10.06.2016, 12:28 | czytano: 14227

Mocne słowa skarbnika i kłótnia podczas dyskusji o problemie z poborem opłaty targowej na terenie starej zajezdni

NOWY TARG. „Gwarantuję państwu, że w sobotę nie zbierzemy na placu targowym przy ul. Ludźmierskiej ani złotówki” - wypalił sprowokowany skarbnik. „To niedopuszczalne, proszę przestać i nie opowiadać takich rzeczy” - krytykował go przewodniczący Rady Miasta. „Czy jest pan adwokatem Żarneckiego” - pytał skarbnika zdziwiony wiceprezes spółki Nowa Targowica.
Dyskusja, która nabrała emocji i zmieniła się na chwilę w kłótnię, wywiązała się na spotkaniu burmistrza z kupcami w sprawie przeprowadzki na nową targowicę. Przybrała na sile gdy głos zabrał skarbnik Łukasz Dłubacz, sprowokowany zarzutami o słabą egzekucję lub wręcz całkowity brak egzekucji opłaty targowej na nowo powstałym placu targowym przy ulicy Ludźmierskiej, należącym do nowotarskiego przedsiębiorcy Tomasza Żarneckiego.
Przypomnijmy, iż jest to plac, który konkuruje z Nową Targowicą. Plac koło oczyszczalni ścieków posiada poparcie władz miasta i preferencyjne opłaty targowe (50 gr za m.kw). Radni i władze miasta założyły, że to właśnie obniżone stawki ściągną tam kupców i to tu przeniesie się cały handel obwoźny ze starej targowicy. Powstanie konkurencyjnego placu na terenie starej zajezdni skomplikowało jednak cały plan. W tej sytuacji miasto zapowiedziało, że będzie konsekwentnie pobierać pełną stawkę opłaty targowej (8 zł za m.kw) od handlarzy z Ludźmierskiej i tym sposobem „przekona ich” do przejścia na nową targowicę. Ale nie jest to proste. Problem niskiej ściągalności opłat wywołał dyskusję na czwartkowym spotkaniu w urzędzie miasta, a wystąpienie skarbnika Łukasza Dłubacza podniosło emocje.

- Pan Żarnecki zabronił nam wejścia na plac i co możemy zrobić? - rozkładał ręce skarbnik. - Borykamy się z biurokracją i lukami prawnymi, jakie wykorzystuje.

Krytykowany za brak konsekwencji i nieskuteczność, stwierdził, że w sobotę może dojść do sytuacji, że inkasenci od kupców z ulicy Ludźmierskiej mogą nie pobrać ani złotówki. - Gwarantuję to państwu – stwierdził.

- O czym pan mówi? Czy jest pan adwokatem Żarneckiego – pytali zaskoczeni przedstawiciele Nowej Targowicy (na spotkaniu obecni byli m.in. prezesi Janusz Chowaniec i Marian Hreśka). - Proszę przestać i nie opowiadać takich rzeczy. To niedopuszczalne, by z ust skarbnika miasta padało, ze pan Żarnecki stoi ponad prawem. Bo tak to zabrzmiało – stopował skarbnika przewodniczący Janusz Tarnowski.

- Ja tylko powiedziałem, że są stosowane luki prawne – tłumaczył Łukasz Dłubacz. Skarbnik wyjaśnia, że miał na myśli, iż może dojść do sytuacji, że Tomasz Żarnecki nie wpuści inkasentów na plac, o czym otwarcie mówi i wtedy inkasenci miejscy nie zbiorą ani złotówki.- Nie oznacza to jednak, że temat zostanie przez nas odpuszczony. W takiej sytuacji będziemy dochodzić należnych opłat w trybie przewidzianym w ordynacji podatkowej – zapowiada skarbnik.


Burmistrz Grzegorz Watycha wyjaśniał podczas spotkania, że na terenie starej zajezdni jest taki problem, jaki występował na starej miejskiej targowicy przy ul. Bereki. - Jak szła kontrola, to stragany się kurczyły. Jest po prostu przekazywana informacja, że idą inkasenci. Tak jest i tutaj – wyjaśniał.

Zdaniem burmistrza wpływy z opłaty targowej na zajezdni są jednak całkiem dobre. Mocno stanął jednak w obronie inkasentów i sytuacji w jakiej są. Mówił, że inkasenci mają problem z wejściem na plac targowicy przy ul. Ludźmierskiej. - Groźby, które są i mogą być stosowane, są faktem. Ale zapewniam, że nie odpuścimy – dodał.
- Boicie się wejść do pana Żarneckiego i nie egzekwujecie opłat – zarzucali służbom burmistrza kupcy z Nowej Targowicy.

- Mam nadzieję, że burmistrz zrobi wszystko, by zaczęło to działać jak należy – zakończył dyskusję przewodniczący Tarnowski.

Zdaniem Grzegorza Watychy, konieczne będzie doprecyzowanie zapisów uchwały Rady miasta o opłacie targowej. Chodzi o definicję powierzchni zajętej na prowadzenie działalności handlowej. Są bowiem trudności w określeniu metrażu, od którego inkasenci mogą pobierać opłatę. Jest spór m.in. o to, czy jest to całe miejsce, jakie zajmuje handlarz czy tylko stragan.

Zdaniem skarbnika Łukasza Dłubacza, powszechnie obowiązująca na terenie miasta opłata targowa w wysokości 8 zł za m.kw. Jest za wysoka i powinna zostać obniżona. Wtedy będzie szansa, że zarówno pobór opłat będzie łatwiejszy, na wpływy będą większe.

(mr)
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
:/15.06.2016, 17:36
majka ty ***
handlara15.06.2016, 15:31
panie skarbnik zbiera Pan kase jutro na zajezdni czy nie ? bo nie wiem czy jechac?
Jula14.06.2016, 15:09
A to chyba pan Marian H. powinien uważać na siebie i swoje poczynania, bo jak wiadomo jest "na okresie próbnym" :) i za kratki zawsze może wrócić.
Jak dobrze, że jest lato i każdy będzie mógł zobaczyć czy ktoś nosi bransoletkę na nodze, czy też nie. Nikt nie musi wierzyć, można naocznie się przekonać, że jakieś fałszywe informacje ktoś przekazuje
...14.06.2016, 15:02
mieszkaniec, i ja i prokurator i Policja... :D nikt nie zna przepisów tylko "pan" mieszkaniec ;D hahaha - Brawo ty ! :) A skoro mowa o psie, to /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
mieszkaniec14.06.2016, 14:06
@...
Cóż z tego, że powołujesz się na przepisy jak nie rozumiesz ich treści, nie masz najmniejszego pojęcia o pragmatyce służby Policji, kończę z Tobą dyskusję bo to nie ma najmniejszego sensu, starasz się mnie obrazić, ale nie jesteś w stanie. Zakończę z Tobą polemikę cytatem z poety, mam nadzieję, że moderator nie będzie cenzurował Tuwima.
Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet pies cię j***,
bo to mezalians byłby dla psa.
Ja14.06.2016, 14:00
No chyba, że ta bransoletka jest jakaś niewidzialna.
Jak wiemy Klapek chodzi w klapkach i w dodatku bez skarpetek i jakoś żadnej bransoletki na jego nogach nie widać. I znowu jakieś fałszywe informacje
...14.06.2016, 12:18
mieszkaniec, za to o twojej "jyntelygencji" świadczą twoje posty i stawianie swojej "wiedzy" (nie popartej ANI JEDNYM przepisem) nad wiedzą prokuratora czy policjanta(który do takich kontroli jest upoważniony). Idiotą cię nie można nazwać, bo to obraza dla idiotów.
sąsiad14.06.2016, 11:17
Ta branzolka na nodze to PRAWDA? Ha ha ha. A to historia dużo bardziej ciekawa niż cały ten smród w koło targowic. Jaki pan .Taki kram! I wszystko w temacie.
Ja14.06.2016, 09:22
A dlaczego nikt nie reaguje na to, że miasto tak bardzo zaangażowało się w promocje targowicy przy oczyszczalni?
Przewodniczący Rady tak bardzo obstaje za panem Chowańcem i Hreśką, ciekawe dlaczego? Burzy się na każde pozytywne słowo wypowiedziane w kierunku Jarmaku na Zajezdni.
Przecież to niezły przekręt i może tym powinny zająć się i sprawdzić służby przytoczone przy poniższym wpisie.
Kto i ile zarobił na tej inwestycji? napewno nie miasto, napewno nie kupcy, no więc kto?
Miasto rezygnuje z wpływów z opłat targowych? To jakiś kabaret.
Pan H. straszy ludzi z konkurencji, czy tym nie powinien się ktoś zająć?
Czy to jest uczciwe podejście do sprawy?
...........13.06.2016, 22:55
w targowicy CZUKIER I SPÓŁKA ZOO(obora) jest ex inkasent ktory tez niezle stanoł na nogi dzieki starej targowicy a w jaki sposób wszyscy wiedzą,Pan klapek tez nie przez przypadek ma bransoletke na nodze a szuka dziury w calym ,oboje idą na krawędzi......nikt nie reaguje dlaczego/???????

gdzie są władze????
policja ?
nadzór budowlany?
inspekcja pracy?
prokurator?
Najwyzsza Izba KONTROLI?
CBŚ?
PIP?
niemozliwe ze sie nie da rade?
handlarz13.06.2016, 22:36
Panie skarbnik chyba musi Pana odwiedzic Najwyzsza Izba Kontroli bo cos tu chyba nie gra ja bym sie zwolnił i nie ośmieszał dalej
Ozzzz13.06.2016, 17:33
A na Nowej targowicy koło oczyszczalni to wolno palić śmieci???????????
Dziwne że żadne władze się tym nie zainteresował, a Policja tak blisko.
Czyżby to kolejna pomoc dla Hreśki i Spółki ???????
mieszkaniec13.06.2016, 16:07
@...
Spytaj tego policjanta na jakiej podstawie prawnej wejdzie do kotłowni, jeżeli właściciel obiektu nie udostępni pomieszczeń (czy zrobi przeszukanie na podstawie nakazu prokuratorskiego, na podstawie nakazu kierownika jednostki czy też zrobi przeszukanie na legitymację) tak dla wyjaśnienia Ci prostym językiem, bo prawniczego nie zrozumiesz, aby policjant wszedł bez zgody do pomieszczeń musi zrobić przeszukanie i sporządzić z tej czynności protokół. Dla jasności jest oczywiste, że policjant może zrobić przeszukanie na legitymację tylko pytanie kto zatwierdzi mu tą czynność. Naprawdę nie chce mi się z Tobą polemizować bo dla Ciebie jak nie prokurator to policjant jest wykładnią prawa, Ty naprawdę jesteś inteligentny inaczej.
...13.06.2016, 14:24
mieszkaniec, pytanie zadane dzisiaj Policjantowi "Kto teraz może KONTROLOWAĆ czy delikwent nie pali śmieci ?"
Odpowiedź
"Jeśli nie ma nikogo z ochrony środowiska to jeździmy MY" - jaśniej się nie da...jeśli to nie dotarło, to walnij se chłopino baranka w ścianę ,może to ci pomoże przyswoić FAKTY.
zły13.06.2016, 12:00
Targowica w mieście powinna być jedna i to ta która wybudowała spółka Nowa Targowica w porozumieniu z Miastem. Wcześniej poczyniono ustalenia, poniesiono ogromne nakłądy i nagle wyskoczył Żarnecki jak Filip z konopii i chce rządzić całym miastem. Teraz blokuje budowę ronda do nowej galerii bo boi sie konkurencji, ale wcześniej zrobił sam konkurencje wielu nowotarskim drobnym kupcom otwierając Leclerk . Znowu otworzy następny handel w DH ' Gorce" i położy innych na łopatki. Jemu wolno czynić konkurencję, a innym nie?? Nie powinniśmy się godzić na następne slamsy w mieście. Nowa Targowica usytuowana jest z dala od zabudowań, jest nowoczesna i bardzo ładna. O to walczyliśmy kilkanaście lat, a teraz Żarnecki wszystko chce roz....ć
ASPHIX13.06.2016, 07:26
Tak wszyscy najeżdżają na tego Skarbnika, a on jako jedyny patrzy interesu miasta, a nie prywatnej inwestycji pt.Nowa Targowica.
On weźmie co dostanie, żeby choć trochę zasilić kasę miasta, a pan Tarnawski przecież całkowicie zrezygnował z wpływów z opłaty targowej zwalniając z opłat nową targowicę. I kto tu kogo broni, kto za czyimi plecami stoi.
Dobrze ktoś napisał, że może trzeba odwołąć Radę Miasta tak jak SM, bo jak ma być taka Rada to lepiej żeby jej nie było. Rada Miasta miała dbać o interesy miasta i jej mieszkańców, a nie prywatnej spółki.
A co do wywozu ścieków w dni targowe, to już żenada.
Może trzeba zakazać ruchu pieszych i wszelkich pojazdów w mieście w dni targowe na trasach, które NIE prowadzą do nowej targowicy. Jak będzie nakaz, żeby tamtędy przejeżdżać to klientów będzie więcej.
mieszkaniec13.06.2016, 06:37
@...
Ty naprawdę jesteś ograniczony, a gdzież ja napisałem, że nikt nie może skontrolować palących śmieci w domu, wyobraź sobie, że może i jasno to określa ustawa o ochronie środowiska, nigdzie również nie napisałem, że SM ma większe uprawnienia niż Policja, szkoda słów bo nie potrafisz czytać ze zrozumienie, w moim poprzednim poście masz jasno napisane, że cyt. " twierdzę, że Policja nie ma bezpośredniego umocowania prawnego do kontroli spalania odpadów w piecach, natomiast SM ma takie umocowanie". Cóż nie cytuję Ci przepisów prawnych, gdyż i tak ich nie rozumiesz, tylko bezmyślnie kopiujesz czego najlepszym przykładem jest powoływanie się przez Ciebie na art. 183 kk. Tak na koniec tej dyskusji, żaden prokurator w tym kraju nie jest wykładnią prawa, a czy ma więcej wiedzy ode mnie? no cóż z tym się też nie zgodzę, jedno wiem na pewno Ty jesteś dyletantem prawnym, żeby nie powiedzieć dosadniej cytując poetę " idiota to nie obelga to diagnoza".
...12.06.2016, 22:01
mieszkaniec, brnij dalej w te swoje idiotyzmy -jak powiedziałem, spróbuj tych swoich "mądrości" w praktyce. I sorry "znafco" ale każdy,nawet najgłupszy prokurator ma więcej wiedzy od ciebie. Przepisy podane są stosowane w wypadku spalania śmieci w domu -ta te są fakty. Nie potrafisz podać ŻADNEGO przepisu który by temu zaprzeczył. Nie potrafisz się odnieść do twojej"teorii" o niemożliwości kontroli przez Policje w miastach bez SM, ani podać przepisu że nie mogą tego zrobić. Przypisując te uprawnienia TYLKO SM stawiasz jej uprawnienia nad uprawnieniami Policji. Przypisujesz mi cudzego posta -robisz z siebie idiotę. Bredź dalej, tylko nie wpieraj ludziom ciemnoty że skoro nie ma SM w NT to nikt nie może ich skontrolować czym palą.
mieszkaniec12.06.2016, 20:37
@...
Po pierwsze cytowałeś wyrywek opinii jakiegoś prokuratora, który zresztą w zupełności nie odnosił się do palenia śmieci (przynajmniej ten zacytowany przez Ciebie fragment), po drugie to, że ktoś jest prokuratorem to nie znaczy, że jest wyrocznią przykład prokuratora posła Piotrowicza, ten pan na pewno wyrocznią prawa nie jest, po trzecie nigdzie i nigdy nie twierdziłem, że SM ma większe uprawnienia niż Policja, natomiast twierdzę, że Policja nie ma bezpośredniego umocowania prawnego do kontroli spalania odpadów w piecach, natomiast SM ma takie umocowanie, po czwarte nie rozumiesz treści art. 183 kk, tak dla Twojej wiadomości spalanie śmieci w piecu domowym nie wyczerpuje znamion tego przepisu, po piąte z przykrością muszę stwierdzić, że czytając Twoje wpisy jestem w 100 procentach pewien, że jesteś kompletnym dyletantem prawnym, więc jak już napisałem nie chce mi się z Tobą gadać.
Odnosząc się jeszcze do Twojego postu pod nickiem "@ trzeba tylko chcieć", od kiedy to inkasent zbierający opłatę targową jest "osobą wykonującą czynności kontrolne", większego idiotyzmu nie mogłeś wymyślić.
kaszpirowski12.06.2016, 20:15
Łukasz kasy szukasz ?
Pobór opłat jest najłatwiejszy gdy ich nie ma.
Gwarantuję że wtedy i sobotę i w każdy inny dzień
nie zbierzemy ani złotówki.Ale też nic nas nie będą
kosztowali inkasenci.Na co nam wtedy też skarbnik.
A Burmistrz sam niech se radzi .
...12.06.2016, 19:34
mieszkaniec.....hahaha, masz podane konkretne przepisy i dalej twierdzisz że wiesz lepiej od prokuratora :D:D:D Mało tego, twierdzisz że w miejscowościach gdzie nie ma SM(a wyobraź sobie że są takie) można palić czym popadnie ( bo przecież nikt nie może tego skontrolować) i dalej w swej ignorancji faktów i przepisów twierdzisz że SM ma większe uprawnienia od Policji - jak zryty beret trzeba mieć żeby się przy tym upierać... To proponuję ci, zrób eksperyment - zacznij palić śmieci a zobaczysz jak szybko Policja do ciebie zapuka, a potem spróbuj ich nie wpuścić.
mieszkaniec12.06.2016, 17:53
@...
dorwałeś się do wyszukiwarki i nie mając kompletnie żadnej wiedzy merytorycznej starasz się zabłysnąć w komentarzach, nie chce mi się już z Tobą gadać, a tak na marginesie przeczytaj art. 183 kk i poszukaj w internecie jaka jest strona podmiotowa i przedmiotowa tego przestępstwa, oraz co oznacza stwierdzenie " zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób lub spowodować zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach". Gdy to doczytasz (w Wikipedii tego chyba nie znajdziesz) może zrozumiesz, że bredzisz. Muszę Cię rozczarować, aby cokolwiek zrozumieć z nauki prawa nie wystarczy poczytać internetu.
nowa12.06.2016, 16:41
Przynajmniej coś się dzieje na wielkim placu przy ludźmierskiej , na spacer można pójść... poza tym targ to targ musi być trochę ''bangladesz'' ładnie to ma być w galeriach a nie na targu :)
INSOMNIA12.06.2016, 16:33
Szkoda, że Skarbnik powiedział głośno, że w prawie są luki, które można wykorzystać. Może reszta nie zorientowałaby się i kupcom, którzy nie poszli do "świętego" Hreśki byłoby łatwiej coś uzyskać, a tak znowu pod górkę.
Poza tym skoro Miasto zwolniło z opłat targowych Nową Targowicę to znaczy, że nie potrzebuje pieniędzy. Skoro zatem nie potrzebuje pieniędzy to po co przychodzi po opłaty na Zajezdnię czy inne prywatne targowiska.
Może nasi wspaniali urzędnicy wreszcie przejrzą na oczy i zobaczą, że szkodzą nikomu innemu tylko Miastu, mieszkańcom no i sobie. Szkoda, że do kolejnych wyborów jeszcze daleko. Pewnie byłaby inna rozmowa.
Zenek12.06.2016, 15:53
Rośnie frustracja, nie chcemy w Nowym Targu MAFIJNYCH układów a niestety układ pewnych osób z marginesu z radą tak wygląda. Musimy coś zrobić. Jeśli w jednym referendum można było odwołać SM to w następnym można odwołać Radę Miasta! Czas zacząć zbierać podpisy!
X12.06.2016, 15:49
@Jerzy Połomski

Oczywiście że nie śmierdzialo wczoraj na nowej targowicy. Jak oczyszczalnia zakazała firmom przywożenia ścieków w czwartki i soboty, odbierając ludziom zarobek.

Zachwycasz sie że nie było smrodu tylko czyim kosztem ?
igor12.06.2016, 15:45
Myślę że rada miasta powoli zdaje sobie sprawę że zapędziła się w kozi róg.
Na siłę promuje jedną prywatną inwestycję, powtarzam PRYWATNĄ, bo targowica ta miejską nie jest chociaż miasto ją wsparło ponad dwoma mln złotych, co zresztą do tej pory się nie zdarzyło nigdy, a z drugiej strony stara się zniszczyć inny prywatny podmiot i pazernie wyciąga rękę po kasę z terenu do którego nie dołożyło nigdy ani grosza. Dodatkowo tereny w wielkości ok 4 hektary zostały wynajęte spółce której jednym z przedstawicieli jest słynny Marian H. za kwotę poniżej 2000zł miesięcznie.
Przykładowo parking na sikorskiego wiele mniejszy wynajmowany był za wielokrotność tej sumy.
Jerzy Połomski12.06.2016, 13:38
Ze smrodem na nowej targowicy to spora przesada i temat rozdmuchiwany przez konkurencję . Faktycznie " zalatuje " momentami ale teraz fakty . W czwartek 2.06 śmierdziało wcześnie rano ogólem 15 minut w Sobotę 04 .06 wcześnie rano 15min i po południu około pół godziny . W czwartek 9.06 - 15 min rano wcześnie . W Sobotę (wczoraj ) - nie śmierdziało wcale . Ogółem przez 4 dni targowe 1 godzina smrodu nikogo nie zabije . Klijenci mogli tego w ogóle nie odczuwać gdyż w godzinach kiedy przyjeżdżają smrodu nie ma .
...12.06.2016, 07:57
mieszkaniec, żebyś przestał już bredzić to:

"jeżeli w wyniku spalania poza spalarniami lub współspalarniami odpadów występuje zagrożenie życia lub zdrowia albo pogorszenie stanu powietrza sprawca odpowiada za przestępstwo określone w art. 183 kodeksu karnego. Karą wówczas jest kara pozbawiania wolności od 3 miesięcy do lat 5."

A kto może kontrolować w wypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa hmm....no popatrz -Policja też :D:D:D
trzeba tylko chcieć12.06.2016, 07:19
mieszkaniec Policja może asystować,

Organami udzielającymi pomocy lub asysty są właściwi ze względu na miejsce wykonywania czynności kontrolnych:
1) komendant powiatowy (miejski) Policji, a w m.st. Warszawie - komendant rejonowy Policji;
2) komendant granicznej placówki kontrolnej Straży Granicznej;
3) komendant straży miejskiej;
4) komendant terenowej jednostki organizacyjnej Żandarmerii Wojskowej, a w miejscowościach, w których nie ma siedziby terenowej jednostki organizacyjnej Żandarmerii Wojskowej - dowódca (komendant) garnizonu

Organy, o których mowa w § 2, są obowiązane - w ramach posiadanych uprawnień - do udzielenia pomocy lub asysty kontrolującemu przy wykonywaniu czynności kontrolnych, polegającej w szczególności na zapewnieniu:
1) dostępu do miejsca, w którym czynności kontrolne mają być wykonywane;
2) porządku w miejscu przeprowadzania czynności kontrolnych;
3) osobistego bezpieczeństwa kontrolującego oraz innych osób biorących udział w czynnościach kontrolnych;
4) użycia środków przymusu bezpośredniego po spełnieniu przesłanek ich zastosowania określonych w przepisach dotyczących użycia środków przymusu bezpośredniego oraz w § 4.
...12.06.2016, 07:11
mieszkaniec...oj to wiesz lepiej od prokuratura :D brawo ty :D:D Co do czytania ze zrozumieniem - w " uzasadnionych przypadkach" a nie w " uzasadnionych ustawą przypadkach" - poćwicz,znajdź różnice i przestań bredzić że SM może więcej od Policji...
mieszkaniec11.06.2016, 23:13
@...
No błyskotliwy to Ty nie jesteś i chyba czytanie ze zrozumieniem też sprawia Ci problem, ten Twój cytat czego ma dotyczyć i jak się ma do kontroli spalania odpadów w piecach ( jeżeli myślisz, że Policja zrobi to w ramach przeszukania to jesteś dyletantem prawnym). Poczytaj ze zrozumieniem ustawę o ochronie środowiska, a wtedy się dowiesz kto jest uprawniony do takiej kontroli, a tak na marginesie to artykuł dotyczy zupełnie czego innego więc kontynuowanie dyskusji na temat uprawnień Policji i SM nie ma sensu, szczególnie, że kompletnie nie masz pojęcia o służbie w Policji i SM.
...11.06.2016, 20:47
mieszkaniec - Prokurator Ryszard Gąsiorowski cyt. "- W uzasadnionych przypadkach takie uprawnienia ma też - co powszechnie wiadomo - policja, ale też służby typu ABW, czy straż graniczna, a także straż łowiecka, która ściga przestępstwa i wykroczenia, może sprawdzić osoby i pomieszczenia, a także środek transportu, w poszukiwaniu skłusowanej zwierzyny. Podobnie jest ze strażą rybacką oraz ze strażą leśną."
Coś jeszcze "błyskotliwego" przychodzi ci do głowy?
prawnik11.06.2016, 18:15
sprawa jak najbardziej do uokiku! uchwała ma wady prawne i miasto dobrze o tym wie
Nowy targ11.06.2016, 17:25
Panie burmistrzu badz pan czlowiekiem przeciez pan z naszej goralskiej gliny ulepiony. Zliczcie jakie dochody dala wam z tych 4 jarmarkow na zajezdni. Przeciez my tez mamy rodziny zaakceptujcie fakt ze beda dwie targowice i traktujcie nas na rowni z tamtymi. Panie tarnowski przeciez to my was wybieralismy nie odwracajcie sie od nas bo gdy sie od was. I przyjdzie czas na rozliczenia a was rozliczy za krzywde ludzka ten Najwyzszy
mieszkaniec11.06.2016, 17:12
@...
Proszę bardzo, pierwszy z brzegu przykład: Policja nie ma prawa wejść i kontrolować czym palisz w piecu, a SM może, poczytaj z uwagą ustawę którą skopiowałeś z neta to może zrozumiesz, że SM wykonuje polecenia Burmistrza, a Policję Burmistrz tylko może poprosić i usłyszy odpowiedz "nie mamy ludzi". Zastanów się logicznie, jeżeli miałbyś bezpośrednio podległą służbę to likwidowałbyś ją tylko po to żeby później kogoś o coś prosić i nie mieć wpływu na wykonanie zadania, jeżeli tego nie rozumiesz to już Twój problem.
...11.06.2016, 16:23
mieszkaniec...PRZEPIS,podaj przepis na podstawie którego twierdzisz że SM "mogłaby" być asystą inkasentów a Policja nie może. Bo bez tego to są twoje "pobożne życzenia" tylko i wyłącznie. Podpowiem ci - nie ma takich uprawnień SM których nie mogłaby wykonywać Policja.
mieszkaniec11.06.2016, 16:12
@...
Nie pisałem że SM udzielała asysty, ale mogłaby to robić, a Policja nie przejmie obowiązków SM, a asysty może udzielać komornikowi a nie inkasentowi. Cóż nie wystarczy poczytać w Google i skopiować jakiś przepis dotyczący SM, poczytaj trochę więcej to może zrozumiesz dlaczego głupotą było rozwiązanie SM.
majka11.06.2016, 15:43
Co za problem zróbcie jarmark na Rynku w centrum tam jest najdogodniejsze miejsce dla wszystkich plac idealny -marnuje się i tyle i na busy blisko .Idealne rozwiązanie dla wszystkich a tak pusto w tym rynku
wytfornyrzeżnik11.06.2016, 15:17
Co k... czytać nie potraficie .Skarbnik nie powiedział że sobie nie poradzą i odpuszczą klapkowi.Powiedział tylko że będzie kłopot z uprzejmościami wobec *** i trzeba mu będzie zrobić kącik humoru A tak po za tym to marjana h i janusza ch też mam ...
.......11.06.2016, 14:53
Do:Gdzie sanepid?????

Przejdz sie jeszcze raz i zobaczysz ze na zajezdni sa 3 murowane toalety a na nowej macie toitoie ;)
JFk11.06.2016, 14:47
O co chodzi z tymi gangsterami?
ABC czytaj od tyłu11.06.2016, 14:39
Słowa które poniżej cytuję nie powinny paść z ust Hreśki. Ale padają i padać będą choć nie ma on moralnego prawa do tego typu wycieczek. Skompromitowany "biznesmen" z Szaflar powinien przeprosić za wszystkich za wszystko.

O czym pan mówi? Czy jest pan adwokatem Żarneckiego ? pytali zaskoczeni przedstawiciele Nowej Targowicy (na spotkaniu obecni byli m.in. prezesi Janusz Chowaniec i Marian Hreśka).
nie ślepy11.06.2016, 14:24
A mnie ciekawi, czy miasto równie szybko i z takim zapałem ruszy z budową drogi przez starą targowicę, jak się chwyciło robić niepotrzebne rondo pod Szaflarami!?
Mam nadzieję, że inwestycje potrzebne ogółowi mieszkańców, będą miały tak samo ekspresowe tempo, jak te służące tylko prywatnym interesom!?
powiem jedno11.06.2016, 12:25
Jak by mnie pracownik wywinął taki numer jak Dłubacz naszemu Grzesiowi to by na drugi dzień szukał pracy.
Gdzie sanepid?????11.06.2016, 12:07
plemników pod lupą w basenie szukali a na targ przy Ludźmierskiej nie przyjdą bo by się w gó..e utopili. Tam nie ma toalet ,wody nic nie ma. Znów pani szefowa powie ŻE NIC NIE WIEDZIAŁA.
...11.06.2016, 12:00
mieszkaniec, teraz to już bredzisz...od kiedy to SM towarzyszyła inkasentom i miała do tego uprawnienia? Poniżej masz obowiązki SM, podaj których nie może /nie przejęła Policja? A w wypadku targowicy klapka policja może usunąć przeszkody uniemożliwiające wkroczenie inkasentom na teren targowicy.

Na podstawie art. 10 ust. 1 Ustawy z dnia 29.08.1997r. o strażach gminnych Dz.U. Nr 123 poz. 779 straż wykonuje zadania w zakresie ochrony porządku publicznego wynikające z ustaw i aktów prawa miejscowego.

Zgodnie z art. 11 ustawy do zadań straży należy w szczególności:


ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych,

czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego - w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym,

współdziałanie z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń,

zabezpieczenie miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia albo miejsc zagrożonych takim zdarzeniem przed dostępem osób postronnych lub zniszczeniem śladów i dowodów, do momentu przybycia właściwych służb, a także ustalenie, w miarę możliwości, świadków zdarzenia,

ochrona obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej,

współdziałanie z organizatorami i innymi służbami w ochronie porządku podczas zgromadzeń i imprez publicznych,

doprowadzanie osób nietrzeźwych do izby wytrzeźwień lub miejsca ich zamieszkania, jeżeli osoby te zachowaniem swoim dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym, znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu albo zagrażają życiu i zdrowiu innych osób,

informowanie społeczności lokalnej o stanie i rodzajach zagrożeń, a także inicjowanie i uczestnictwo w działaniach mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziałanie w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi,

konwojowanie dokumentów, przedmiotów wartościowych lub wartości pieniężnych dla potrzeb gminy.

Zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy strażnik wykonując zadania, o których mowa w art. 10 i 11, ma prawo do:


udzielania pouczeń,

legitymowania osób w uzasadnionych przypadkach w celu ustalenia ich tożsamości,

ujęcia osób stwarzających w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także dla mienia i niezwłocznego doprowadzenia do najbliższej jednostki Policji,

nakładania grzywien w postępowaniu mandatowym za wykroczenia określone w trybie przewidzianym przepisami o postępowaniu w sprawach o wykroczenia,

dokonywania czynności wyjaśniających, kierowania wniosków o ukaranie do sądu, oskarżania przed sądem i wnoszenia środków odwoławczych - w trybie i zakresie określonych w Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia,

usuwania pojazdów i ich unieruchamiania przez blokowanie kół w przypadkach, zakresie i trybie określonych w przepisach o ruchu drogowym,

wydawania poleceń,

żądania niezbędnej pomocy od instytucji państwowych i samorządowych,

zwracania się, w nagłych przypadkach, o pomoc do jednostek gospodarczych, prowadzących działalność w zakresie użyteczności publicznej oraz organizacji społecznych, jak również do każdej osoby o udzielenie doraźnej pomocy na zasadach określonych w ustawie o Policji,

obserwowania i rejestrowania przy użyciu środków technicznych obrazu zdarzeń w miejscach publicznych.
pfff11.06.2016, 11:34
@aGusia skoro droga ma byc w 2019 to dlaczego miasto mowilo ze od czerwca rusza z budowa ?
Pilna Sprawa11.06.2016, 11:23
Nie zrobiłeś Burmistrzu porządku w Magistracie to masz, a właściwie nie masz władzy.Czy to nie Skarbnik w 2014 roku był Wami zniesmaczony bardzo.Czy Pani Sekretarz uwaliła Wasz projekt uchwały (Grupy Radnych)
żeby Was ośmieszyć przed wszystkimi że został odrzucony przez Wojewodę bo się nie zgadzały terminy , gdzie byli Radcy Prawni Miasta którzy i taką uchwałę mają obowiązek opiniować ? Atak na marginesie czy Skarbnik ma prawo do wygłaszania własnych opinii toż to Pana Pracownik i ma wykonywać i popierać Uchwały Rady (np. w sprawie opłat targowych).
Robi kampanię wyborczą -niech się zwolni założy klub lub się przyklei do...
I startuje na Burmistrza.
Niektórym się w głowach poprzewracało -zrób Pan z tym porządek.
Jeszcze nie jest za późno.
mam pytanie11.06.2016, 11:19
Czyje interesy reprezentuje Dłubacz. Bo z tego artykułu wynika ze nie miasta. Ba wynika jasno,że kąsa rękę która go karmi. Jest zgoda w radzie na takie zachowanie? Pewnie nie ma. Proszę podjąć własciwe kroki i sprowadzić delikwenta na ziemię ,albo niech go klapek zatrudni. A może już to zrobił???
bereki11.06.2016, 11:01
Do aGusia skąd masz te tajne informacje znowu przeciek w urzędzie , czy juz rozpisany przetarg pod wynajem?
mieszkaniec11.06.2016, 10:32
@...
Jesteś w ogromnym błędzie, Policja nigdy nie przejęła i nie przejmie obowiązków SM, a miasto płaci tylko i wyłącznie za dodatkowe patrole, których zadaniem nie jest udzielanie asysty inkasentom. Gwarantuję Ci, że żaden Komendant Policji nie podejmie decyzji o udzielaniu takich asyst, gdyż działałby wbrew prawu. Takie są skutki gdy w UM dyletanci podejmują decyzje i likwiduje się jedyną służbę na którą miało się bezpośredni wpływ.
aGusia11.06.2016, 09:44
Nadal nie rozumiem, dlaczego nie mogą być dwie targowice. A z doświadczenia wiem że jak czegoś nie rozumiem to pewnie o pieniądze chodzi. Smutne. Zlikwidowano targowicę na berekach teraz mimo to że budowa drogi planowana jest na 2019 rok. Pomyślałam , pewnie znowu chodzi o pieniądze.. i ci się okazało na starej targowicy w planach jest budowa ogromnego budynku handlowego ...
...11.06.2016, 09:42
mieszkaniec- mylisz się. Po zlikwidowaniu SM jej obowiązki przejęła Policja -za to też dostaje pieniądze od Miasta. I przypominam co niektórym że w PL nie ma czegoś takiego jak "prawo własności" -na wszystko trzeba pozwolenia , wszystko regulują przepisy. I nad" własnością" placu handlowego też są przepisy które uniemożliwiają"róbta co chceta" tylko skarbnik o tym ewidentnie zapomniał...
Ga11.06.2016, 08:33
Proszę urzędnikow o zrobienie blaszanego płotu od ulicy Ludzmierskiej.
kwk11.06.2016, 08:18
Głośno na mieście jest o tym, że w starych Gorcach powstaje galeria z ciuchami i właściciel zablokował dostawy do sklepów z galerii nowotarskiej, aby je wykończyć, sam za to blokuje budowę konkurencji czyli nowej galerii.
mieszkaniec11.06.2016, 07:57
@handlarz
Policja nie jest od asystowania przy zbieraniu opłat, niech to robią radni, którzy tak ochoczo zlikwidowali SM.
Kruger11.06.2016, 07:44
Co ma miasto do prywatnej własności na której jest prowadzona działalność gospodarcza z przynoszeniem zysku czy nie .
Od pobierania opłaty od działalności jest Urząd Skarbowy ( jedynie )
Jaki pobieranie opłat targowych - niektórym to się jeszcze marzy "komuno wróć" i tworzenie przepisów prawa np. w nocy po daną sytuację i inne .
Pan Żarnecki "jest w prawie" a wejście inkasentów bez jego zgody to zamach na prywatność i wezwie policję .

Miasto może pobierać opłaty
CBA powinno się zająć Włodarzami11.06.2016, 06:49
Miasto chce po 8 zł za metr na zajezdni a jak w przetargu na kawiarenkę w rynku przedsiębiorca zaproponował ok 2.5 zł za metr kwadratowy to stwierdzili że mu się nie będzie opłacało i wolą wynająć za ok 1.3 zł m/kw.
To pokazuje działanie na szkodę miasta , to jest chamstwo poplecznictwo i hipokryzja urzędników miejskich . Nazywając po imieniu NIEGOSPODARNOŚĆ urzędnicza za którą powinni ponieść surową kare .
stefan11.06.2016, 06:40
szuser u mnie schabowy z kapustą plus zestaw surówek za te przemyślenia, nic dodać nic ująć - w samo sedno. Chciwość ludzi przesłania możliwości a potem płacz i lament. amen. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że miała być zmiana na lepsze... halo halo ...osobiście żałuje głosu na duet Grzegorzo-Januszowski.
Por. Cez11.06.2016, 00:28
Do Zuza... Płaci podatki, płaci w NT. Kiedyś był zarejestrowny w innym mieście ale to historia. Teraz firma cukra jest w NT i wszyscy (urzednicy) o tym dobrze wiedzą. Masz nieaktualne informacje.... :-)
szuser10.06.2016, 22:39
Obserwator19:31, 10 czerwca 2016
"Czytam te wszystkie wypowiedzi i sam w to nie wieżę, jak miasto mogło do tego dopuścić..." No to ja ci wyjasnię.
Jest rok 1984. Nowym Targiem rządzi naczelnik Ślimak Stanisław, jestem na spotkaniu u niego razem z prezesem nowo powstała bazęej przyzakładowej spółdzielni mieszkaniowej przy NZPS Podhale. Proponujemy mu aby cały atrakcyjny teren od zajezdni PKS w stronę kombinatu wzdłuż Dunajca na Skarpie przeznaczyć na budownictwo mieszkaniowe. Odmawia.Mówi: właśnie zaczynamy budowę elektrociepłowni pod nowe bloki. (To ten betonowy komin na granicy Szaflar).
Kilka miesięcy później miasto sprzedaje część tego terenu firmie Furs ( Krzysztofiak i Kwak) pod garbarnię.
Wkrótce kolejna część pięknego terenu zostaje przeznaczona pod bazę
budowlaną dla powstającego szpitala. Dziś betoniarnia.
No dobra. To była PRL.
A teraz III albo IV jak chcesz, Rzeczpospolita . Rządzi burmistrz Marek Fryźlewicz i jego z-ca Zajączkowski. No ale jak rządzi? tylko Rynkiem i opłotkami. Nie dostrzega znaków czasu. Miasto mogło kupić zajezdnię PKS, ale zakładano, że interesów" miescan"z dziada pradziada nikt nie śmie naruszyć, więc wymyślono teren za bezcen przy oczyszczalni ścieków.
Ale przyszedł Żarnecki i powiedział sprawdzam. I co ? Gleba. Bo pod każdym względem teren zajezdni jest lepszy na jarmark.
Konkluzja. Brakło interesu pro publico bono u poprzednich włodarzy miasta, a chciwość zaślepiła i odbiera teraz swoją nagrodę na tzw. nowej targowicy która się nie rozwinie. Klapek wygrał.
Wiater Holny10.06.2016, 22:26
Lobują Nową targowicę bo /.../ Panie Marianie H pamiętamy co zrobił pan dla handlu parę lat temu były wczasy co!!!!!!!!!!!!!!!!!
Teraz niby jesteś taki prawy co!!!!!!!!!!!!!!!!

Naruszenie regulaminu. Moderator.
handlarz10.06.2016, 22:11
Czy Pan skarbnik pracuje moze na etacie u Pana Żarneckiego ?
Dlaczego nie zbieracie opłat z policją???????????
Jacek najlepiej wie jak pozmniejszać stragany żeby kasa grała i tutaj tez nikt sie nie interesował ile tej kasy ucieka ? moze to zbieg okolicznosci? mozna by sie zastanawiac
Handlarz od 198910.06.2016, 22:01
Jak nie umieją poradzic sobie z zarneckiego Bangladeszem to od czwartku wracamy na stare śmieci ,zubek juz obiecał po 10 zł. Od straganu ,pozostali prywaciarze są bardzo chętni i czekają tylko na nasz powrót ,bedą tłumaczyć sie tak jak pan zarnecki ,który dał im przykład i teraz to będziecie urzędasy miec problem trzech targowic ,a Słowak z chęcią tam wróci ,bo to jest jego prawdziwa targowica tam przyjeżdżał z rodzicami ,a teraz jeździ ze swoimi dziećmi
Lekarz10.06.2016, 22:01
Szanowni handlujący stara targowica zaprasza Was, w trosce o wasze zdrowie.
Ponieważ lepsze jest świeże powietrze w Bangladeszu niż fetor w "Dubaju".
Myślący inaczej niż skarbnik który nie może10.06.2016, 21:52
ja się pytam czy nie ma w naszym kraju policji skarbowej ?? tak trudno ich zaprosić ??dwa razy w tygodniu i koszty zaproszenia się będą zwracały za każdym razem
koza10.06.2016, 21:47
Ciekawe jaki ma interes p.Tarnowski by tak obstawac za nowa targowica cos tam musialo byc na rzeczy
kkkk10.06.2016, 21:37
następny burmistrz jest już prawie wybrany....
Kwiatowy10.06.2016, 21:24
Tak się zastanawiam, po co były całe hece z uchwałą RM, gdzie przenieść targowicę, po co robienie drogi, po co inwestycje, plany, itp., 4 lata przygotowań, pozwoleń, uzgodnień, jeżeli jeden pan w 2 tygodnie asfaltuje na dziko kawał terenu, ogłasza swoją targowicę z targiem zwierzęcym, przy drodze wojewódzkiej, bez grama jakiegokolwiek uzgodnienia / zezwolenia... To po co to wszytko? Czy jeżeli miasto nie może wyegzekwować opłaty skarbowej, to jest sens, żeby brało się za jakiekolwiek regulacje, ustalenia. Po co w ogóle miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, na chu...j lokalna polityka, jeżeli jeden z drugim robią co chcą i wszyscy tylko kiwają głowami - jaki ten Pan Ż. straszny, sklep samowlonie otwierał, po pożarze bez odbioru handlował, teraz targowicę zrobił... Straszne... Ale to też głupota handlujących (wiem co mówię, sam stoję sezonowo na targu i na giełdzie) - psioczą, że nie będą paść spółki Nowa Targowica, a myślą, że Pan Ż. to filantrop i mu się żąl kupców zrobiło, to im za darmo targowicę otworzył... Ech naiwniacy. Na Nowej krakusy się poinstalują, a jak miejscowych Pan Ż. ze swojego przyszłego parkingu przegoni, to zaś będą psioczyć, że ich wydymali, że miasto swoich nie popiera itp... Żal patrzeć, żal słuchać, żal czytać. Trza się brać za robotę :P
Kolega10.06.2016, 21:11
Do tygodnika
Dawajcie kolejny temat bo sie wyczerpuja pomysly na coraz to lepsze komentarze. Jest sie z czego posmiac a swoja droga to narobiliscie dziadostwa z ta nowa targowica i spolka. Miasto wkoncu peknie bo wiecej wplywow bedziw mialo od p.zarneckiego jak od p.hreski. z zajezdni juz licza kase a z nowej licza straty. A co do obu panow hreski jak i zarneckiego to obaj wariaty z jednej gliny ulepieni wiec nie ma co sie przekamazac ktory gorszy. Zarnecki przynajmniej za swoje targowice zrobil a tamci nie dosc ze miasto naciagneli to jeszcze nie wszystko maja gotowe. A pobliskie dzialki jeszcze nie wykupione. Panie watycha obudz sie pan i daj funkcjonowac obu targowica a zobaczysz sam z ktorej kasa bedzie. Dogadac sie jakos. Panowie tez moze jakos sie dogadaja poniedzialki i wtorki jarmark pod oczyszczalnia sobota czwartek zajezdnia he?? Nie dalo by sie?? I kasa sama wplywala by do um
NOSTRADAMUS10.06.2016, 20:43
W Nowym Targu nastał czas anarchii gdyż grupa pseudo" biznesmenów" blokuje uporządkowanie handlu w naszym mieście łącznie z budową galerii handlowej na którą większość mieszkańców czeka. Zastanawiam się jak to jest możliwe że niektórzy stawiają się ponad prawem a miasto nie jest w stanie sobie z tym poradzić, dlaczego policja nie rozwiąże bezprawnego ogrodzenia w pobliżu Zakopianki. Słabo rządzi nasza świta brak jest jej zdecydowania co źle odbierają ludzie głosujący na rozwalenie układu który ogarnął nasze miasto.
konkretny10.06.2016, 20:41
Głośno mówimy Panu żarneckiemu nie a tak Nowej Targowicy
głos Rynku10.06.2016, 20:38
Nowy Targ to taki Dziki Zachód ostatnimi czasy, komedia. Urzędasy załatwiają tylko swoje prywatne sprawy nie licząc się z nikim, robią co chcą. P. Żarnecki się postawił, rzuca im kłody pod nogi i zaczyna się burza to będą mu podnosić stawki, będą tym ludzi zmuszać do zmiany miejsca pracy. Kto tak robi w XXI wieku?! Bezprawie i tyle... bardzo dobrze, że nie wpuszcza tam tych typów z urzędu!
klapkomania10.06.2016, 19:53
Co znaczy" nie zostali wpuszczeni" , a co to kva koncert życzeń jest!?? Albo zlecić to firmie która tam wejdzie (może klapek klapki zgubi przy okazji) albo wejść z policja skarbową, cofnąć pozwolenie na handel, postawić plotki na miejskim chodniku, dowalić karę za ścięcie drzew itd... Panie Dlubacz, macie wiele możliwości wyegzekwowania pieniędzy.
Do obserwator10.06.2016, 19:52
Wiesz moze jak wypełnia sie kilka razy ten sam bloczek opłaty targowej ,istnieje prosty długopis z gumką,to właśnie robili inkasenci niby za 2-procent i chyba juz wiesz z czego te miliony
Myślcie10.06.2016, 19:48
Zobaczcie co sie stało:

-Zniszczyli starą targowice (budowa drogi której nie budują)
-Różne stawki dla różnych podmiotów
-W czwartki i soboty nie przyjmuje się ścieków na oczyszczalnie, tym samym odbierając firmom zajmujących sie wywozem ścieków zarobek. By inny przedsiębiorca mógł zarobić, dotychczas było w tym rejonie kilka firm i nikt dla nich nie robił czegoś takiego.
-Budowa drogi za 2 mln zł

Takich przykładów jest więcej
ED10.06.2016, 19:37
DO;jasia, marka,jolki,tereni-A MOŻE TERAZ wam śmierdzi bo ZBLIŻA się czas płacenia MAM PROPOZYCJE dla P.ŻARNECKIEGO by wszystkich tych marnotrawnych ustawił nad Dunajcem by się troszkę dotlenilli łowiąc rybki
chcieli do luksusów niech że ich troszkę ODCZUJĄ
Obserwator10.06.2016, 19:31
Czytam te wszystkie wypowiedzi i sam w to nie wieżę, jak miasto mogło do tego dopuścić. Wystarczy przypomnieć sobie ile wpływów było ze starej targowicy, a ile będzie teraz. Nowa targowica obiecywała gruszki na wierzbie i władze dały się omamić, a teraz głupio się do tego przyznać. Dlatego są te przepychanki. Jak wpływy ze starej targowicy rocznie można było liczyć w milionach, a teraz z nowej targowicy mają być zaledwie kilkaset tyś, to bilans nawet dla najgorszego matematyka jakoś się nie zgadza., Dziwi mnie w tej sytuacji, jak miasto może nie chcieć się dogadać z targowicą na zajezdni, z której będzie mieć choć namiastkę wpływów z tego co było ze starej targowicy. Tą prowadzą przecież ludzie którzy do miasta wpłacali największą kwotę z niewielkiej części starej targowicy. Może warto iść po rozum doi głowy i nie niszczyć stawkami z kosmosu tego co w przyszłości może okazać się zbawienne dla budżetu miasta, a promować czegoś co przyniesie grosze w porównaniu z dotychczasowymi wpływami. Może warto się zastanowić się na słowami skarbnika, a nie iść ślepo za Panem Tarnowskim.
Monika10.06.2016, 19:10
Na nowej targowicy pomału zaczyna się robić się porządek, chaos coraz mniejszy., ludzie handluja Słowaki jeżdżą, jest czysto nie ma błota i co tyle narzekacie. Stawki już dawno zostały ustalone, wcześniej jakoś to nie przeszkadzało nikomu, ale to tylko temu że pan *** liczył 5 groszy za metr opłaty targowej a resztę do kieszeni. Panie żarnecki ja bym sprawdzał kieszenie *** po każdym jarmaku.
Marian10.06.2016, 18:55
Burmistrz Grzegorz Watycha- " Jak szła kontrola, to stragany się kurczyły. Jest po prostu przekazywana informacja, że idą inkasenci. Tak jest i tutaj ? wyjaśniał. " - Panie Burmistrzu wstyd. Jak pan może? próbował Pan kiedyś skurczyć namiot lub stragan? a może skrócić stół w 5 minut. Czemu broni Pan skarbnika, przecież nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Czy za 10 lat też nie będziecie zbierać opłaty targowej u Pana Żarneckiego? bo myślę, że też nie będzie chciał wpuścić inkasentów.
wolny kupiec10.06.2016, 18:52
"panie burmistrzu obiecał pan na zebraniu że nie będzie śmierdzieć z oczyszczalni,trzeba było przyjść wczoraj rano na nową targowicę można się zeżygać,głowa boli,nudności ,mdli ,niektórzy tracą przytomność i mówią ze są ostatni raz w tym syfie.a pracowników oczyszczalnie nie tak dawno przy odwołaniu Kniotka tak ponizaliście ze się tak dobrze mają i wielkie g ...robią dlaczego jedni mogą tracić przytomność tacy wrażliwi ???a drudzy po 12 godzin dziennie muszą tam pracować i kazdy z formułowiczów wieszał po nich psy!
Staszek110.06.2016, 18:45
Strasznie bronicie Pana Żarneckiego ludzie opamietajcie sie, macie piekny jarmak na nowej targowicy i co nie widzicie ze na ludzmierskiej bedzie kolejny bangladesz.
bnm10.06.2016, 18:41
swoja drogą dziwie się burmistrzowi że trzyma Pana Dłubacza dalej na tym stanowisku może czas go zainkasować....
Zenek10.06.2016, 18:41
" Pan Żarnecki zabronił nam wejścia na plac i co możemy zrobić? - " Panie Dłubacz Pan jest urzędnikiem państwowym czym małą dziewczynką??? Jest uchwała o wysokości opłaty targowej, wiec na co Pan czeka? Jak ludzie mają 1 grosz zaległości z odsetek to od razu wysyłacie wezwania do zapłaty i straszycie rejestrem dłużników, a do Żarneckiego Pan boi sie iść gdzie są naprawdę duże pieniądze. ZMIEŃCIE W KOŃCU SKARBNIKA. Co to za urzędnik, który boi się egzekwowania prawa, a może ma w tym lepszy interes?
aurelia omska10.06.2016, 18:40
osobiście dziwię się że tylu zwolenników się nagle znalazło każdy kto hoc raz miał sprawę z Panem klapkiem wie na co go stać,szkoda że nie pamięta jak po pożarze leclerca ratował go Pan Chowaniec bo na jego budynkach klapek miał rusztowania i taka jest jego wdzięczność zawsze
postronny10.06.2016, 18:38
Co wy chcecie od tej Nowej Targowicy, nie podobają się wam ludzkie warunki , nie podobają się wam duże parkingi, ustronne miejsce które nikomu nie przeszkadza prawda jest taka że gdyby nie Pan żarnecki to nie dyskutowalibyście tyle a teraz jak to Polak wiecznie ino narzekać
stragany10.06.2016, 18:37
Cukier trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść....My kupcy jesteśmy za Nową Targowicą i pokażemy Ci to dobitnie jutro
nieczysta konkurencja10.06.2016, 18:36
Monopol na wszystko w tym mieście ma Pan Żarnecki i wydaje mu się że jest bezkarny blokuje budowę galerii bo co bo Leclerc mu padnie wszyscy którzy myślą że robi to w imię interesu NT przejrzyjcie na oczy jeszcze Wam ikee wpuści to już będziecie mieli gola. Ludzie zejdźcie na ziemie i zobaczcie z kim macie do czynienia
zastanówmy się10.06.2016, 18:34
Ja nie rozumiem w tym mieście jednego, dlaczego jedni maja totalne bezprawie a inni muszą mieć wszystko, ja się pytam gdzie pozwolenia z nadzoru budowlanego.gdzie pozwolenia na zjazdy, ja się pytam gdzie są kible na zajezdni bo byłem w sobotę, pytam się gdzie dostęp do wody i nawet toy toya nie uraczyłem, ja się pytam jakim prawem Pan Dłubacz z góry zanosi że nie wejdzie na teren zajezdni przecież jeszcze jest policja i prawa wyższe. Ja myślę że w tym mieście dzieje się naprawdę źle i dziwi mnie to że bezprawie jest z każdej strony tak bardzo popierane, Polską już nie rządzi PO ....
pozorny dzban10.06.2016, 18:28
Ja nie rozumiem tu niczego, zapytajcie pracujących w leclercu to Wam powiedzą jka wyglądaja interesy cukierkowo
Ada10.06.2016, 18:17
Po zachowaniu rodzi się pytanie czy niejaki p. D to dobry strażnik naszych podatków ?
Jola10.06.2016, 18:06
Może mieszkańcy zbojkotują cały ten jarmaczny handel i będzie spokój.
alik10.06.2016, 18:06
P. Żarnecki poszaleje jeszcze 1 rok do czasu otwarcia galerii COLOR PARK , gdyż kto przyjecie do E Lecxlerc aby stać 0.5 godziny w korku !!!!!!!!!
alik10.06.2016, 17:53
Miasto za sam plac winno otrzymać 550 tyś zł w ramach podatku!!! Nie z tego tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.
handlujacy10.06.2016, 17:42
PAN PANIE SKARBNIK BEDZIE NOWYM BURMISTRZEM NOWEGO TARGU /.../

Proszę unikać pisania wielkimi literami. Moderator.
Bezrobotny10.06.2016, 17:17
Brawo Panie Dłubacz , może w końcu dość tej przychylności władzy .
I najwyższy czas zacząć wszystkich traktować równo .
Przykład ma płynąć z góry ....................................
@ Mała10.06.2016, 17:10
Wiesz co to dzień targowy. Chyba NIE. To ja ci to wytłumaczę. To taki dzień kiedy zarabiasz tyle co w sierpniu na Krupówkach. Taki bonus,kokos itd. Więc nie przeliczaj to na lokal handlowy co poza sezonem musi sobie poradzić z bezruchem i mizeriom lokalnego rynku. Za dobrze wam było. OT.CO! A jak trzeba uczciwie zapłacić ,to wąż w kieszeni zgrzytanie zębów i lament. Wasza hipokryzja przerosła zdolność logicznego myślenia.
zuza10.06.2016, 17:07
Por. Cez.- klapek nie płaci podatków w Nowym Targu firme ma zrejestrowaną w innym mieście.
Tomi10.06.2016, 16:58
Jak to nie da rady ,opłata od handlu musi byc pobrana zgodnie z cennikiem sam sie o tym przekonałem stojąc pewnego dnia w jablonce na prywatnym terenie nie opłaciłem opłaty kłócąc sie z inkasentem ,ze nie zapłacę 15 zł.,bo stoję po kolana w błocie i nie będę płacił dopóki cos z tym nie zrobią ,inkasent przyszedł z policja i skierowali sprawę do sądu kosztowało mnie to opłata plus koszty razem około tysiaka,wiec nie mówcie biedni urzędnicy ,ze nic nie możecie ,bo ja za sytuacje stworzoną przez was wstydziłbym sie pracować i nazywać sie radnym czy urzędnikiem po prostu zwolniłbym sie z pracy
Pytajnik10.06.2016, 16:54
O co chodzi z tym półświatkiem ?
maniek10.06.2016, 16:50
do "kaja"
mało płacą?
to sobie przelicz!
8 zł razy 30 dni daje kwotę 240 zł za miesiąc za metr kwadratowy! Ciekawe w której galerii są aż tak wysokie stawki za m/kw za miesiąc?
Przecież ci ludzie nie pracują tylko w Nowym Targu!
Dodo10.06.2016, 16:49
Ten nasz urząd miasta 20 lat nie opanował porządku na starej targowicy ,a teraz jak mamy piękna i nową targowice dopuszcza do dwóch targowic i podziału handlu co doprowadzi do rozpadu jarmarków ale chyba urzędnikom o to chodzi ,bo juz ktoś sypnął kasą z nowych powstających galerii
Sisi10.06.2016, 16:44
Wstydźcie sie urzędnicy nie umiecie poradzić sobie z biednym panem zarneckim ,który jako dziecko chwalił sie ,ze dodaje cos od serca do lodów
peter10.06.2016, 16:36
Do bacik@
w tym mieście obowiązuje prawo...
prawo pięści Mariana H.
.10.06.2016, 16:29
Takie są niestety realia i Skarbnik ma rację.
franek10.06.2016, 16:21
Na zajezdni domagają się wyższej opłat targowych!
A ciekawe kiedy jakiekolwiek pieniądze miasto zobaczy z Nowej Targowy?
Chyba nigdy!
Niech sie zajmą jarmarkiem koło oczyszczalni i tam szukaj obiecanych pieniędzy (a miały być duże)!
Gienia10.06.2016, 16:15
Skarbnik swój chłop!
Tylko on sprawiedliwy!
jaś10.06.2016, 16:12
Przecież na Ludźmierskiej są inkasenci, więc w czym problem?
Opłaty są pobierane, mają wpływa do kasy, niech więc władze miasta opuszczą!
Skarbnik ma rację!
bbb10.06.2016, 16:07
Co będzie kiedy wyłączymy światła na ul. Ludźmierskiej z ul. Składową. I co wówczas p. Żarnecki powie.
mini10.06.2016, 16:04
W końcu ktoś w urzędzie mówi "ludzkim głosem"!
Brawo Panie skarbnik!
alik10.06.2016, 16:03
Miasto aby pobierać opłatę targową musi z p. Żarnecki podpisać umowę!!!!!
Do chwili obecnej takiego porozumienia nie doszło. P. Żarnecki może sobie pobierać jedynie opłatę tzw. placowe i od tego musi odprowadzić podatek dot. prowadzenia działalności. Miasto zobligowane jest do utrzymania drożności lu. Ludźmierskiej dla bezpieczeństwa życia i zdrowia swoich mieszkańców.
Wyskoczył CHŁOP Z konopi!
aleksandra10.06.2016, 16:03
Brawo Ty!
Skarbnik górą!
Ma chłop rację!
mistrz10.06.2016, 16:01
Oj pan Tarnowski coś za bardzo obsesję za Nową Targową!
Ciekawe jaki ma w tym interes?
1110.06.2016, 16:00
Może warto się przyglądnąć całej tej inwestycji obok oczyszczalni ścieków może to już najwyższy czas .
Mała10.06.2016, 15:59
"jak szła kontrola stragany się kurczyły"co za brednie ten "nasz burmistrz"opowiada, on nigdy nie rozkładał straganu ani nie składał jest to niemożliwe!!!!!W większości przypadków zajmuje ta od godziny do dwóch !!!! z handlujących robicie oszustów, złodziei a prawda jest taka że bez nich nie będziecie mieć ani grosza. wiedzieli to prywatni inkasenci na Berekach dlatego pobierali nisze opłaty to dzięki nim ten jarmark funkcjonował .Wynajmując sklep o pow.40m przy opłacie 8zł za metr KWADRATOWY dziennie, opłata miesięczna wyniosła by 9600zł ludzie za 100m2 z ogrzewaniem ciepłą wodą i osobista ubikacją płacę 3000zł !!!!!
zenek10.06.2016, 15:59
Skarbnik ma rację!
Chyba tylko on jedyny myśli o dobru miasta!
Przecież lepiej brać opłaty skoro handlarze chcą płacić, niż iść na udry i mię mieć nic!
Sx10.06.2016, 15:58
Handlujący uwierzyliśmy miastu grzecznie przeszliśmy na nową targowice ,a oni zaś są radni bezradni ,proponuje od jablonki zrobic listę chętnych do powrotu których juz jest dużo ,resztę namówić i od przyszłego czwartku wrócić na starą targowice jak nie umiecie rządzić to dołożymy wam kolejny problem trzecią starą dobrą targowice i będziemy płacić starym prywatnym inkasentom ,bo oni jak pan deja jeszcze mają bloczki z u.m.
jan10.06.2016, 15:54
Dlaczego jedni mają preferencyjne stawki w kwocie 50 groszy za metr kwadratowy, podczas gdy inni mają aż 8 złotych?
I to ma być sprawiedliwość?
Chcemy mieć prawo wyboru co do miejsca handlu, a nie być zmuszani poprzez nakładanie tak nierównych stawek!
baciok@10.06.2016, 15:49
Pan Żarnecki zabronił nam wejścia na plac i co możemy zrobić? powiedział Pan skarbnik Łukasz Dłubacz. Czy w tym mieście obowiązuje jakieś prawo. Panie skarbniku jako suwenerzy w tym mieści może zaprzestaniemy płacić wszelkie daniny. I co nam Pan zrobi?????
sprawiedliwy10.06.2016, 15:47
Ciekawe ile miasto pomogło Żarneckiemu na uruchomienie jarmarku, żeby móc teraz żądać 8zł za metr kwadratowy?
Z tego co wiem nie pomogli nic!
baca10.06.2016, 15:45
Panie Tarnowski po jasną cholerę mieszasz się Pan w rozgrywki gangsterów chce Pan żeby taki Maniek który niedawno powrócił z wiadomego urlopu wycierał sobie Panem twarz
Nogaty10.06.2016, 15:37
Męskie skarpety sztuk pięć na targowicy 20 zł.(niby byle jakie) w sklepie,markecie z metką też byle jakie 15 zł..Polecam się targować.
kr10.06.2016, 15:30
handel na nowej kwitnie ale miejscami tak mi tu donosza znajomi ale ja mysle ze to plotki sa.
szeryfa zatrudnię10.06.2016, 15:13
W gazecie czytam, że Burmistrz Miasta nic nie może zrobić z bezprawnym działaniem pewnych osób, a tutaj Skarbnik się wypowiada, że nie zbierze ani złotówki i że też nie jest w stanie wyegzekwować prawnie ustalonych opłat. Czy w tym mieście mamy władzę? Czy rządzi i ustala sobie opłaty oraz zasady każdy, kto ma większy portfel? Kto może zrobić w tym mieście porządek, jak mamy władzę, która nic nie może? Co to za miasto?
handlujaca10.06.2016, 15:11
Rzadamy równouprawnienia!
Dlaczego jedni mają płacić mniej, a inni więcej?
Pan skarbnik ma rację!
nikol10.06.2016, 15:09
panie Tarnowski wstyd!!!
stał się pan przedstawicielem półświatka!
miasto bezprawia10.06.2016, 15:08
Nie jestem za żadną ze stron tego całego zamieszania, ale Panu Skarbnikowi chyba się już całkiem coś poprzewracało w głowie. Jest on odpowiedzialny za finanse miasta i jest zobowiązany przestrzegać i egzekwować prawo, a sam wskazuje, że prawo w tym mieście można omijać w bezczelny sposób. Jak Skarbnik może publicznie takie rzeczy mówić. Toż to publiczne wskazywanie przez urzędnika państwowego, że prawo można dowolnie stosować i je omijać. Nie mieści mi się w głowie to jak skarbnik wskazuje w swoim wystąpieniu na ignorancję prawa miejscowego ustalanego przez Radę Miasta. Panie Skarbniku, czy sugeruje Pan, że każdy, kto jest sprytniejszy ma nie płacić swoich zobowiązań należnych do budżetu? Dziwię się, że Radni nie reagują na takie wypowiedzi, ale i też kompletnie nie reaguje Pan Burmistrz, który był na tym spotkaniu i nic złego nie widział w tym, że skarbnik się tak wypowiada. U mnie jakby księgowa w firmie mi takie numery robiła to mocno zastanowiłbym się czy powinna być księgową.
ss2010.06.2016, 15:06
Problemy Dłubacza i Watychy zaczną się dopiero, gdy Żarnecki wygra sprawę o stosowanie praktyk monopolistycznych i miasto będzie musiało zapłacić jakiś milion złotych z pieniędzy publicznych. Śmierdzi komisarzem panowie. Chyba się zagraliście na amen.
kaja10.06.2016, 15:01
Wszyscy handlarze nauczyli się, że płacą grosze. Jak to się ma do wynajmujących lokale, gdzie koszty są o wiele większe. Chcesz handlować to płać. Wiecznie tylko pretensje jak im to zle bo muszą stać. Każdy ma pracę jaka wybrał.
110.06.2016, 14:54
Kurczące się stoiska? Burmistrz jest bardzo wyrozumiały bo można by uznać że to nie cudowne kurczą się stoiska tylko cudownie inkasenci mierzą? Czy nie tak było dotychczas i czy pan Dłubacz nie akceptował tego? To był i jest skandal i największa afera w Nowym Targu w dodatku na najlepszej drodze do zamiecenia pod dywan.
A teraz Pan Dłubacz mówi co zrobi Żarnecki? Czyli nie spróbowali zbierać tylko już wie że nie będą mogli? Co jest do cholery się pytam, kogo reprezentuje pan Dłubacz tym razem?
Franio10.06.2016, 14:41
Panie Tarnowski dużo Pan mówi, więc pokaż Pan jaki z Pana kozak. Postaraj się Pan być chodź raz inkasentem na placu targowym przy ulicy ludźmierskiej. Ale wydaje się że straciłby Pan tam okulary.

Pokaż kozaku co potrafisz.
Por. Cez.10.06.2016, 14:38
Żarnecki z racji płacenia jednych z największych podatków jest tępiony. W Szaflarach pan Burmistrz wpuszcza jakąś chorą spółkę Kolorpark która jest zarejestrowana w Luksemburgu. Czyli będą wywozić pieniądze do raju podatkowego. Teraz budują rondo i chcą wywłaszczyć Żarneckiego z jego działki..... ale jakim prawem ..... Specustawą..... Czy ja dobrze rozumiem.... chcą ZABRAĆ JEDNEMU PRYWATNEMU (który w NTargu płaci podatki) i DAĆ INNEMU PRYWATNEMU który płaci podatki w lixemburgu. To ja też tak chce... A kto będzie płacił za odśnieżanie i za oświetlenie tego ronda. Po uruchomieniu Oni (colorpark) się zrzekną ronda na rzecz miasta i z naszych podatków będziemy to utrzymywać. Czemu miasto nie wybuduje ronda przy wylocie szaflarskiej, uważam że tam bardziej jest potrzebne...... dla ogółu a nie dla prywaciarza.
Ta sprawa na pewno ma drugie dno i Pan burmistrz oraz pan Tarnowski MUSZĄ grać pod siebie... a nie pod dobro ogółu. Przykre. :-(
handlująca10.06.2016, 14:05
i dobrze niech p. Żarnecki walczy o swoje. To jego prywatny teren.

Pan Jacek i reszta z Zajezdni brawa za sprawną organizację miejsca handlu! :)
go10.06.2016, 14:05
wejść na plac targowy z policją lub nakazem sądowym i po problemie kasować po 8 zł bez litości . Mają na nowej targowicy preferencyjne stawki to czego chca , wiedzieli gdzie idą . Mam nadzieje że na tym placu zajezdni już niedługo powstanie jakiś budynek lub kolejna galeria i wtedy pan biznesmen każe spakować manatki .
Tadek10.06.2016, 14:01
Taaak. Zobaczycie jak my handlarze wyjdziemy do was telewizje sprowadzimy i rozbijemy ten wasz sojusz z penem tarnowskim. A pan panie burmistrzu moze by pan przestal byc juz marionetka tarnowskiego z ludziami mial pan pracowac do ludzi a nie przeciw. Prosze przypomniec sobie o obietnicach jakie pan dawal. Dzialacie w tym urzedzie jak politycy w sejmie. Duda prezydentem a jak mu kaczynski zagra tak tanczy tak samo jest z wami. I nie wazcie sie zwalniac skarbnika wkoncu jeden madry ruszyl glowa i wie co dla miasta dobre.
jasiek,marek bogdan ,jola ,teresa itd10.06.2016, 14:00
panie burmistrzu obiecał pan na zebraniu że nie będzie śmierdzieć z oczyszczalni,trzeba było przyjść wczoraj rano na nową targowicę można się zeżygać,głowa boli,nudności ,mdli ,niektórzy tracą przytomność i mówią ze są ostatni raz w tym syfie.Wszyscy przejdziemy do Zarneckiego nawet jeśli będzie 20zł za mk
bodzio10.06.2016, 13:55
Ale kwik. Bo za koryto trzeba zapłacić 8zł. Witamy w 21 wieku panowie i panie . Jakoś mi was nie żal. Ceny maci większe jak w sklepach i dla mnie to nie handel tylko cwaniactwo. Dziecku żona kupiła dres za 70 zł. A taki sam w JUCE jest za 49. Mało tego spotkała babe od której to kupiła jak oddawała do JUKI nieposprzedawany towar. Komu potrzebni tacy kupcy??? A klapek tak was wykręci że wam dym uszami pójdzie.Tylko poczekajcie trochę jak mu się grunt ustabilizuje pod nogami. Wtedy pogadamy.
Drogowy10.06.2016, 13:55
O drodze przez starą targowice cisza, tylko mnie to dziwi?
Pipek10.06.2016, 13:52
A u Żarneckiego Pan Deja zaczoł handlować nie swoimi straganami, pozbierał ze starej targowicy i teraz wynajmuje odpłatnie a ludzie jeżdzą i szukają swojej własności. Co do handlowania miejscami na nowej to znalazł się taki jedem niby cwaniak co to chciał sprzedać jedno z paru miejsc co sobie zarezerwował, ale go złapali i jak narazie nie stoi na żadnym.
chłop10.06.2016, 13:40
pan Dłubacz mądrze mówi dlaczego u Żarneckiego 8zł a na nowej targowicy 50gr co to jest urząd miasta dzierżawi tylko swoje ziemie a nowa targowica to jest prywatna inwestycja tak samo jest u Żarneckiego jaki urząd miasta ma interes za pobór opłat 50 gr. widoczne za dużo pieniędzy w kasie jest albo poplecznictwo
KLOC10.06.2016, 13:32
Popieram Tomasza Ż. sam przeciwko nieuczciwej konkurencji prezesów i przewodniczącego.. Trzymaj się CUKER.
adam10.06.2016, 13:27
Pan Dłubacz chyba żartuje.8 zł zawysoka opłata. To niech tzw. kupcy wynajma sobie lokal w mieście.Zapłacą wtedy ok 2,5 tyś plus media i nie muszą stać na tych jarmarkach. Prawda jest taka ze mało który płacił i mamy teraz krzywdy nieludzkie bo trzeba 8zł zapłacić. Problemu z poborem kasy od straganów NIE MA. Zrobić rejestr straganów w planie targowiska i pobierać opłaty miesięczne. I tak wszyscy mają stałe miejsca to problem żaden. Uciekanie się skończy natychmiast. A jak nie to monitoring z kamer i wszystko będzie jasne. Gadanie ze się nie da jest śmieszne. Ma w końcu dwóch doradców to niech się wykażą sprytem i udowodnią że jest powód żeby te stołki pod ......trzymali.
Jacek goral10.06.2016, 13:24
Brawo Ty. Skarbnik ma racje bierzcie tyle ile wam daja bo niedlugo mozecie miec zero na liczniku. Chocby pan panie Tarnowski razem z burmistrzem przyszli pobierali od nas oplaty 8zl za m/k to wam nie damy nic. Dosyc juz wojenki czas na ustalenia.mamy dwie targowice i pracujmy na takich samych zasadach. Na nowej targowicy zaczyna sie handel miejscami nie wiem czy miasto wie o tym. Dajcie tez prawo wyboru handlujacemu gdzie chce isc bez zastraszen bez awantur a to samo sie wyklaruje.
bankrutujaca handlara10.06.2016, 13:13
No to idziemy handlowac na zajezdnie bo ponoc tam tlumy kupujacych i na dodatek za darmo !!!!!!!!!!!!!!
Jedno Miasto10.06.2016, 13:08
Po przeczytaniu artykułu można stwierdzić, że w urzędzie jest jeden adwokat reprezentujący swojego klienta, i bez wątpienia jest nim Pan Tarnowski. To nie do pomyślenia by jeden pracownik urzędu drugiego na forum publicznym uczył jak ma mówić. Ale skoro na sali byli obecni pracodawcy to cóż zrobić, trzeba się wykazać.
marionetka radny10.06.2016, 13:03
Tarnowski jest zatem adwokatem diabła.!
sąsiad10.06.2016, 12:55
Tomek tak trzymaj !!!
Ja10.06.2016, 12:52
Panie Skarbniku nie daj się Pan jak Pana Proszę !!!
PasterzPPP10.06.2016, 12:47
Brawo skarbnik Dłubacz
Handlarz z Bereki Marian10.06.2016, 12:47
Widzę ,że urzędnicy pomału odpuszczają ! To może zróbmy ( handlujący ) powrót na starą targowicę !! Proponuję w sobotę ! Kto jest za ?
handlujacy10.06.2016, 12:46
ja wam proponuje taki przelicznik metr kwadratowy na ziemi i metr kwadratowy na niebie bo nad glowa tez zajmuje prawda na oczyszczalni taki bedzie przelicznik pewnie wprowadzny bo to zdolne biznesmeny sa.
seba10.06.2016, 12:40
Pan Marian H. rządzi w mieście i taka jest prawda. To już nie Nowy Targ tylko Gangsters Paradise. My drobni przedsiębiorcy trzymamy kciuki za Żarneckiego. A o nas niebawem będzie głośno, wygląda że sami musimy zadbać o nasze interesy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl