14.05.2016, 19:30 | czytano: 4087

Gastroenterologia na Podhalu

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu pozyskał specjalistę z zakresu gastroenterologii. Dla pacjentów oznacza to, że zmniejszy się kolejka oczekujących na konsultacje i badania endoskopowe, na które czeka się kilka tygodni.
Gastroenterologia to dziedzina medycyny zajmująca się czynnościami i schorzeniami układu pokarmowego: przełyku, żołądka, jelit, odbytu i gruczołów trawiennych. Obecnie medycyna odnotowuje coraz więcej schorzeń związanych z układem trawiennym. Przede wszystkim związane to jest z obecną jakością i stylem naszego życia.
- Udało się nam pozyskać lekarza naprawdę wysokiej klasy z dziedziny gastroenterologii – mówi Jacek Imioło, wicedyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu. - Doktor Przemysław Życiński będzie współpracował z lekarzami z oddziału chirurgii naszego szpitala, tj. drem Mirosławem Kaczmarczykiem, ordynatorem oddziału chirurgii oraz dr Ewą Żegleń-Kasprzak, którzy do tej pory wykonywali te badania i zasili ich fachowo i wspomoże swoją wiedzą i doświadczeniem.

Dyrekcja szpitala w Nowym Targu stara się o uruchomienie poradni gastroenterologii w placówce. Prowadzone są rozmowy na temat utworzenia oddziału gastroenterologii lub pododdziału na bazie oddziału chorób wewnętrznych. Jak mówi wicedyrektor Jacek Imioło, nowotarski szpital ma odpowiednie zaplecze, które będzie można wykorzystać dla co najmniej 15 pacjentów. - Będziemy wnioskować do dyrekcji NFZ w Krakowie o kontrakt na wyżej wymieniony zakres świadczeń jak również na zwiększenie kontraktu na badania w pracowni endoskopii - zapewnia Imiołło.

Józef Słowik
zobacz także
komentarze
baciok@15.05.2016, 08:55
Za dużo jemy, za dużo potraw z mięsa, za dużo jedzenia przetworzonego, za dużo cukru, za mało ruchu, Problem chorób układu pokarmowego dopiero przed nami.
Di15.05.2016, 08:52
super
dadada15.05.2016, 08:25
no i gitara!
lok15.05.2016, 00:42
Dziwne, przecież gastroenterologia już jest w Nowym Targu na kontrakt z NFZ. Jest przychodnia należąca do jednego z ordynatorów w której przyjmują gastrolodzy. Nic nowego....
zosia14.05.2016, 22:28
Bardzo dobra informacja
Zobacz pełną wersję podhale24.pl