27.04.2016, 23:29 | czytano: 3748

Rusza przebudowa drogi Szczawnica - Jaworki. Przekazano wykonawcy plac budowy (zdjęcia)

UMiG Szczawnica
Wykonawcą inwestycji będzie firma Wikar z Łososiny Dolnej. Protokół przekazania został podpisany przez Roberta Waniczka – dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg nadzorującego wszystkie drogowe inwestycje powiatowe.
Dziś w obecności starosty Powiatu Nowotarskiego Krzysztofa Fabera i członka Zarządu Bogusława Waksmundzkiego oraz burmistrza Szczawnicy Grzegorza Niezgody przekazany został wykonawcy plac budowy związany z dalszą realizacją przebudowy drogi powiatowej Szczawnica – Jaworki.
Przedmiotem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa i warunków komunikacyjnych połączenia drogowego na trzech odcinkach:
- odcinek I od km 7+050,00 do km 7+727,15 – obejmuje drogę powiatową od OHP w Szczawnicy do nowego mostu w Malinowie,
- odcinek II od km 8+265,11 do km 8+692,00 – obejmuje drogę powiatową w Szlachtowej od nowego mostu w Malinowie do mostu na potoku Sielskim,
- odcinek III od km 9+233,00 do km 9+865,00 – obejmuje drogę powiatową w Szlachtowej w Cieśliskach do granicy z Jaworkami.

Roboty budowlane obejmują również budowę kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem do naturalnych cieków bądź istniejącej kanalizacji deszczowej, budowę zatok autobusowych, rozbudowę i budowę nowych chodników, montaż barier i poręczy zapewniających bezpieczeństwo użytkownikom.

Wartość inwestycji po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym ostatecznie wyniesie 4 mln zł, a środki finansowe w wysokości 50 % pochodzą z dotacji w ramach tzw. Programu przebudowy dróg lokalnych pozyskanej przez PZD, a wkład własny to środki własne Powiatu Nowotarskiego i Miasta i Gminy Szczawnica. Zgodnie z wcześniejszymi zobowiązaniami samorządy przeznaczyły blisko po 1 mln zł.

- Realizacja tego projektu to dopełnienie wcześniej zrealizowanych inwestycji na tym odcinku drogi powiatowej. W ramach wcześniej przygotowanej dokumentacji udało się już wykonać dwa potężne obiekty mostowe w Malinowie i na potoku Sielskim wraz z dojazdami. Ten projekt łączy w jedną całość nasze dotychczasowe inwestycje i znacząco zmieni nie tylko bezpieczeństwo pieszych i komfort dla kierowców ale też uporządkuje zagospodarowanie bezpośredniego sąsiedztwa drogi powiatowej. Współpraca ze Starostą Powiatu Nowotarskiego ma długoletnią tradycję, a jej efekty są widoczne na każdym odcinku drogi powiatowej. W planach mamy również kompleksową realizację odcinka drogi wjazdowej Krościenko – Szczawnica co będzie naszym najbliższym priorytetowym wyzwaniem - zapewnia burmistrz Niezgoda.
Prace rozpoczną się po najbliższym weekendzie majowym od robót na pierwszym odcinku przy Ochotniczym Hufcu Pracy.

źródło: UMiG Szczawnica, opr.s/
zobacz także
komentarze
qwe28.04.2016, 20:46
bedzie rondo, na bank
Zobacz pełną wersję podhale24.pl