15.07.2016, 14:01 | czytano: 2078

Prezentacja pucharów „Tour de Pologne”

Bukowina Tatrzańska ponownie stanie się kolarską stolicą Polski. Przedsmakiem sportowej rywalizacji jest odbywająca się w Hotelu BUKOVINA ekspozycja Pucharów przeznaczonych dla trzech najpiękniejszych miast wyścigu Tour de Pologne.
W tym roku poza kolarzami do rywalizacji stają również miasta na trasie wyścigu. Lang Team - organizator Tour de Pologne – ogłosił konkurs na „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne”. Wyróżnione zostaną miejsca, które będą najładniej i najciekawiej udekorowane podczas trwania 73. edycji wyścigu (12-18 lipca) oraz Tour de Pologne Women (19-20 lipca). Dekoracje miejsc, krajobrazów, witryn sklepowych oraz przebrania kibiców powinny zawierać zarówno elementy narodowe (godło, flaga), jak i detale rowerowe. Najpiękniejsze miasto Tour de Pologne może liczyć na puchar przechodni i kampanię promocyjną w mediach patronackich wyścigu.
Duże zainteresowanie wywołuje prezentacja pucharów będących nagrodami w konkursie. Zostały one misternie wykonane przez utalentowanego artystę Bartłomieja Kolbusza „Burego” z Bukowiny Tatrzańskiej i jego współpracowników. Do ich wykonania Mała Manufaktura Radykalnej Metamorfozy Złomu użyła m.in. oryginalnych części rowerowych z poprzednich wyścigów TdP dostarczonych przez Czesława Langa. Puchary powstawały w pojedynczych egzemplarzach, w wieloetapowym, kunsztownym i czasochłonnym procesie twórczym. Dla zwycięskich miast takie trofea to skarb, który można przyrównać do budzących zachwyt jaj Faberge, przy tworzeniu których liczył się każdy, najmniejszy detal. Co ciekawe - każdy puchar ma też wmontowany… minikomputer. W kolejnych latach, na wyświetlaczu przechodniego trofeum, pojawiać będą się nowe filmy o nagrodzonym w danym roku mieście. Będący w posiadaniu pucharu włodarze miast będą mieli okazję poznać swoich poprzedników i zatrzymać wspomnienia, symbolicznie dokładając do wygranej za pomocą kolejnego filmu swój kawałek historii.

Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach: miasto startowe, w którym rozpoczyna się dany etap wyścigu, miasto etapowe, w którym kończy się dany etap wyścigu i miasto premii, czyli miejscowość z premią lotną, specjalną lub górską. Drogocenne puchary, zabezpieczone w specjalnych gablotach, można już teraz obejrzeć w Hotelu BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej.

mat. prasowy, s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl