15.04.2016, 19:16 | czytano: 4232

Remont Wielkiej Krokwi - wyścig z czasem

Centralny Ośrodek Sportu złożył już w Starostwie Powiatowym w Zakopanem wniosek o pozwolenie na modernizację Wielkiej Krokwi.
Realizacja inwestycji ma rozpocząć się w czerwcu. Pełniący obowiązki szefa COS Grzegorz Kotowicz stara się, jak może, aby remont zakończyć przed zimowym Pucharem Świata 2017. Odbędzie się on 21-22 stycznia.
- Media mocno naciskają o informacje – mówi dyr. Kotowicz. - Wyciekają przybliżone kwoty i są deklaracje składane, że to musi być zrobione, a później wykonawcy stawiają nas przed ścianą, bo wiedzą, że musimy to zrobić i mają mocną pozycję przy przetargach. Nam później trudno jest realizować tę inwestycję, a i cena w tym wypadku za wykonane prace idzie w górę.

Obecnie został już rozstrzygnięty przetarg na projekt budowlany. Na razie do starostwa dotarł tzw. projekt ogólny, który wystarczy do uzyskania pozwolenia na budowę. Z końcem kwietnia ma być ogłoszony przetarg na same roboty. Z końcem maja przetarg ma być już rozstrzygnięty. Na Wielkiej Krokwi wymienione zostaną tory lodowe, wymieniony igielit. Zmodernizowana zostanie instalacja, elektryczna i ta do naśnieżania. Na pewno nie będzie remontowana wieża sędziowska. Inwestycja ma zakończyć się do końca grudnia. Wtedy też pojawi się komisja FIS, która ma przydzielić Wielkiej Krokwi homologacje.

- Głównym pytaniem jest to, co znajdziemy po odkryciu skoczni. Co tam będzie pod spodem. Tego naprawdę nikt tak do końca nie wie. Oby tylko w przetargu wygrała rzetelna firma. Musimy też myśleć o odwołaniach – mówi Grzegorz Kotowicz.

Remont skoczni może kosztować ok. 5 mln złotych.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Jer16.04.2016, 20:40
Było czekać do ostatniej chwili? Nic dziwnego, że teraz to wykonawcy zaczną dyktować warunki. A na koniec i tak pewnie skończy się na staropolskim "jakośtobędzie" - to samo które już nie raz doprowadziło do poważnych kłopotów.
Zawiedziony bardzo16.04.2016, 00:59
Nie ma Fijasa,Fortuny .Kase blacharz,dekarz. Małysz bierze.Gazikami niech się ściga.Oby do czasu Panie Adamie.Powodzenia
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl