruncie rzeczy nie boli...przeczytałeś, że jak w latach 90-tych prowadziłem firmę, to wg twojego rozumowania, teraz jej nie prowadzę!...a z czego to wywnioskowałeś?....coś ci powiem...nie mogę prowadzić czegoś w czasie , który minął!...czyli: w latach 90-tych prowadziłem...a w obecnym czasie prowadzę...nie pisałem o tym, bo po co?...mam nadzieję, że zrozumiesz?...to naprawdę nie jest takie trudne!
I już na koniec dodam...my w niczym się ze sobą nie zgadzamy!
Danio Nowy Targ12.03.2015, 14:49
Mnie przekonał pan Prezydent.
Ma mój głos.


Duda-Maruda :)
Marcin Robert12.03.2015, 12:55
@nie ślepy Jak widać, zasady interpunkcji także sam sobie ustalasz. Ale pisałeś, że firmę miałeś w latach 90-tych, a nie teraz. Więc jak to z tym jest naprawdę? ;-)

Piszesz ?jeżeli w Polsce dla pracodawców będą prawa, takie jak w cywilizowanym świecie...to i pracownikom się na pewno poprawi?.

I tu się zgadzamy! Jeżeli w Polsce, tak jak w cywilizowanym świecie, zakaże się pracodawcom narzucania podwładnym umów śmieciowych, zakaże mobbingu, wprowadzi ostrą progresję podatkową itd., itp., to faktycznie świat wokół nas będzie lepszy (i dla pracowników, i dla pracodawców).

@orkan Lewicę odróżnia od prawicy stosunek do praw pracowniczych, a nie do in vitro.

@jedynie Korwin Wasz guru twierdzi, że każdy powinien sobie radzić sam i nie korzystać z żadnej pomocy społecznej lub wsparcia państwa. No więc, ja się zasadniczo z tym zgadzam! Pod dwoma wszakże warunkami: że dotyczyć to będzie wyłącznie korwinistów i stosowane będzie z całą konsekwencją. Na przykład babcia korwinistów, Ayn Rand (autorka "Atlasa zbuntowanego" i wielki wróg ubezpieczeń społecznych), kiedy zachorowała na raka, sama skorzystała z amerykańskiego programu takich ubezpieczeń ? Medicare. Otóż korwiniści powinni mieć w dowodach osobistych zaznaczoną przynależność partyjną, która wykluczałaby ich z tego rodzaju pomocy. Zapadłeś na chorobę, na której leczenie cię nie stać (w przypadku raka jest to prawdopodobne nawet dla bardzo bogatych) ? umieraj! Zbankrutowałeś ? pod most! (Ale jakiś położony na uboczu, żeby mi nie psuć widoku, kiedy pójdę na spacer nad Dunajec). W zamian korwiniści otrzymaliby znaczne zwolnienia podatkowe.

A wracając do głównego tematu dyskusji, czyli wyborów prezydenckich:

1. Za Andrzejem Dudą kryje się Jarosław Kaczyński, którego niesławne (antypracownicze i antydemokratyczne) rządy pamiętamy z lat 2005 ? 2007. Poza tym widać jak zachowują się jego zwolennicy. (Nie wiem jak Wam, ale mnie się to kojarzy z bolszewizmem).

2. Pozostali kandydaci ? poza urzędującym prezydentem ? są mało poważni i bez istotnego zaplecza. A już pani Magdalena Ogórek, głosząca poglądy jakby żywcem wyjęte z "Podręcznika młodego neoliberała", to jakieś kuriozum. Co pokazuje zresztą, że SLD jest partią prawicową (podobnie jak jego poprzedniczka ? PZPR).

3. No to chyba faktycznie jako jedyny sensowny kandydat pozostaje nam Bronisław Komorowski.
jedynie Korwin12.03.2015, 07:48
orkan - nie pleć bzdur
PiS to partia lewicowa az do bólu - co prawda nie ma różnicy programowej i statutowej z PO są ROZNICE w nazwiskach liderów i oni podkrecają swoją rolę a członków parti mają ...
patrząc na na wszystko to widać ze wszystkie partie są w Polsce lewicowe i nawet zapisy w statutach nie pomogą im, ze inne
SLD, PiS, to typowe partie lewicowe i powinny się połączyć
nie ślepy11.03.2015, 21:12
@ Marcin Robert...ja mogę sobie czasem wpaść w ciągu dnia na neta...bo jestem sam dla siebie pracodawcą...prezesem ...i dyrektorem...i sam ustalam kiedy pracuję!...a tak na koniec dodam, jeżeli w Polsce dla pracodawców będą prawa, takie jak w cywilizowanym świecie...to i pracownikom się na pewno poprawi !
Marcin Robert11.03.2015, 20:11
@nie ślepy Widzę jednak, że też siedzisz w necie zamiast pracować. ;-)

Ale o czym Ty rozmawiasz? Ja o tym, co jest problemem w skali kraju, a Ty o moich rzekomych problemach pracowniczych. Widzę, że zgadzamy się jednak, że nasze podatki przeznaczane na funkcjonowanie UP są marnowane. Marnowane dlatego, bo zamiast OFERT pracy UP proponują pseudokursy.

A teraz wróćmy do ludzi, którzy już mają zatrudnienie. W cywilizowany kraju ich prawa nie powinny być mniejsze od praw dyrektorów i prezesów. I tym się powinna zająć prawdziwa lewica.
pipi11.03.2015, 18:45
Ale okropna ta Paluchowa. Masakra!!!!
hmm11.03.2015, 16:46
przygotowania ruszyły...wystarczy że zdejmiesz spodnie - takie już masz.
do @ klio11.03.2015, 15:55
Rzeczywiście warto poczytać co ludzie myślą, zanim się do ich domu idzie, nawet gdy bluzgają sfrustrowani...
Frustracja jest wynikiem oceny swego położenia , a zatem i rządzących którzy się do tego walnie przyczynili....
Tylko, że nie wszystkie portale regionalne dopuszczaja wolną dyskusję...
Na Tygodniku moje komentarze, choc nie są obraźliwe, ktoś notorycznie kasuje, chyba ma takie sitko, że moje IP nie puszcza...
POdobnie traktuje się innych odwaznych z mojego środoiwiska....
Za to pozdrawiam wolnościowe POdhale24... hej!
orkan11.03.2015, 15:09
Do @ Marcina Roberta!
Z całym szacunkiem, ale chyba się Pan pomylił w kwalifikacji partii (w ostatnim zdaniu!). Tylko PiS to partia prawicowa. Natomiast SLD i Platforma Obywatelska to typowe partie lewicowe. Promują wszystko co bezbożne: związki partnerskie, homo-nie wiadomo, in vitro, aborcję itp., itd.
Zakłamani platformersi i prezydent udają tylko katolików przed kamerami, ale przez swoje niecne postępowanie sami się wypisali ze świętego Kościoła Katolickiego i są na usługach szatana.
nie ślepy11.03.2015, 14:22
@ Marcin Robert...specjalisto od mich cytatów i od ortografii...widzę, że nie potrafisz na dłuższą metę utrzymać własnego toku rozumowania, przez to masz problem z rozwinięciem zdania....gdy je kończysz, to już nie wiesz o co ci chodziło na początku!....więc wróć do tego co pisałeś i przeczytaj ze zrozumieniem!...później zaś zacytuj mnie, gdzie niby to jestem zirytowany w związku z twoim atakiem na urząd pracy...a ja ci powiem, czym ja jestem zirytowany...jestem zirytowany takimi gamoniami, którzy chodzą do urzędu pracy podpisywać tylko listę, nie pasują im żadne kursy(tak jak tobie)...bo twierdzą(tak jak ty), że po nich i tak nie będą mieć pracy!?...a ja muszę za ten cyrk płacić (kapujesz?)...i jestem pewny, że ty do tej grupy się zaliczasz, bo masz czas po twojemu "guglać" cały dzień na internecie, więc nic nie robisz....no chyba, że jesteś w pracy i zamiast wykonywać uczciwie obowiązki, tu sobie guglasz!?....po za tym, było się uczyć w szkole i zdobyć odpowiedni zawód, zgodnie z własnymi wybujałymi aspiracjami i mieć pewną robotę...a nie jaśnie panu nic nie odpowiada z oferty PUP...możesz też bez żadnych kursów zgłosić się na sortowni śmieci w NT...były ogłoszenia... ale też pewnie nie pasuje?...dlatego powtarzam to od początku...zostań dyrektorem własnej firmy!...
Marcin Robert11.03.2015, 10:31
nie ślepy napisał: @ Marcin Robert...zapewniam cię ja od dawna czytam ze zrozumieniem...problem jest w tym, że to ty nie rozumiesz o czym piszesz!...

Nikt nie jest dobrym sędzią we własnej sprawie. ;-)

nie ślepy napisał: ...bądź pewny ja nie muszę (w porównaniu do ciebie) niczego "wyguglować", żeby ci odpowiedzieć...

Ale mógłbyś przynajmniej wyguglać zasady polskiej ortografii.

nie ślepy napisał: ...również w porównaniu do ciebie nie muszę teoretyzować, bo w latach 90-tych prowadziłem firmę a z pracy za granicy wróciłem 3 miesiące temu...

A to się ma jak do tematu naszej rozmowy?

nie ślepy napisał: ...problem w tym, że dalej nie kumasz...zaatakowałeś pracodawców w pierwszym wpisie...więc ci poradziłem, żebyś sam w tym "fachu" spróbował a nie jojczał na kogoś i tyle!...

Ale po co mam próbować? Nie chcę być pracodawcą. Chcę być pracownikiem najemnym, w stosunkach z którym przestrzega się polskiego prawa pracy.

nie ślepy napisał: ...ale to ty jesteś właśnie niedouk i czekasz tylko na "gotowca"....

Dlatego, że nie chcę założyć własnej firmy? Czyli jednak nie zastanowiłeś się nad absurdem społeczeństwa, w którym wszyscy są przedsiębiorcami?

nie ślepy napisał: ....Mogę dyskutować z kimś kto wie o czym mówi...ty bredzisz trzy po trzy i dawno się zapętliłeś... gdzie niby chwalę urząd pracy...

Więc co Cię tak zirytowało w mojej krytyce PUP?

nie ślepy napisał: jestem właśnie zmuszony opłacać ten cały cyrk, po to, żeby różni gamonie przychodzili tam tylko podpisywać listę...

Nazywasz gamoniami ludzi, którzy szukają pracy?

nie ślepy napisał: ...nawet nie bronię pracodawców...bo wiem, że jest różnie!

Z przestrzeganiem praw pracowniczych? Jest źle.

nie ślepy napisał: Ale ty nawet nie rozumiesz "bystrzaku" że właśnie spełniają się twoje marzenia...już większość Polaków jest najemnikami....u obcych i tym firmą jest bardzo dobrze...tylko w Polsce jest coraz gorzej!!! (ale musiałbyś mieć jakieś blade pojęcie o ekonomii, żeby to zrozumieć !)

Moim marzeniem jest, żeby każdy miał pracę, za którą dostanie należyte wynagrodzenie. Ale z tego, co napisałeś powyżej poznaję, że jesteś PiSowcem (albo zwolennikiem Korwina Mikkego). Wcześniej jednak napisałeś, że w latach 90-tych miałeś firmę. Jak rozumiem, już jej nie masz. Czyli może sam nie nadajesz się na pracodawcę i sam na sobie doświadczyłeś tej prawdy, że nie każdy może i powinien być przedsiębiorcą?

A wracając do głównej myśli, znajdującej się u początku tej dyskusji, trzeba stwierdzić, że na trzy główne prawicowe partie (PO, PiS i SLD) nie ma co liczyć jeśli chodzi o poprawę praw pracowników. Trzeba poczekać na zorganizowanie się Nowej Lewicy. :)
klio10.03.2015, 22:29
Zanim Komorowski odwiedził N.Targ to jego ekipa powinna czytać miejscowe portale internetowe.Wtedy by się zastanowili czy warto być w mieście w którym na 100 komentarzy jeden jest pozytywny.Po co się pchać tam gdzie nikt go nie chce.Nie dziwię się ludziom,że protestują,przecież on nic dobrego dla przeciętnego Polaka nie zrobił.A ci wszyscy comu czapkują to nie wiem za co,przecież jest demokracja i nie trzeba się bać konsekwencji pytając o prawdę głowę państwa.Pytał ktoś o niską emeryturę,czy prezydent mu odpowiedział? Czego się boicie,dlaczego wciąż kłaniacie się ludziom ,którzy nas mają w d.... Obudżcie się i miejcie swoją godność i honor!
nie ślepy10.03.2015, 22:05
@ Marcin Robert...zapewniam cię ja od dawna czytam ze zrozumieniem...problem jest w tym, że to ty nie rozumiesz o czym piszesz!...bądź pewny ja nie muszę (w porównaniu do ciebie) niczego "wyguglować", żeby ci odpowiedzieć...również w porównaniu do ciebie nie muszę teoretyzować, bo w latach 90-tych prowadziłem firmę a z pracy za granicy wróciłem 3 miesiące temu...problem w tym, że dalej nie kumasz...zaatakowałeś pracodawców w pierwszym wpisie...więc ci poradziłem, żebyś sam w tym "fachu" spróbował a nie jojczał na kogoś i tyle!...ale to ty jesteś właśnie niedouk i czekasz tylko na "gotowca"....Mogę dyskutować z kimś kto wie o czym mówi...ty bredzisz trzy po trzy i dawno się zapętliłeś... gdzie niby chwalę urząd pracy... jestem właśnie zmuszony opłacać ten cały cyrk, po to, żeby różni gamonie przychodzili tam tylko podpisywać listę...nawet nie bronię pracodawców...bo wiem, że jest różnie! Ale ty nawet nie rozumiesz "bystrzaku" że właśnie spełniają się twoje marzenia...już większość Polaków jest najemnikami....u obcych i tym firmą jest bardzo dobrze...tylko w Polsce jest coraz gorzej!!! (ale musiałbyś mieć jakieś blade pojęcie o ekonomii, żeby to zrozumieć !)
brawo PiS10.03.2015, 21:43
A Ty głosuj na Dudę, którego teść Halberstam mimo, że jest prof UJ, to pisze wiersze szkalujące Polskę.
Brawo PiS i górale z góry Synaj !!
przygotowania ruszyły10.03.2015, 21:26
Jak przyjedzie Duda to dopiero będzie cyrk przebierańców

Juz zbieram jaja .. takie smierdzące najlepsze
tutek10.03.2015, 20:40
Dziwie się zakopiańskim wacusiom i ZP, że popierają takiego prezydenta, który zgadza się... na podwyższanie wieku emerytalnego, zabierając Polakom należne emerytury, na zabieranie dzieciństwa dzieciom, wprowadzając obowiązek szkolny od 5-tego roku życia, na rozgrabienie majątku narodowego ( nie zgadzając się na przejęcie PKLu Lasom Pąństwowym.
miejscowy st10.03.2015, 19:08
@Góral 100% jakim jest prezydentem to wypowiesz się w wieku 66 lat wstawając z reumatyzmem do pracy i wtedy przypomnisz sobie kto to podpisał i jaki był i nie wypowiadaj się za wszystkich bo z tego co widzę to raczej mało kto tu będzie na niego głosował
Marcin Robert10.03.2015, 18:11
@nie ślepy

1. Piszesz "człowieku nazwałem cię lewakiem, bo to ty upatrujesz w lewackich ruchach jakiegoś zbawienia..." Chyba nie rozumiesz w takim razie znaczenia słowa "inwektywa". Poza tym nie zbawienia, tylko ? na początek ? przestrzegania Prawa Pracy.

2. Jeśli chodzi o doświadczenia z Urzędem Pracy, to trudno mieć dobre zdanie o instytucji, która nie pomaga w znalezieniu zatrudnienia, lecz prawie wyłącznie zajmuje się rozdzielaniem ubezpieczenia. W Polsce pracę znajduje się głównie po znajomości. Kiedy kilka lat temu byłem zarejestrowany w PUP oferowano mi różne bzdurne kursy, po których skończeniu i tak pracy bym nie dostał, a tylko urzędnicy mogliby odhaczyć wykonanie kolejnego pseudozadania. Urzędy Pracy powinny pomagać w znalezieniu pracy, a nie zajmować się rozmaitymi fikcjami. (Choć moje doświadczenie pochodzi sprzed kilku lat, więc może już być w jakimś stopniu nieaktualne?) Zupełnie nie rozumiem, czemu tak Cię zdenerwowała moja uwaga o potrzebie reformy PUP? Uważasz, że działają dobrze?

3. Przede wszystkim zaś naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałem, że większość ludzi powinna być pracownikami najemnymi. Zakładanie firm to zadanie dla nielicznych, przedsiębiorczych jednostek. I niech sobie te nieliczne jednostki zakładają firmy, jeżeli mają za co i potrafią. Niech też mają z tego zysk. Ale prawidłowe funkcjonowanie państwa i społeczeństwa wymaga, żeby prawa pracowników najemnych były przestrzegane. Państwo i społeczeństwo to zespół naczyń połączonych. Jeżeli pracownikom będzie dobrze, to i przedsiębiorcy w ostateczności będzie dobrze (choć na krótką metę będzie się pewnie denerwował, że musi dawać im urlopy albo opłacać ZUS).

4. Piszesz "o latach 90-tych i pracy na zachodzie nie chce mi się z teoretykiem dyskutować...". Boś widocznie niedouk i niewiele wiesz o latach 90-tych i warunkach pracy na Zachodzie, a także o wpływie tych warunków na skłonność Polaków do emigracji.

5. Piszesz "a w Piśmie Św. napisane jest...kto nie pracuje, niech nie je..." Tyle wiesz o nauce Pisma Świętego, ile jednym uchem wpadło Ci u wujka na imieninach. Pewnie nawet nie chciało Ci się wyguglać czegoś o społecznej nauce Kościoła.

6. Piszesz "i nie chodzi o tych którzy chcą pracować, ale o tych, którzy mają wstręt do pracy...czyli o takich, którzy mają tylko teoretyczna chęć do pracy..." Ale zdajesz sobie sprawę, że pracują nie tylko przedsiębiorcy? Pracuje też kurier przynoszący Ci paczki, kasjerka w markecie, robotnik drogowy, nauczyciel. I ci pracownicy najemni pracują naprawdę ciężko, za co należy im się godne wynagrodzenie. Jeżeli ich pracodawcy na to wynagrodzenie nie stać, to powinien zająć się czymś innym. Na przykład sam zostać pracownikiem najemnym.
nie ślepy10.03.2015, 16:12
@ Marcin Robert...człowieku nazwałem cię lewakiem, bo to ty upatrujesz w lewackich ruchach jakiegoś zbawienia... więc co, jesteś lewakiem tylko z teorii?...podobnie w teorii jesteś pracownikiem (sam piszesz o swoich doświadczeniach z urzędem pracy - na pewno negatywnych!)... a już na pewno w niewyobrażalnej teorii jesteś pracodawcą!...starałem się jasno napisać...pokaż jak to robisz a nie teoretyzuj!!!...bo masz pretensje i wymagania...i widzę, że chcesz,żeby inni to spełniali a sam się do tego nie garniesz!...powtarzasz jak mantrę jakieś dyrdymały, które ci ktoś włożył do głowy, nie mając o niczym pojęcia wielki ekonomie...a w zdrowej ekonomi jest tak, że nic z niczego się nie bierze!...piszesz, że wszyscy powinni być pracownikami najemnymi a kto w twojej teorii jest pracodawcą... jakiś wielki brat?...twoja ekonomia...sprowadza się do tego, że ci się wszystko należy...a moja bierz się do roboty i sam to sobie zorganizuj!...o latach 90-tych i pracy na zachodzie nie chce mi się z teoretykiem dyskutować...a w Piśmie Św. napisane jest...kto nie pracuje, niech nie je...i nie chodzi o tych którzy chcą pracować, ale o tych, którzy mają wstręt do pracy...czyli o takich, którzy mają tylko teoretyczna chęć do pracy...
Tymek10.03.2015, 15:51
Targu

Uważam że wybór na prezydenta większością głosów a nie większością narodu to nie wszystko .Prezydent powinien starać
się o zdobycie autorytetu i szacunku .Poprzez uczciwą pracę i przyzwoite zachowanie się w każdej sytuacji.A niemożna
tego powiedzieć o obecnym Prezydencie Komorowskim .Popełnienie wielu gaf , błędów ,brak nowych pomysłów.Nie podnosi Jego
autorytetu a wręcz bardzo często ośmiesza Go
Jego hasło "zgoda buduje " On na pewno rozumie ,kradnijcie ,bierzcie łapówki ,róbcie afery .
Jest Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych .Gdzie również są afery na które również nie reaguje .To dla Niego jest
budujące jeśli nikt tego nie krytykuje ,nie karze.Ale jeśli ktoś protestuje przeciwko zamiataniu afer pod dywan .Protestuje
przeciw nielegalnemu bogaceniu się to jest "niezgoda która rujnuje "Obecnie zmienił trochę swoje hasło wyborcze.
Bardzo częste są głosy Prezydenta trzeba uszanować .Owszem ale On musi najpierw wyrobić swoją pracą w tym
przypadku przez kadencję jakiś autorytet.A obecny poza żyrandolem niema nic.W tej sytuacji uważam że krytykowanie
czy gwizdanie to nic nadzwyczajnego .Swoją niekompetencją i brakiem jakichkolwiek nowych pomysłów zasłużył sobie na coś
w rodzaju persona-non grata.Z tego wniosek że my Jego uszanujemy jeśli On nas będzie szanował .
POPIS10.03.2015, 13:48
No i tak już 25 lat w kraju zwanym Polską PISludzie gryzą się z POdludzmi.
I co drodzy moi? lepiej się wam żyje?Mało wam tego?
Głosujcie dalej na te same gęby co z PIS przechodzą do PO i na odwrót to
wasze i moje dzieci będą myć niemieckim emerytom te śmierdzące nogi.
Taka jest prawda.Chcesz głosować na PIS czy PO? głosuj!! tylko głosuj na tych którzy są na końcach list wyborczych nie wybaczaj dorobkiewiczom żądaj od swoich posłów a przedewszystkim radnych wypełniania obietnic
wyborczych.Zawsze pytaj i kontroluj!masz do tego prawo!
To my rozmienieliśmy nasze głosy na drobne i nasi politycy o tym wiedzą.
Pamiętajcie jeżeli na ulicach naszego miasta jest syf i psi kał to jak ma być
wyżej? przecież nasi posłowie najpierw radni są wybierani przez nas.
Zapominamy że ich los jest w naszych rękach.
115 KM10.03.2015, 12:20
Czwarta Korona - Gwiazda Pienin ;))))
Marcin Robert10.03.2015, 11:23
@nie ślepy O jakim bluzganiu piszę? No, na przykład o stosowaniu słowa "lewak" jako inwektywy.

W latach 90-tych wmawiano Polakom, że wszyscy powinni być przedsiębiorcami i do dzisiaj - jak widać po Twoim przykładzie - wielu to powtarza bez zastanowienia, do jakich społecznych i gospodarczych absurdów takie coś by doprowadziło. Dopiero po kryzysie 2008 roku coraz bardziej przebija się do świadomości Polaków, że ludzie powinni być przede wszystkim pracownikami najemnymi z zagwaratowanymi prawami pracowniczymi (do urlopu, dodatków za nadgodziny, ochrony przed mobbingiem itd., itp.). Dlatego właśnie polscy emigranci zarobkowi wolą zostawać na Zachodzie, gdzie owe prawa pracownicze są przestrzegane lepiej niż w zacofanej Polsce.

A poza tym, złościsz się, że przypomniałem społeczną naukę Kościoła, ale - niech zgadnę - za katolika, jak większość Podhalan, się uważasz? No więc się doucz nie tylko ekonomii, ale też o nauce swojego Kościoła, a nie powtarzaj jak papuga czegoś, co gdzieś usłyszałeś.

PS Poprzedniego posta pisałem z telefonu i zjadło "ó". Powinno być: Ale zastanów się, czy społeczeństwo złożone z samych przedsiębiorców nie byłoby równie absurdalne jak komunizm?
@ Marcin Robert10.03.2015, 11:08
Masz rację. Ale PIS przy ONR to kulturalni ludzie. Trudno w to uwierzyć. A jednak!
nie ślepy10.03.2015, 10:14
@ Marcin Robert...nie wiem o jakim bluzganiu piszesz, ale wiem, że to ty nie myślisz, bo nie rozumiesz sam tego o czym piszesz!....nie mówiąc o tym, co inni piszą...co mi tu wyskakujesz z Balcerowiczem...i nauką Kościoła...dla mnie, każdy co robi coś na swój rachunek jest "przedsiębiorcą"...więc weź się do roboty, otwórz "biznes", idź na grzyby, itp...pracuj sam dla siebie
a nie narzekaj na przedsiębiorców...ciężko to zrozumieć?
stare przysłowie , mądrością narodu .10.03.2015, 09:49
@Małgorzata: Podniesienie wieku emerytalnego i wówczas byłoby w niewielkim stopniu racjonalne, gdyby wprowadził Pinokio również te zapowiadane przez niego działania prorodzinne, zwiększające przyrost demograficzny , zwiększajace dzietność. Wiek podniesiono , a tej drugiejczęści nie wprowadzono. Czyli kolejne oszustwo. Inne państwa w tym czasie obniżyły wiek emerytalny , a u nas odwrotnie . Czyli chodziło tylko o upokorzenie społeczeństwa i pokazanie mu ,że jest bezsilne wobec możnowładców PO. Teraz czas na wyrównanie rachunku,wybory , choć główny sprawca zwiał za duże pieniądze do Brukseli . Co się odwlecze , to nie uciecze , tak mówi stare polskie przysłowie , o czy wielu zapomniało , bo władza psuje ludzi .
Też członek ZW10.03.2015, 09:25
Widzę ze Prezes ZW i V-ce Prezes to jak chorągiewki-jeszcze nie dawno Kaczyńskiego witali na rynku- wspólny obiad, potem żałoba- skąd ta zmiana panowie. Albo "trzymam się jednej opcji" albo w to w ogóle nie wchodzę.
wszystko jasne10.03.2015, 09:19
@Bumbum, śmiechu warte
wytężcie wzrok na 17 zdjęciu po prawej stronie ratusza widać trzy flagi powieszone na masztach.
Marcin Robert10.03.2015, 00:22
@nie ślepy Więcej bluzgania niż myślenia. Ale zastan?w się, czy społeczeństwo złożone z samych przedsiębiorc?w nie byłoby r?wnie absurdalne jak komunizm? Powtarzasz za Balcerowiczem neoliberalne przesądy, a poczytałbyś lepiej o społecznej nauce Kościoła. Bardziej lewicowej niż Ci się zdaje (katoliku?).
edelopia10.03.2015, 00:01
glosuj na Kukiza
e209.03.2015, 23:31
Mimo wszystko to fatalna reklama Nowego Targu - a to dzięki posłance p.Paluch. Nie dość,że nic nie zrobiła dla Podhala to jeszcze nas skompromitowała swoim zachowaniem. Nie raz oglądałam jej zachowanie w Sejmie - to druga Pani Pawłowicz.Też mam inne poglądy, ale swoje poglądy można kulturalnie manifestować. Niech działa w Sejmie,a nie wygłupia sie na Rynku -żenada, wstyd mi za takie zachowanie!
O-kocim spojrzeniu09.03.2015, 22:54
Czirliderki od posłanki-pozazdrościć,zawsze na swoim miejscu,to aby nowotarskie czy z gminy?
zakopiańscy przebierańcy09.03.2015, 22:15
Żenada, żenada, żenada tych przebierańców zakopiańskich. Księdzulorz, Bułecka , Gut, wszyscy co maja interes /dosłownie/ z tego co robią . Dobre porównanie z Goralenvolkiem. Pasują ci przebierańcy jak ulaŁ. Dopasowała się i Stasia Trebunia , też pasuje i ma korzyść.Tych kilku trzeba sobie szczególnie zapamiętać , dla świadomości Polaków.
Bumbum09.03.2015, 22:11
Do A: na których masztach,chyba w Krk,bo u nas władze o tym nie pomyślały bo i po co,luzik,przecież nawet ONR i Paluch mieli flagi.
nie ślepy09.03.2015, 20:13
@ Marcin Robert...lewaku, w dodatku bezrobotny, któremu się wszystko należy ...po co narzekasz na pracodawców, po co łazisz do bezrobocia, które ja muszę utrzymywać ...otwórz własną działalność a nie jojcz na pracodawców...zapłać pracownikom, żeby pracowali na ciebie, bo wydaje mi się, że tobie się nie chce raczej robić...i za pół roku napisz na forum jak ci idzie...z ciekawością POczytam!...
wstyd09.03.2015, 20:05
Widziałem zwolenników '' bula '' , stare komuchy , ORMowcy , SBecy i ci od koryta budżetówki no i ci pseudo górole co mu grali i śpiewali . Żenada !!!
Marcin Robert09.03.2015, 18:53
Do antyprezydenckich awanturników: Jeżeli ktoś zachowuje się jak hołota, to jak kogoś takiego powinno się nazywać? ...hołotą?

Do Małgorzaty: Ale jaki jest sens przedłużanie w Polsce wieku emerytalnego, gdy wśród siły roboczej rośnie udział "śmieciówkowców" (którzy nie odprowadzają składek do ZUS), bezrobotnych i emigrantów zarobkowych? Może sensowniejszym działaniem byłaby likwidacja "śmieciówek", wprowadzenie realnej polityki aktywizacji zawodowej (bo obecna działalność Urzędów Pracy to jakaś karykatura, wiem coś na ten temat z autopsji) oraz "pochylenie się" nad losem pracowników i zadbanie także o ich prawa, a nie - jak dotychczas - roztkliwianie się wyłącznie nad losem i prawami rozmaitego rodzaju przedsiębiorców.

Niestety, jeżeli chodzi o kwestie społeczne, to PO, SLD oraz PiS niczym się od siebie nie różnią. Cała nadzieja we wzroście Nowej Lewicy (ruchy miejskie itp). Może i na Podhale niedługo ona zawita?
Przyszły emeryt jak dadzą dożyć09.03.2015, 18:53
Do Małgorzata. Wiek emerytalny został podniesiony nie tylko z tego powodu o którym pani pisze. Głównym powodem podniesienia wieku emerytalnego jest brak dzieci w naszych rodzinach. Model 2+1 lub nawet 2+2 to za mało. Niestety mnie nie stać na więcej niż 2+2 ale to wina kryzysu i pracodawców. Pracownik cały czas jest uświadamiany że na jego miejsce jest dziesięciu i zamiast upominać się o podwyżkę siedzi cicho bez umowy. Oczywiście wszystkiemu winni jesteśmy sami. Największa wina w tym że się po prostu starzejemy a rząd zamiast naprawdę coś robić zamaskuje problem a kiedyś niech się martwią nasze dzieci.
żyro09.03.2015, 18:49
malwa; od kiedy to 100 osób to 90 % mieszkańców Nowego Targu wsi? Nie bój żaby prez tez ze WSI.
sogun09.03.2015, 18:41
do "Pis sprzedaje" przedstaw jakieś konkrety, a nie wciskaj jakieś ciemnoty lemingu. PKL sprzedała Wach za co została ministrem. Nie ma na to dowodów, że PIS rządzi od 7 lat.
PAP09.03.2015, 16:31
Ciekawe jak zwiedzał parlament w Japoni miał czyste buciory ?
Wyjątkowe chamskie przemówienie, możliwe że w rodzinie prezydenta praktykuje się chodzenie po cudzych domach w czasie świąt nieumyty i w kaloszach
Wenus09.03.2015, 16:01
do Hej
- bo prezydent Kaczyński nie był anty polski , i POwskie urzędasy nic na niego nie miały , to i po co przychodzić i gwizdać? , a POwski Szogun iście jest obywatelski , podpisuje ustawy obywatelskie itp itd , reprezentuje nasz kraj wspaniale, i jeszcze propaganda ,żę ma 60 % poparcie , Niestety POlska to kraj IV swiata, bo nawet kwota wolna od podatku jest niższa jak w krajach III SWIATA !!!!! A ty lemingu dalej głosuj na Komora i jego switę , no chyba że jesteś POwskim urzędasem-klakierem. A potem się dziwisz ,że ludzie są wsciekli i gwizdają na presidenta ,ciekawe czego?
...09.03.2015, 15:47
obserwator...to w@#$%#j do swojej kochanej UE nie zapomnij się swoim lewactwem pod meczetem POchwalić. I zobacz jak witają przedstawicieli rządu we Włoszech, Grecji...Belgii...Jak został "przywitany" Bronuś na Litwie...buraku.
byly pis09.03.2015, 15:27
Pani Paluch sabotuje PIS,czytać na niezależnej
Hej09.03.2015, 15:11
do fan normalności. Amnezji nie mam. Dobrze pamiętam jak śp. Lech Kaczyński był w Nowym Targu i nikt z PO nie przychodził i nie gwizdał, ani nie przeszkadzał. Przyjęto go honorowo w Ratuszu. Starej pannie z Krościenka palma nienawiści bije. Dziś sam kandydat na prezydenta P. Andrzej Duda skrytykował w mediach wczorajsze to zachowanie przedstawicieli PiSu na nowotarskim rynku. Przeczytaj sobie "Wirtualną Polskę". To wy eliminujcie Brudzińskiego,Pawłowicz, Błaszczaka , na szczęście Hofman się już sam wyeliminował. Dobrze , że PO ma takiego Niesiołowskiego, to trochę was po kątach poustawiać potrafi , bo do tej pory za grzecznie się z wam obchodzono, a od Tuska łapy precz ! Wasz prezesik nigdy takich zaszczytów na świecie nie dostąpi.
A09.03.2015, 15:05
@śmiech warte
nie kłam, flagi biało czerwone wisiały na masztach obok ratusza.
obserwator09.03.2015, 14:59
Widac jaki szaczunek macie do ludzi.Dlamnie ludzie z NT to byli zawsze wiesniaki nawet wieksze niz te ze wsi ,bo tamci mają pienądze a ci z miasta 34 metry kwadratowe i dresy na ***.
ppf09.03.2015, 14:48
70 lat po śmierci Hitlera spełniły się jego plany staliśmy się krajem rolniczym pozbawieni ciężkiego przemysłu rezerwuarem taniej siły roboczej wysypiskiem śmieci dla europy
babka09.03.2015, 14:44
Górale muszą sami o siebie zadbać nikt im nic nie da za darmo na Podhalu ludzie są zapobiegliwi sami walczą o swój byt
Fan09.03.2015, 14:27
A gdzie Jagła się podział?
Smiechu warte09.03.2015, 13:39
A dlaczego to Promocja Miasta..?..w osobie Jakła i Steg nie powiesili na rynku flag państwowych?
taka prawda09.03.2015, 13:28
Małgorzata-sory, ale ty głupia jesteś....To tak apropo ustawy emerytalnej. Dłużej żyjemy??? Kto ci tak POwiedział? TVN? POlsat? Czy może złotousty Tusk? Fakty są niestety inne...zdejmij klapki i rozejrzyj się dookoła...1/10 może 2/10 osób umiera ze starości - reszta to raki, zawały i inne problemy zdrowotne i są to ludzie PRZED osiągnięciem wieku emerytalnego...i faktycznie trzeba być " odważnym" żeby w świetle kamer okraść ludzi z ich pieniędzy, potem okraść ich jeszcze raz przepuszczając pieniądze z OFE....żal mi tak zaślepionych tymi złodziejami ludzi jak ty....
Ale wiocha09.03.2015, 13:25
Ja tam proponuję żeby DEBATĘ Komorowski -Duda
zorganizowała Poseł Anna Paluch
Z Krościenka pojedzie Paluchobus z prowdziwkami
jako elektorat (anty) Dudy
Gwizdki do pobrania w biurze posłanki
Z Nowego Targu Zajaczkowskibus z kanapową ekipą PO
z skórkami cytryny żeby się zapluły gwizdki paluchowe
maniuś09.03.2015, 13:18
I to jest słynny honor górali!!!
Gość przyjechał i na rynku Wolnego Królewskiego Miasta powiedział Wam prosto w oczy, że jesteście bandą pijaków i brudasów, a Wy się cieszycie.
Panie Ozorowski miło Panu?
zyk09.03.2015, 13:14
Do Małgorzaty

Dlatego w Niemczech obniżyli wiek emerytalny, jakoś na logikę to nie idzie wytłumaczyć. No chyba, że jest to logika przysłowiowej blondynki. Ale Polacy chcą kupować w Lidlu, gdzie udziały mają niemieckie towarzystwa emerytalne, i jeszcze chcą tam robić zakupy.
Kecaj09.03.2015, 13:11
@ Małgorzata.
Szwecja planuje wprowadzić emerytury od wieku 80 lat (!).
Fałsz i obłuda.09.03.2015, 12:45
Sprzedajni górale, sprzedajny Nowy Targ - miasto interesów nie honoru.
miejscowy09.03.2015, 12:24
MIASTO powitało.
Cy to nowtarżanaaie witali?

Witacka paniusi, co to pochodzi ze wsi i mieszko Krakowie.
Zokopiany w piyrwsym szeregu. Senator sukoł doma na wsi copki, ponoć hetmańskiej, ale mu sie ostoł ino snur. Farby, siarkowodory sie pochowały coby sie nie spolić sie od majestatu, bedom sie hań w mieście pokazywać, kie oni, nie stąd, oni obcy..
Jegomoście odprawiali gorzkie zole, to i ta usprawiedliwieni.
Paniusia posełka tyz nie z miasta, ale cosik u nos fciała. Tak piyknie i godnie, tak na zgode, powitala pierwsom osobe w państwie... piskołkom.
Włodarze miasta pozwolili, by sie zakopiany promowoli.
Dochtora nie było, musioł być lecnicy.
Chłopa z Łopusnej zagłusyli.
I beł jedyn chłopcyna, z blokowymi co miasto reprezentują.
Blado, jako tyn uceń- praktykant wypodo przy tyk przyjezdnych, nie z nasego miasta.
Jako witacka, to i taki hyr o mieście.
Małgorzata09.03.2015, 12:24
Do bolo. Ustawa o przedłużeniu wieku emerytalnego wynika z tego, że żyjemy coraz dłużej i jest coraz więcej osób korzystających z emerytur. Dla każdego umiejącego liczyć, jest oczywiste, że należy zachować równowagę pomiędzy przychodami i rozchodami w ZUS-ie. Było zagrożenie, że około 2020 roku system wypłat emerytur może się załamać, dlatego jedynym słusznym rozwiązaniem było przedłużenie wieku emerytalnego. Jest to decyzja może niepopularna, ale konieczna . Do jej wprowadzenia potrzeba było odwagi, żeby zmierzyć się z niezadowolonym społeczeństwem, które tego nie rozumie.Takiej odwagi nie miał PiS jak rządził, ani żadna inna partia, bo oczywiste jest, że każdy chciałby pracować jak najkrócej, po czym brać godziwą emeryturę. Już w wielu państwach wysokorozwiniętych, bogatych wprowadzono taką reformę,żeby się ustrzec kłopotów w przyszłości. Jeden z najniższych wieków emerytalnych miała Grecja i popatrzcie co tam się dzieje. Niedouczona Pani Paluch powinna cofnąć się do szkół, a nie buntować ludzi i siać demagogię.Można było oczywiście dodrukować pieniędzy i dawać je emerytom, ale to jest prosta droga do załamania się gospodarki państwa. Jak chcemy żyć w kraju bogatym, to musimy być dalekowzroczni i chwała Bogu, że mamy taką partię jak PO i Prezydenta Komorowskiego- mądrego i rozważnego człowieka. Ludzie skupieni wokół Pani Poseł nie potrafią tego zrozumieć, bo brak im szkół, co było widać. Uczciwe też byłoby wobec wyborców nie zajmować komunalnego mieszkania przez Panią Poseł, bo stać przecież Panią na zakup własnego z wysokich diet poselskich, a w gminie Krościenko nie brak ubogich ,potrzebujących właśnie takich komunalnych mieszkań..
pol09.03.2015, 12:12
GOO-- twoja zaciekłość to dopiero poraża --- iście PEOWSKI styl . ,a może czekasz aż coś ci ;;;skapnie;;; Trzeba myśleć o dobru tego kraju a nie popierać ludzi którzy prawo mają za pan brat ---- afery,kolesiostwo ,kłamstwa ,no i oczywiście sprzedaż lasów państwowych dla Zydów - toć i cała prezydentura
giacomojp209.03.2015, 11:53
Szkoda gadać , kto tego służące zaprosił do Nowego Targu? Nowy Targ sięgnął dna!!!
@Lewis09.03.2015, 11:26
Trzeba było być w moku jak Palikot przyjechał. ONR zrobił im takie bydło że sam bym ich za łeb wywlókł .Panna Paluch to miodzio w porównaniu z tamtymi.
ola09.03.2015, 11:21
korek, a jak pis rzadzil to co bylo pamietam jak pan prezes Kaczynski ze nie ma takich osob ktore zarabiaja 900zl...
Bolo09.03.2015, 11:18
Do Moderatora, dziękuję za informacje. Sorry ale w nawale tych komunikatów to przygłupieć można. Fakt ustawa nie bardzo i mnie przypadła do gustu:-(


Do usług. M.
don09.03.2015, 11:05
Klapa.Totalna. A Gut mostowy ? Co to za poseł? Najmniej aktywny w sejmie. w regionie prawie wcale. Porażka. Dlaczego mam zaglosować na tych nieudaczników???
malwa09.03.2015, 10:53
do byłem widziałem; masz kłopoty z matematyką 90%przyszło powitać p Prezydenta mieszkańców Nowego Targu reszta chorzy z nienawiści pisowców roli głównej z panią Paluch na czele zabrała trochę gawiedzi z okolicznych wsi i zrobiła bojówkę bo nie był to protest/siać nienawiść to jej największe osiągnięcia jako posła.
koza09.03.2015, 10:46
Porażka. po co on tu przyjechał? Ani nic o programie,nic o zmianach. Porażka. Kto na niego zagłosuje po takim wystąpieniu. Mostowy zaprezentował farbowany łeb. Paluchowa gwizdek. Czyli czas na zmiany.Panowie i Panie.
Komorowski jest O.K09.03.2015, 10:29
Słyszałem jak Paluchowa kazała gwizdać swoim pachołkom, jak przemawiał brat śp. Ks. prof. Tischnera wręczając Prezydentowi książkę o nim. To jest niegodziwe . Tak zachowuje się posłanka RP, ponoć katoliczka.Górale, pozwoliliście obrażać gwizdami śp. Waszego Juhasa spod Turbacza Ks. Tischnera który jeszcze nie tak dawno urzekał was swoimi mądrymi kazaniami pod Turbaczem. Pozwalacie PiSowi zniszczyć nawet tą jedność, która nas wszystkich godziła. Pozwalacie , żeby Paluchowa wtykała swoje paluchy między nas i nas różniła i podburzała jednego przeciw drugiemu. Tego nam potrzeba ? Niezgody, nienawiści ? Dlaczego na transparencie pisze Nowy Targ , a nie PiS, jestem nowotarżaninem i nie życzę sobie, żeby Paluchowa wyrażała swoje zdanie w moim imieniu, bo mam inne poglądy niż ona.
PiS sprzedaje co się da09.03.2015, 10:27
berek to twój idol Jan Lasyk i PiS sprzedał kolejkę !
wyborca09.03.2015, 10:23
posłanka Paluch pokazała klasę i dlatego właśnie nie będę głosować na pisorów ,każda inna partia , byle nie oni , to kmioty
GOO09.03.2015, 10:22
Powiem w stylu pisiorów. My jedyni prawdziwi Polacy i patrioci, samodzielnie myślący a nie wsłuchani w każde słowo prezesa i Rydzykowe radyjko przepraszamy Prezydenta Komorowskiego za obrzydliwe zachowanie pseudo górali. Prawdziwi górale zawsze popierają wolność, szacunek do innych i mądre gospodarowanie. Precz oszołomom pisiorskim popierającym Putina i Orbana, siejącym zamęt i niezgodę. Precz z ludźmi którzy tylko dla tego że ktoś ma inne poglądy, tak nienawidzą, że wieszali by przeciwników politycznych na drzewach. Nigdy nie dojdziecie do władzy bo żaden cywilizowany naród nie postawi na takich ludzi jak Wasz prezes, Maciarewicz, A Paluch czy J Brudziński. A jak przegracie kolejne wybory to pękną wam woreczki z jadem i będzie koniec tej parti
obywatel09.03.2015, 10:12
widziałam migawkę z przemówienia prezydenta uważam ze bzdury gadał począwszy od niezgody w rodzinie po nieumyte nogi i ręce itp
chwilami krzyczał chyba go nerwy poniosły na gwizdających nowotarżan
Góral 100%09.03.2015, 10:06
W końcu ulubiony i normalny kandydat w Nowym Targu.
Takiego prezydenta Polska potrzebuję, 99% mieszkańców Nowego Targu będzie głosowało na szanownego Pana Bronisława Komorowskiego. Dziękujemy Panie Prezydencie, Podhale nie zawiedzie Pana i Polaków.
Zeus09.03.2015, 09:46
do zwolenników szoguna:
proszę wymienić jedną ustawę, która służy społęczeństwu stworzona przez ostatnie 7 lat przez obecną bande?
Po drugie spirale nienawiści rozpętały POlemingi po przegranych w 2005 wyborach, pamiętamy błękitny marsz nieposłuszeństwa wobec prezydenta Kaczyńskiego, pamiętamy nawoływania bydłoszewskiego , pamietamy "zabierz babci dowód" i inne akta nienawiści szerzone przez klakierów lemingowatych i ich mafijnych żołnierzy - POwskich urzędasóW.
Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. !!! pozdrawiam
elka09.03.2015, 09:32
albo 10 albo 24 maja po wyborach wieczorem pojawi się prezes z Dudą i powiedzą że to nie były ważne wybory a najważniejsze są parlamentarne w jesieni, a poza tym to że przegrali kolejne ósme wybory tak naprawdę oznacza że je wygrali, i tak w koło Macieju
prorok09.03.2015, 09:29
ciekawe że zaraz za Komorowskim stoi Pan radny powiatowy Sidełko który wszedł do rady z listy Solidarnej Polski która to niby popiera Dudę,
nie ślepy09.03.2015, 09:24
....wszyscy PeOwscy oburzeni niech sobie przypomną jak traktowało buractwo reprezentowane przez ich przywódców partyjnych, oraz ich etatowych " ślinotoków" typu niesio...śp. Prezydenta Kaczyńskiego!?
...zaPOmnieliście o nawoływaniu waszej partii "miłości"...do wyrżnięcia watahy!...a może mi lemingi POwiecie, gdzie zwykli ludzie mogą POkazać swoje niezadowolenie z tego co się dzieje w Polsce....jakoś do tego czasu nie słyszałem o tym, żeby kogoś zaprosili do studia telewizyjnego... i mógł się wypowiedzieć?
Sx09.03.2015, 09:23
Ta pikieta powinna sie odbyć na dwópasmówce tam stojący w korku chętnie by wysłuchali prezydenta ,a oni przyjechali zablokować jeszcze rynek ,bo przyjechał gość ,który jest winny za te korki na Zakopiance ,mieszkańcy nowego targu dziękujemy już panu panie prezydencie
majkel dudikoff z filmu kobra09.03.2015, 08:58
BUL w Nowym Targu mówił o "zgodzie". czy miał na myśli zgodę małopolan na kolejne dokręcanie śruby, niszczenie Polski i duszenie obywateli POdatkami przez partię polszewików? na to mojej zgody nie ma !
nil09.03.2015, 08:51
To spotkanie kandydata na Prezydenta z mieszkańcami Nowego Targu to jakaś fikcja. Brak dostępnej informacji o tym spotkaniu przed przyjazdem Komorowskiego ma wymowę negatywną. Było to więc spotkanie z wybrańcami i niech sobie wybrańcy na niego głosują. Jak Komorowski chce chodzić kanałami to niech szczury na niego głosują.
qwer09.03.2015, 08:44
A cóż to za obyczaje żeby gorale ze skalnego Podhala organizowali na niźnim Podhalu wiec wyborczy Bredzisława bez herbu?? Trza se było u siebie organizować!!
fan normalności09.03.2015, 08:34
Ci co nawołują do "rzuceniapierwszym kamieniem " niech przypomną sobie jak się popisywali w stosunku do Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ? Zapomnieli już , amnezja was zwolennicy Komorowskiego dziś dopadła.? Więc zacznijcie się normalnie z szacunkiem odnosić do innych , wtedy będziecie mieć prawo wymagać tego o co nawołujecie od drugich.Eliminujcie Palikotów , Niesiołowskich , Tusków i Kopaczowe ze swego środowiska i nie mówcie o nienawiści . Proste gamonie , zrozumieliście , czy nadal będziecie tkwić w swoim?
małpi rozum09.03.2015, 08:33
Za przyczyną posłanki Paluch w dniu wczorajszym parlament polski sięgnął dna. W zamian społeczeństwo może liczyć na pisowskie zaprzaństwo, gwizdki, niekończące się awantury i darcie mordy. O take Polske. Szkoda słów. Niech Nowy Targ w dalszym ciągu głosuje na tę Panią a wstyd będzie jeszcze większy. Hańba.
europejczyk09.03.2015, 08:30
Komorowski wykazał klase, a PISiory jak jaskiniowcy, jakby się przebrali w skóry mamucie na czele ze słońcem Pienin byliby bardziej "sobą".
Brawo panie prezydencie, proszę przyjechać do nas po zwycięstwie.
góral bagienny09.03.2015, 08:29
Pełna kompromitacja Paluchowej i jej przybocznej rabczańskiej gwardii zwanej "proterianie" Nawet Pan Andrzej Duda, kandydat na Urząd Prezydencki z ramienia PiS-u w dzisiejszym programie TVN 24 "Jeden na jeden" u Romanowskiego, potępił działanie pseudopisowców w Nowym Targu. Komorowski NIE ale i Paluchowa NIE. Podhale opamiętaj się !!!
as09.03.2015, 08:20
a gdzie szogun :) ?
Tadek09.03.2015, 08:06
Bronka godnie powitano ......
Panie Watycha , gdzie się podziała kurtka od Włodka .....
którą mieliście wręczyć Komorowskiemu z naszytym LOGO komitetu wyborczego
wyborca09.03.2015, 07:52
Pani Poseł Paluch Anna spłaciła komornika ? Czy daje nam przykład jak oszukiwać, tylko my szaraki nie mamy immunitetu i nas rozliczą za każdą złotówkę.
decyt09.03.2015, 07:50
Wahadełko się wahało Duda... Komorowski. Ale wczoraj się wahnęło i już wiem .Nie chce mieć nic wspólnego z tymi gwizdającymi oszołomami ,z posłanką Paluch na czele. Co mi się też nie podobało to to że Duda jest kandydatem marionetkowym .Za sznurki pociąga Kaczyński i instytucje którym na rękę są, prezydentura i rządy PiS. Oczywiście jeżeli przegra Duda PiSaki nigdy się z tym nie pogodzą( fałszowanie itp itd ) bo oni nie umieją zaakceptować i szanować woli większości .
Bolo09.03.2015, 07:29
Czyta te wpisy,ale jadu w ludziach!!! inni kandydaci byli ale nikt ich nie zauważył i nikt nie przeszkadzał. Wygra najlepszy i tyle. Krzyki nie pomogą. A o co biega z ustawą 67, bo nie kumam? Może ktoś mi podpowie

To ustawa emerytalna i przepisy podnoszące wiek emerytalny do 67 lat.
Moderator.
kk09.03.2015, 07:28
Pani Hania niech lepiej powie, ile kosztowała ta jej torebeczka i ten haftowany serdaczek. Sama jest beneficjentką obecnego systemu, co miesiąc idzie do kasy po niemałą kasę a tu nagle taki sprzeciw? Przeciwko komu lub czemu? Co za tupet. Przyjechać do obcego miasta i robić taką wiochę? Dobrze, że to ostatnia jej kadencja. Kto ją w ogóle wybrał?
Pani od polskiego09.03.2015, 07:04
Komentatorzy!
Co to za język, co to za gramatyka!Wy myślicie samodzielnie? Wy potraficie tylko słuchać ojca dyrektora i księdza z ambony.To oni w Was tą wściekłość zaszczepili.Prawdziwi Polacy, a języka polskiego nie znają.Jak myślicie tak piszecie.Jeden bełkot.Dzisiaj nie skończylibyście nawet szkoły podstawowej.Nie rozumiecie świata na którym żyjecie i dlatego można Wami manipulować.Do nauki , nie do komentarzy!
kowal09.03.2015, 06:53
Dobrze ze choć Bronkowi dali ciupage bo se prezidynta wybije z głowy
Lewis09.03.2015, 05:49
Nie ma na to zgody by grupa nawiedzonych ludzi robiła sobie co chce i chamsko się zachowywała. To co robili pisowcy zakrawa na kpinę. Wymyślają sobie jakieś brednie i próbują wciskać ludziom ciemotę. Ot to cała polityka Kaczyńskiego i Dudy. Komorowski jest Prezydentem i to się nie zmieni, choćbyście sprzedawali ludziom nie wiadomo co o "pięknym" Dudzie.
Maryś09.03.2015, 02:49
Jakim trzeba być *** żeby na spotkaniu z Komorowskim skandować "precz z komuną" ?
xyz09.03.2015, 02:41
W Krakowie też wygwizdany. Niejasne zatrzymanie przez policję chłopaka z krzesłem.
shogunka09.03.2015, 02:35
Kto rządzi Od 7 lat lemingi? Pytam się? Co zrobili dla zwykłego obywatela?A wy dalej ujadacie na opozycję, ładnie macie wyprane mózgi w tych POurzedach, ile wam obiecali nagrody? Za co? Takiej nienawiści jak od POwskich lemingow to świat nie widział i jeszcze innym wmawiają, no ale jaki Szogun takie lemingi :-) A pogoda taka piękna była ma wiosenny spacer.
NT09.03.2015, 01:16
jakaś masakra a właściwie anarchia
może się nie być zadowolonym że Bronisław jest Prezydentem
to mogę zrozumieć
mieć inne zdanie też można
ale brak szacunku, urąganie Prezydentowi to jawne nawoływanie do bezprawia
albo szanujemy prawa demokracji albo chcemy innego ustroju
a i tak się jeszcze nie narodził co by wszystkim dogodził
zwolennik Prezydenta Komorowskiego08.03.2015, 23:50
do zobaczymy. Dałeś właśnie świadectwo o sobie i całym Pisie. Nienawiść i pogarda. Aż strach się was bać. Odgrażasz się wieszaniem ludzi na drzewach- ładną dostałeś szkołę w tym PiSie. Brakło wam odwagi już dziś podrzynać gardła ?
wnikliwy08.03.2015, 23:44
jak można stawać murem za kimś kto chciał ukraść księżyc i następnie go sprzedać! zapewne obcym krajom ,czy to jest patriotyczne?
effka08.03.2015, 23:40
dał się przejechać bronkobusem? ;)
realista08.03.2015, 23:36
w tym kraju i tak nie ma na kogo głosować, po co Wasze kłótnie,swary glupie wnet i tak zginiewy w .upie!!!!!!!!!!!
Kecaj08.03.2015, 23:08
A B. Komorowski wygra w pierwszej turze na przekór wszystkiemu i będzie po sprawie...
Błąd ortograficzny lub różne zachowania prezydenta - niech ktokolwiek to permanentnie wypominający "pierwszy rzuci kamieniem" jeśli idzie przez życie "jak burza" bezbłędnie na 100%.
Mój głos BK ma pewny i możecie warczeć na mnie wszyscy do końca świata i jeden dzień dłużej :D
Loco08.03.2015, 23:07
Nie popieram PO, nie jestem wyborcą Komorowskiego, ale to co zorganizowała pani posłanka to po prostu dno! Nigdy nie miałem dobrego zdania o PiSie, ale ci ludzie są chorzy na nienawiść. Dokąd PiS zamierza eskalować dyskurs polityczny? Czy następnym ruchem pani posłanki dającej ciche przyzwolenie na rzucanie kalumni na urzędującego Prezydenta najjaśniejszej RP będą rękoczyny? Życzę żeby pani zmądrzała- lepiej późno niż wcale- bo kiedy pomoże pani zniszczyć wszystkie wartości i autorytety to i pani zostanie opluta i zbrukana. Kto sieje wiatr ten burzę zbiera.
autor J. Wojciechowski08.03.2015, 22:53
Wybierz zgodę na korupcję i bezpieczeństwo dla złodziei. Koledzy Skarbu Państwa jak tlenu potrzebują reelekcji Komorowskiego
zobaczymy08.03.2015, 22:51
zwolennik Pana Prezydenta Komorowskiego, na pohybel powiadasz...jeszcze przydrożne drzewa będą przystrojone zdrajcami ojczyzny, gwarantuje ci, lemingu.
Oczekujacy od PIS mądrzejszej polityki08.03.2015, 22:45
p. Haniu skąd w Pani tyle nienawiści i jadu? Jestem ciekaw co Pani będzie robić po przegraniu wyborów jesienią?
Prezydent to Prezydent i w czasie takiej czy innej wizyty szacunek mu się należy bo wybrała go większość Polaków.
Mam nadzieję że kiedyś to Pani zrozumie.
wernyhora08.03.2015, 22:27
Patrząc na pania Paluchową ktora tu na Podhalu przegrała wszystko co było do przegrania , zostało jej tylko z garstka frustratów gwizdać i jest taki łabedzi gwizd.... Dzieki Bogu wygrana Komorowskiego jest pewna. A ten żałosny Duda , jak Gliński dyżurny kandydat do wszystkiego, po przegranej zostanie przegoniony z salonów wielkiego prezesa i skończy jak większość.
ewa08.03.2015, 22:02
W czasie Wielkiego Postu muzykanci nie powinni grać.To wstyd, że wiceprezeska Związku Podhalan prowadząca spotkanie zachęca muzykantów do grania.
zwolennik Pana Prezydenta Komorowskiego08.03.2015, 21:55
DZIĘKUJEMY PANIE PREZYDENCIE. Dziękujemy, że zaszczycił nas Pan swoją wizytą.Życzę Panu zwycięstwa, a Pisorom na pohybel!
POPIS08.03.2015, 21:55
Ale zażarta dyskusja w jedynym miejscu w Polsce
gdzie "istniała" koalicja PO i PIS u
Czyżby występował brat przeciw bratu
czemuż nie rozwieszono baneru
trójcy z II tury wyborów
może złagodziłby obyczaje
za :tomaszem08.03.2015, 21:54
Informacje ze strony sejm.gov.pl Znajomość języków obcych Pana Bronisława Komorowskiego

Troszkę dziwne te informacje,ponieważ jeżeli ktoś urodził sie np w Warszawie to po kilku kadencjach nie napisze,że w Krakowie.A z językami obcymi jest troszkę inaczej.

I kadencja 1991-1993-Znajomość języków: francuski, rosyjski
II kadencja 1993-1997-Znajomość języków: francuski, rosyjski, angielski (douczył się języka angielskiego)
III kadencja 1997-2001-Znajomość języków: francuski,rosyjski (zapomniał języka angielskiego,MOŻE NIE UŻYWAŁ
IV kadencja 2001-2005-brak wpisu znajomość języków
V kadencja 2005-2007-brak wpisu znajomość języków
VI kadencja 2007-2011-brak wpisu znajomość języków

TAK DO KOŃCA NIE WIADOMO JAKIE JĘZYKI OBCE ZNA Prezydent Bronisław Komorowski.

Jedyne co się wyjaśniło to sprawa konieczności wykorzystania tłumacza (wizyta w USA) skoro znał angielski tylko w latach 1993-1997.
ale granda - banda klakierów08.03.2015, 21:52
Kozdy klakier na foto jakomsi se grulke piece..... Ten no syna na POsadzie, tamten sejmikuje, inny ceko na granty, drugi licy na ujka, ze go uwidzi....
A piekiełko sie wypełnio, ino tak dalej o hej !
berek08.03.2015, 21:51
Lemingi powtarzają jak mantrę, że Paluchowa coś tam nie zrobiła- a kto rządzi od siedmiu lat? Za to ten od mostów kupę zrobił: zakopiankę do Zakopanego, sprzedał z harnasiem PKL, z Ksiedzulorzem kolejkę gondolową pod Tatrami.
n08.03.2015, 21:48
...widzę, że "bulu" ma te same *** przy sobie, co na spotkaniu grupy Wyszehradzkiej , te same *** jeżdżą z nim i robią frekwencję...że niby Podhale z "bulem"... plus kilku młodych lemingów, co nie "jarzy" nic z rzeczywistości...dali im w łapy transparenty, więc machają bezmyślnie!
....a co do oburzonych forumowiczów, co się tu tak wielce oburzają, na niby nie kulturalne zachowanie reszty ludzi, co nie popierają "gajowego" i go wygwizdują...to niech sobie obejrzą "bula" z "szogunem" w Japonii a potem mówią coś o kulturze i o tym komu naprawdę wyłazi słoma z "hrabiowskich" buciorów!...tak sobie myślę...jaki trzeba mieć interes i kim trzeba być, żeby tego strażnika żyrandola POpierać... który działa bez przerwy przeciwko Polakom...a lemingom wciska kit o jakiejś zgodzie i bezpieczeństwie...żeby tylko spokojnie być dalej u koryta!...a gdzie jedzie...to wstyd dla Polski!
bulu08.03.2015, 21:44
Nie ma zgody na robienie z POlaków niewolników, nie ma zgody na złodziejstwo i grabież majątku narodowego, nie ma zgody na sprzedaż polskich lasów - tak, górale się nie zgadzają.
PiS08.03.2015, 21:43
Ciekawe czy Ci od ciupagi skończą tak samo jak Ci od ciupagi w 1939 ? Tamtych zdaje się też było trzech. Proszę nie nazywać Górali zdrajcami tylko pouczyć się historii.
zuzka08.03.2015, 21:38
Tego nie było szogun na Podhalu, łączę się w "bulu", z tymi którzy zapewne wbrew swojej woli zostali zagnani niczym owce na hale, aby robić za tłum, np. hokeiści jeszcze dzieci a już na wiecach, wstyd aby pani Staszel, która ma się za Góralke witała człowieka, który dla na Górali nigdy nie był i nie będzie prezydentem naszej Ojczyzny. Mam nadzieję, że burmistrz miasta nie dał temu *** żadnej księgi do wpisu, bo zapewne błędy będą... to trzeba mu przyznać, na "błędach to komo się zna, zresztą tak wyglądają jego rządy, powiewa ciagle radzieckim sloganem....
artur08.03.2015, 21:38
wielki szacunek dla tych,co protestowali przeciw POwskim zdrajcom
abc08.03.2015, 21:38
Jak można w ogóle głosować na PiS przecież oni są jak chorągiewki. Komorowski najlepszym kandydatem, wygra w pierwszej turze.
zoroo08.03.2015, 21:34
NIE GUT Mostowy robi kmpanie w B.Njcu na moście
nowotarzanin08.03.2015, 21:31
Zbulwersowała mnie ta pikieta
z taką ortodoksyjną nienawiścią
Pani Anno mimo iż być może przesłanki
były szczytne i słuszne
Wstydzę się za Panią
Szybciej w morzu wyschnie woda
Niż na chamstwo będzie zgoda
jasiek08.03.2015, 21:28
ludzie znieśmy podatek VAT który idzie do KORYTA w-WY
artur08.03.2015, 21:22
powtórka z goralenfolku,,,i poza tym całkowity obciach być stronnikiem tak skompromitowanej formacji jak PO
kot08.03.2015, 21:16
Tam była scena ile jeżeli miasto użyczyło jej na kampanie prezydencką to ile miasto dostało za wypożyczenie?
Zakopiańczyk08.03.2015, 21:14
Zokopianie po co tam poszliście.Jak wam nie wstyd.Mostowy jak tonący trzyma się brzytwy czyli Komorowskiego.W sejmie przy głosowaniach albo go nie ma albo wstrzymuje się od głosowania.Wyborcy to zapamiętają.
ozzy08.03.2015, 21:12
szkoda tylko że dzieci od najmłodszych lat są zmuszane do uczestnictwa w tego typu żenujących widowisk
Ciekawy08.03.2015, 21:12
Podhale 24 to reżimowe media?
artur08.03.2015, 21:09
do sekutnica:racja,było dużo Górali patriotów,ale też i dużo ohydnych zdrajców,jak i w obecnych czasach
za miedzy08.03.2015, 21:08
Hej starzy górole i ci klakierzy promujący Komorowskiego!
Dobitnie wam pokazał jak was traktuje- jesteście niechluje, brudasy , w śmierdzących onyckach, z nie mytych cholewów, na które was stać . Pluje w twarz a wy mówicie , że to mżawka. Wstyd i hańba a zwłaszcza tym, którzy mianują się krzewicielami naszych góralskich korzeni. Stąpacie po cieniutkiej już linie , my podhalanie zapamiętamy waszą służalczą rolę w budowaniu tzw. jedności, zgody i sprawiedliwości społecznej w tych ostatnich latach nierządów po. To nijak się ma do naszej góralskiej dumy, naszej tradycyjnych wartości- wasza poddańcza postawa, tych wszystkich wspierających B. Komorowskiego, jest dla GÓRALA policzkiem wymierzonym w swoje własne korzenie i gniazdo, które właśnie kalacie.
ceper08.03.2015, 21:07
Zawsze myślałem, że górale to ludzie prawi i kochający Ojczyznę. A tu widzę jak się kumają z post-komuszą Platformą pełną WSI-owych agentów. A najbardziej rozczarował mnie Jan Karpiel-Bułecka i p. Tischner. Czy inteligentni ludzie nie dostrzegają niemal ubeckich metod Platformy Obywatelskiej oraz popierającego tę partię (i wywodzącego się z niej!) pana prezydenta. Przecież to "towarzystwo" działa na zgubę moralną i materialną Polski i Polaków. Czy popierający ichi ludzie Boga się nie boją???
jacek08.03.2015, 21:06
Uśmiech pana Burmistrza bezcenne!!!
wolf08.03.2015, 21:06
zdrajcy z PO w Nowym Targu usadowili się na ciepłych posadkach w PPWSZ na Kokoszkowie,chroń nas, Panie, od tych obłudników
artur08.03.2015, 21:01
Wszystko dobrze,ale co robił w tym towarzystwie Gut-Mostowy,Karpiel-Bułecka i inne zakopiony?od kiedy to oni stali się obywatelami naszego miasta?To,że pani Godlewska jest sekretarką czy tam czymś innym Mostowego,to nie znaczy że może on uzurpować sobie prawo do stania się obywatelem Nowego Targu,przyjażń i wspólne interesy z p Hodorowiczem również do tego zaszczytu go nie uprawnia,niech sobie uprawia politykę w Zakopanem,a nie u nas
korek08.03.2015, 20:57
A za co mieli chwalić Górale
Młodzi pouciekali,za pustostany,chałpy na sprzedaż po 2-3 na każdej ulicy a zostają tylko starzy .
Za PRL-u dom kupić to buła sztuka a teraz do koloru do wyboru i każdy miał dutki .
Nowy Targ zamienia się miasto wymierające.
ola08.03.2015, 20:55
sekutnica .prawdziwa jestes sekutnca bo pan prezydent Komorowski jest najlepszym kandydatem
obserwator08.03.2015, 20:52
A czego to można się spodziewać po Nowotarsko-Szczawnicko ***? przecież fakty są nieubłagane jaka przywódczyni tacy i poplecznicy po prostu barachło.Jedynym osiągnięciem tej posłanki to jest skuteczne szerzenia nienawiści wśród polaków ale ona niedługo i tak skończy karierę polityczną jak kończyła większość renegatów i zdrajców Podhala.
n08.03.2015, 20:51
a pani paluch to dopiero farbowaniec jaka ona goralka przebieranka a w sejmie to okno otworzyla,tyle dla goroli
ninja08.03.2015, 20:49
Od dziś przestało mi się chcieć mieszkać we wsi N.T.
Ale przynajmniej zrozumiałam dlaczego NZPS Zaden góral nie był nawet mistrzem produkcji tylko zwykłym robotnikiem.Chce mi się wyć na waszą tępotą umysłu a za chamstwo order .Podobno jesteście bardzo wierzący ...ja Wam nie iwerzę.Wyprowadzam się z tej zgniłej wiochy.
Gonek08.03.2015, 20:49
Duda jak się pojawi na Podhalu też zostanie powiatny odpowiednio. Odpłacimy Paluchowej za dziś. Tak że będzie dywanik w Wawie.
n08.03.2015, 20:46
jedno mnie cieszy ze nasz piewca podhala wladek orkan tego nie widzial i inie slyszal tam go przepedzli i dzis nie musial sie wstydzc za goroli
polak mały08.03.2015, 20:45
Skandal !!!! Wg komorowskiego Polacy w tym górale (powiedział to w Nowym Targu cyt. to napite brudasy . :(:(:(:(.
Gonek08.03.2015, 20:45
za dzisiejszy pokaz pani Paluch i PIS dziękujemy. Prawdziwi Podhalanie nie zagłosują nigdy na PIS!
fan politycznej propagandy08.03.2015, 20:44
Przypuszczam, że ludzie którzy tutaj na tym forum negują tych, którzy odważyli się wygwizdać Bronisława, pracują po urzędach dzięki znajomości z wyżej postawionymi. Dlatego nie przeszkadza im to, że w Polsce jest pełen gnój, bo dzięki rodzinie lub znajomościom, ciepło im w *** i nie muszą zapie***lać na swoje rodziny, bo państwówka, w tyłek ciepło, to po co się buntować. Dlatego zagłosujecie na Bronka, bo WAM i tylko WAM dobrze. Gorzej by było, gdybyście stali po drugiej stronie tej barykady i trzeba by było pracować nie 5 dni w tygodniu po 8 godzin, tylko 6 lub 7 dni po 12-14 godzin. Może wtedy wasze d*** i zmielone przez media łby myślałyby tak, jak zwykli ludzie, którzy jeszcze widzą i umieją samodzielnie myśleć, a przede wszystkim, muszą ZAPIER*** żeby rodzinę utrzymać.

Nie głosuję na Bronka!!!
korek08.03.2015, 20:30
A za co mieli chwalić Górale
Młodzi pouciekali,za pustostany,chałpy na sprzedaż po 2-3 na każdej ulicy a zostają tylko starzy .
Za PRL-u dom kupić to buła sztuka a teraz do koloru do wyboru i każdy miał dutki .
Nowy Targ zamienia się miasto wymierające.
miejscowy st08.03.2015, 20:22
Dobytek oglądnięty...jutro można szukać kupca na lasy...a o świcie za prezydentem już nie wspomnę...ŻENADA!!! SPRZEDAWCZYKI!!!
Franek08.03.2015, 20:20
Ale się pisiorstwo popisało pokazali swoje prawdziwe oblicze. A gwiazda Pienin szczególnie, zresztą ona zrobi wszystko żeby tylko prezes spojrzał łaskawie w jej stronę, ciekawe czy dalej zajmuje mieszkanie komunalne.
Tymek felczer08.03.2015, 20:20
Ja bardzo lubię Prezydenta Komorowskiego,i bardzo Mu wspułczuję z powodu choroby zwanej sklerozą
W ktorej człowiek stopniowo dziecinnieje .W każdym jego występie to widać .Musi czytać z kartki ,chodzić
z otwartym rozporkiem wychodzić po krzesłach apóżnie nawet po meblach.Zupełnie jak nieopierzony podrostek .
Bez Szoguna ani rusz ,zmusza go do fotografowania jego wybryków .Wolę jednak młodego zdrowego
i wykształconego Pana Dudę na prezydenta Tymek felczer
10 MA JA JA JA08.03.2015, 20:20
Byle być u STERU
W demokracji brnąc do celu
Kandydatów mamy wielu
Każdy chce do Belwederu
Naliczyłem dwudziestu czteru


Fajna śpiewka jest od Franka
-Ze śpiewem skowronka
Zagłosuj na Bronka

A tu jest następna zwrotka
Na przykład :

Z zamiauczeniem kota
Wybierz Palikota

Jak zaszczeka Burek
To wygra Ogórek

Usłyszysz muzykę
Wygra Korwin Mikke

Gdy zaśpiewa bas
To wygra Jarubas

Piosenka się uda
Wygra Andrzej Duda

Jak usłyszysz kuiz
To wygra Kukiz

Gdy nastanie nocka
Wygra Anna Grodzka

Jak zanuci klaun
Wygra Grzegorz Braun

ITD
cicho ciemny08.03.2015, 20:09
Do starego górala, ty nie jesteś stary góral tylko stary cap.
To ty nie wiesz poco przyjechał śpiący komuch na Podhale
to ja ci powiem : poto przyjechał żeby sprzedać góry i lasy
żeby spłacić żydom dług za poniesione straty z drugiej wojny światowej
i ciebie też sprzeda obrońco PO
wasale z gwiozdami, a dzie POlska08.03.2015, 20:08
No Bartka napytali, ale co tyz ta tu robiom wasale zokopiańcy...
PO to coby tom szmatka z gwiozdkami POmachać se ???
ciekawy08.03.2015, 20:07
Pan prezydent powinien jechać na Ukrainę zabiegać o poparcie bo najwięcej uwagi jej poświęca !Powinien przede wszystkim dbać o dobro swoich obywateli a on stoi na czele ukraińskiej krucjaty !Ciekawe czym to się skończy ?
góralka08.03.2015, 20:06
A mi wstyd Antoni za tych ludzi co go popierają. Brawo dla tych co przyszli protestować.
derr08.03.2015, 20:03
A możecie mi wyjaśnić co tam robiły flagi unijne?
byle do maja08.03.2015, 20:03
Brawo dla mieszkańców miasta,którzy mieli odwagę wyrazić swój sprzeciw,wobec "propabandy"rządu.Tej odwagi brakuje panu prezydentowi.
Do..a08.03.2015, 20:03
Ela a Komorowski co zrobił dla o Podhala bo może coś przegapiłem?
odemnie 908.03.2015, 19:58
Nie można oczekiwać kultury od takiej sztuki ... gwizdanej
broń mnie Panie Boże od nienawiści08.03.2015, 19:51
widać wpisy ludzi kochających bliźniego jak siebie samego i stosujący dekalog w życiu ... broń mnie Panie Boże od takich katolików
Antoni08.03.2015, 19:51
Wstyd mi za te gwizdy - Paluchy i Psiory do kościoła a nie na wiece polityczne !!!!
ss08.03.2015, 19:47
ale gafa - cymu gazda nowotarski z gaździnom som bez strojów góralskik, brunek se to zapisoł i koze gutowi-mostowymu zrobić z nimi porządek hej!
elka08.03.2015, 19:37
o jacy fajni katolicy przyjaźnie nastawieni do bliźniego (Paluchowa i jej giermki), w niedzielę do kościoła a nie do rozróby !!!
Wojtek08.03.2015, 19:35
baciok@ -- nie będę już czytał twoich wypowiedzi, wszak jesteś peowczykiem!
darek08.03.2015, 19:33
Pani Paluch /.../ dała pokaz poziomu inteligencji.Tylko poważni ludzie z autorytetem stoją za panem Prezydentem.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
elka08.03.2015, 19:33
ale ekipa protestująca, Paluchowa która nic nie zrobiła dla Podhala i farbowane lisy - Klamerusy ze Spytkowic, tragedia, módlmy się żeby tacy ludzie nie doszli do władzy
gorolka nowotarsko08.03.2015, 19:32
Na Rynku w Nowym Targu pojawili się wasale z Zakopanego Ksiedzulorz, Gut Mostowy muzykant Bułecka . Przyjechali robić frekwencje Bulowi Bronkowi i zasmradzać nowotarskie powietrze . Staniśława Trebunia mówi o wzajemnym poszanowaniu . Komorowski podpisywal ustawę emerytalną , podpisy milionów Polaków oddawał na przemiał i gdzie wówczas miał szacunek do społeczeństwa? Niech sobie ta farbowana góralka sama odpowie przed lustrem. Ja nie miałabym odwagi spojrzeć w lustro , a nie dopiero sąsiadom w oczy .
Igor08.03.2015, 19:31
sPISkowcy pokaxali "klase" i słomę z butów na maxa. Paluchowa ma już przekichane za to co zrobiła. Sambój PISu na maxa.
o08.03.2015, 19:31
Pani Agato- bardzo szanuję to co Pani robi dla naszego hokeja ale po jakiego licha pakuje się Pani w to platformerskie bagno ?
Partyzant08.03.2015, 19:30
Lewicy juz dziękujemy.Precz z komuną!!!To już ostatnie podrygi PO...
prawdziwy polak08.03.2015, 19:28
GORALENVOLK- Czy to znowu haniebna powtórka z goralenvolk ?????? cyt.
To prawda, chociaż wolimy nie pamiętać, że na Podhalu znaleźli się tacy, którzy wystąpili do hitlerowców z inicjatywą uznania górali za część narodu niemieckiego.
Hańba góralom.
oskar5108.03.2015, 19:26
Pani Agato- wstyd. Pani sw.p. Ojciec w grobie się przewraca !!!!!
gorol08.03.2015, 19:24
A kysz wsiogunie, idź w rz....
obłudnik08.03.2015, 19:20
A ja pamiętam jak pan Sidełko rozdawał ulotki PIS przed wyborami. Stał przy kiosku przed Urzędem Miasta i tak po prostu wręczał wszystkim ulotki z kandydatami PIS
Boże jedyny co to się porobiło z tymi góralami.:):):)????????
baciok@08.03.2015, 19:17
Mam jeszcze pytanie , kto zapędził tych młodych hokeistów na to spotkanie. Kto wydał polecenie partyjne. To jest dopiero skandal.
Astrum asterix08.03.2015, 19:16
Hahahaha :D
werty08.03.2015, 19:15
Ładnie, ładnie...
polak patriota08.03.2015, 19:14
Boże, ale to P R O S T A K !!! Toż to on zwracał się do tych górali jak do jakichś chłopów pańszczyźnianych, niepiśmiennych i nieczytatych...

Wiemy ze macie brudne ręce od polskiej krwi i smierdzace nogi po onucach i walonkach ale was nie kochamy boscie nie nasza rodzina.

górolu czy ci nie żal -dawać prezenta komoruskiemu -sprzedal wam KASPROWY SPRZEDAL LASY GORY a wy mu zamki blyskawiczne do rozporka w prezencie dajecie -no to glupich nie tylko w goralach mamy-góralicki- łowiecki przyjdzie wum paś ,baby wos opuszcza za glupote. wygwizdany, autobus oszczany , wraco do stolicy.
miastowy08.03.2015, 19:12
Czekam kiedy będziemy gwizdać na tego śmiesznego firyka niejakiego Dude. Szykuje dobry gwizdek.....
Byłem widziałem Szoguna08.03.2015, 19:11
Zdjęcia bardzo tendencyjne, a prawda jest tak, że 90% obecnych była przeciwna Bronkowi co dało się wyraźnie odczuć i niekoniecznie było to środowisko związane z PISem. To byli woni i niezależni ludzie, którzy mają już dość tej iluzji dobrobytu. Żal mi tylko, że pani Michalska dała się wciągnąć w tą szopkę propagandową naprawdę miałem ją za bardzo rozsądną kobietę... no cóż tu popełnia wielki błąd mam nadzieję, że to nie było działanie z premedytacją, ale to już nie mnie osądzać, Pani sama wie jak się z tym czuje...
Ogólnie jednak serce roście gdy widzi się tulu samodzielnie myślących ludzi, którzy mają konkretne argumenty dlaczego nie ufać obecnej "klasie politycznej" powtarzam nie puste hasła tylko konkretne argumenty z które ciężko podważyć nawet najbardziej zatwardziałym lemingom. Jestem dumny, że w moim Nowym Targu jest tylu świadomych ludzi.
taka prawda08.03.2015, 19:10
Jaka głowa Państwa ??????????????Jaki i czyj prezydent ???????? Demencja młodzieńcza????????? . Czyż nie wiecie co powiedział niejaki rządowy Sienkiewicz ( nie mylić z wieszczem ) cyt. Polska istnieje tylko teoretycznie.a prezydent istnieje jako samozwańca po wybuchu samolotu nad Smoleńskiem.
stary góral08.03.2015, 19:09
Banda gwizdaczy z 'gwiazda' Pienin na czele wyglądała żałośnie. Sami się ośmieszyli bo nic innego nie umieją. Pan Komorowski - pełna kultura. A tamci przy nim jak jaskiniowcy. Na szczęście pisowcy i tak nie wygrają bo ich kandydat kukiełka prezesa Duda prezentuje sie bardzo słabo. A jak przegra prezes wyrzuci gościa jak zużyte buty, jak to zwykle w PISie.
115KM08.03.2015, 19:07
Gwiazda Pienin - jak przywódczyni bojówki. Jątrzyć to ta Pani umie i perlisty śmiech na sali sejmowej - nic pozytywnego przez dwie kadencje. Życzę w przyszłości "zsyłki" do Brukseli.
swojak08.03.2015, 19:03
Pierwsze zdjęcia mi przypominają wojowników ojca dyrektora,jak by ich ktoś wynajął i dał kartki i transparenty,i jeszcze pani poseł,wstyd!!!
tokisa08.03.2015, 19:03
Oglądałem ostatnio taki film z wojny jak to grupa górali witała w Zakopanem pewnego pana.... To podobno byli jedyni prawdziwi górale.
Mietek08.03.2015, 18:51
Jak można na Bronka głosować?
Trzeba być naprawdę niedorozwiniętym umysłowo...
sekutnica08.03.2015, 18:50
Górale zawsze byli fałszywi
We wrześniu 1939 witali faszystów i Hansa Franka
teraz w 2015 witają generała WSI
Bronka
Pewnie Putina też by przywitali....
gilda08.03.2015, 18:50
Na taką posłankę szkoda głosować!!! Co ta kobieta zrobiła dla naszego regionu? Jak się zachowuje. Pani poseł wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd!!!! A lepszego kandydata na prezydenta jak Komorowski niema, może za pięć lat się znajdzie. Bo na razie pan Duda jest marionetką w rękach Kaczyńskiego. Pamiętamy jakim był premierem pan Kaczyński. I oby nigdy nie doszedł do władzy!
?08.03.2015, 18:48
Patrzcie a patrzecie. Może i pani Bianka G.D. karierę zrobi? Dlaczego do polityki nie idą madrzy ludzie?
jack08.03.2015, 18:43
pani ( małe p.bo tyle znaczy) poslanka za grosz kultury ze swoją swita,obojetnie kto co mówi to kultura wymaga wysluchac, a pózniej mozna i wygwizdać i wyśmiać,(zwłaszcza jak wypowiadał się P.Kazimierz Tischner wyszło to wykształcenie i kultura osobista),niech pani nie przynosi wstydu PiS
będzie witacka08.03.2015, 18:41
Banda PiS czeka rewanż przyjazdu prezesa i nieudacznika Dudy ... przwitamy wzorem górników !
Paweł08.03.2015, 18:41
... i chroń nas Boże przed PIS-owską obłudą
xyz08.03.2015, 18:38
Pani Aneczko kochana..... a od ilu kadencji jest pani w Sejmie z apanazami jakich gwaizdy nie mają? Od 2czy może trzech? Może szanowna pani wymieni choć jedna rzecz, którą pani wywalczyła dla Podhala? Choć jedną! Czy opłaca nam się panią utrzymywać w Warszawie i pani biuro poselskie? Jestem pewien, że nie, bo pani tylko siarę potrafi robić. Zachowuje sie pani jak typowy - sorry, ale kibol. Przecież jako poseł ma pani chyba okazję wpłynąć na prezydenta, porozmawiać z nim, przekonać....a pani robi burdy na pokaz, by się swoim wyborcom przypodobać. A fe!

A na ostatnim zdjęciu to chyba pan Ozorowski. Ten to dopiero ma parcie na ''władzę''. Pełnia szczęścia maluje się na jego licu - udalo się pooddychać tym samym powietrzem co pan prezydent....... oj ludzie, ludzie
Andrzejx4808.03.2015, 18:38
Wyszła słoma z butów PiS-o..m nawet nie uszanowali śp .prof. Tischnera a co dobrego zrobiła posłanka Paluch dla podhala dla regionu nic tylko wichrzycielstwo uprawia jak chce bronić krzyża niech postawi sobie u siebie w ogródku i tam go broni i pilnuje razem ze swoja *** nikt nam nie da tyle co nam obieca PiS
ada08.03.2015, 18:38
Kochani górale, sprzedali kolejkę linową na Kasprowy Wierch, a niedługo sprzedadzą góry razem z całym dobytkiem tzn. Wami i waszymi owcami.
A Wy się cieszycie? Chcecie pracować do 67-lat, chcecie się pozbyć polskich lasów,chcecie mieć w domach konkubinat Waszych dzieci? To głosujcie na Komorowskiego, on wam to zapewni.
andy08.03.2015, 18:36
Panie /.../

Najpierw zobaczę "przepraszam". Potem pogadamy.
Moderator.
tak se myśle08.03.2015, 18:32
Boze daruj mnie za złe myśli, o tyk co tam przyśli...
Boze ty juz Prezydenta nie naprawis,
ale sprow coby inksy katolik rzondziył nami....

Nei Boze nos ta broń !!! Coby nie trza było ciupag brusić i na Wetrplatte rusyć....
jan08.03.2015, 18:27
Zdjęcie nr 42 -- tylko mi podskoczcie bando nieudaczników -- ja pan i władca i wszystko mi wolno a wy płaćcie i płaczcie .. Jak można popierać prezydenta który nie szanuje i szkodzi narodowi ... Podpisuje każdą ustawę nawet przeciwko obywatelom .. Hańba, hańba
baciok@08.03.2015, 18:25
Dziękuję Panie Prezydencie za podpisanie ustawy emerytalnej. chcemy jeszcze dłużej pracować. a poza tym zapamiętajmy te nazwiska z Podhala będace na fotografiach wokól Pana Prezydenta
Szogun i szczery do BULU
baciok@
Dzwon Zygmunta08.03.2015, 18:22
Do bumcykcyk cieszysz się ze jestes ***?Obejrzyj na youtub wojciech sumlinski w cieniu wsi
Walkowa baba08.03.2015, 18:20
Rozumiem że przy takich spotkaniach jako ludzi blisko prezydenta wybiera się tzw. lokalne autorytety. tylko że niestety na scenie nie ma nawet jednego. PR ewidentnie tu nawalił. Bo niby Bułecka, Tutka? Daleko im do tego. Myślę że ks. Tischner też nie chciałby być uczestnikiem tej szopki, a poniekąd był.
Alk08.03.2015, 18:19
Zgadzam sie BumCykCyk. Pani poslance Paluch słoma wyszła z butów. Chcieli gwizdac na Bronka, powiedzmy ok. Malo kulturalne, ale ok. Ale co tym Pis-iorom zrobil Tischner? Co Wam zrobil brat s.p. Tischnera, zeby gwizdac podczas gdy przemawial? Niech ta poslanka sie zastanawi, kim sie otacza!
a gdybym was zapytał08.03.2015, 18:19
Idź Szogunie jak najdalej stąd!
miejski08.03.2015, 18:15
Wstyd go przyjmować... Wstyd głosować na PO, partię która stacza ten kraj po równi pochyłej, stacza gospodarczo, stacza na arenie międzynarodowej do roli podrzędnego, nic nie znaczącego w regionie państewka.
mieszkaniec 1208.03.2015, 18:14
a pani poseł /z megafonem/ co zrobiła dla N Targu i regionu - gdzie zakopianka ? Zaraz zapewne zainicjuje coś o aborcji , katastrofie, mgle itd i tepe
~p08.03.2015, 18:13
Ostatnie zdjęcie...żenada! Jak to niektórzy są chorągiewkami!
BumCykCyk08.03.2015, 18:08
Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd.... Jaka wizytówka dla miasta. I pani Paluch stanowisko do czegoś zobowiązuje....
lepszy interes słowacki, polski w zadku08.03.2015, 18:07
Mam nadzieję, że spotkamy się z panem prezydentem niedługo na odcinku ważnym dla relacji polsko-słowackich: Zwardoń-Żylina - powiedział Prezydent Polski....
No tak by się chciało spotkać na "zakopiance" przed Nowym Targiem...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl