02.09.2016, 13:58 | czytano: 14864

Kolejna odsłona sporu o budowę ronda

zdj. Michał Adamowski
Ukazało się obwieszczenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie "wszczęcia postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji wojewody z maja br. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: "Rozbudowa drogi krajowej DK 47 Rabka - Zakopane". Chodzi o budowę skrzyżowania na zakopiance z drogami gminnymi położonymi na granicy Nowego Targu i Szaflar.
Tytuł obwieszczenia może być nieco mylący, bowiem chodzi tu jedynie o potwierdzenie, iż do ministerstwa wpłynął wniosek od protestujących w sprawie budowy ronda, którzy domagają się "stwierdzenia nieważności decyzji wojewody o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej".
To kolejny element wielowątkowego procesu odwoławczego prowadzonego przez lokalnego przedsiębiorcę, który nie tylko odwołuje się od decyzji wojewody, ale także domaga się jej unieważnienia. Minister poinformował też, że zawiesił postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji wojewodyu - do czasu zakończenia postępowania odwoławczego w sprawie tej decyzji.

Tekst obwieszczenia - do przeczytania tutaj.

Korowód postępowania administracyjnego nadal trwa. Jedną z wcześniejszych decyzji ministra było odrzucenie wniosku dotyczącego zrid, a konkretnie tego, iż zezwolenie na realizację inwestycji drogowej ma nadany rygor natychmiastowej wykonalności. Tego "rygoru" minister nie cofnął.

s/
zobacz także
komentarze
młoda08.09.2016, 18:54
popieram pana kierowcę zaw.i myślącego to powinna być autostrada ,a pod nią tunele ,w niektórych miejscach śmiało można by podwiesić niektóre etapy i zrobić zjazdy w mijanych miejscowościach i ruszyć też z szybką koleją ,a nie bawić się w ronda i galerie -w Nowym targu jest sporo miejsca na fajne color parki -lepiej zburzyć kilka ruin niż budować coś co nie do końca może wypalić .
Kierowca zawodowy07.09.2016, 14:09
Jako kierowca samochodu ciężarowego powiem tak ,że chce mnie trafić jasny ... jak słyszę kierowców na cb co mówią postawić tu powinni rondo a tam świała itp na zakopiance już żeby dojechać nad morze i z powrotem to trzeba 2-3 dni!!! droga do zakopanego powinna wyglądać jak A4 a nie jak droga przez wieś !!! a do tego dążymy i jak ktoś powie ,że nie ma na to pieniędzy to kopne go w ... .To po co budujemy jakieś pasy dojazdowe co 200 m i wydajemy miliony na ronda i światła i drogi zjazdowe na których jest codziennie dużo wypadków i dodatkowych korków.Zbudujmy autostradę
Myślący07.09.2016, 13:43
Myśle ,że droga Kraków Zakopane powinna być w całości drogą szybkiego ruchu i wszystkie małe zjazdy powinny być pozamykane czy to się komuś podoba czy nie i było by znacznie mniej ofiar śmiertelnych i budowanie ronda na takiej drodze to jakaś pomyłka przecież 99% ludzi jedzie w tym miejscu do Zakopanego a nie do galerii.
była miastowa06.09.2016, 21:56
A po co tej większej wsi jaką jest N.Targ potrzebne jest rondo czy drogi.Niech siedzą w tym dziurawym i śmierdzącym mieście bo i tak im nic nie pasuje i zawsze narzekają na wszystkie inwestycje i nowości.
nn06.09.2016, 20:36
ale jak sie kto chamem urodzi to aniołkie nie zdechnie
handlujący06.09.2016, 10:44
Janek! Przyjdź na zajezdnię i zapytaj obsługę gdzie są toalety i gdzie są zamontowane poidła dla zwierząt to ci pokażą. Zawsze chętnie udzielają takich informacji takim co nie wiedzą co oznacza symbol WC. Ale nie przejmuj się nie wszyscy muszą być inteligentni. Do łopaty też ktoś musi być....
El Bacalao05.09.2016, 15:44
Zabawne są protesty przeciwko kolejne galerii handlowej w mieście, która, jakoby ma doprowadzić do upadku mniejszych przedsiębiorców. Piszę "jakoby", bo do upadku mniejszych już dawno doprowadzili ci, którzy dzisiaj protestują. Pan, który najwięcej krzyczy jest natomiast polską wersją tzw "nowych ruskich", którzy dysponując sporymi pieniędzmi sądzą, że nie muszą liczyć się z nikim (i jak pokazuje przykład miewają rację; niestety)
Miastowy05.09.2016, 12:09
Do Zigi
o to sie nie bój po miasto sie zabezpieczyło i na prawdę nie zapłaci ani grosza. Przestań słuchać klapka i jego figurantów tylko zacznij myśleć. Dla wyjaśnienia Color Park wpłacił na specjalne konto w banku do którego miasto ma dostep i całą kwote jaka firma weznie za wybudowanie ronda wiec pieniądze są zabezpieczone i tym samym miasto nie poniesie opłat. Nie macie co panikowac. Konkurencja w mieście jest potrzebna gdyż to co teraz jest to odstaje od standardów. Niedługo zakopane nam odskoczy przez tą galerie i wtedy bedzie lament. Tak samo jest z targowicą klapek rozpie... Ją od środka jabłonka sie cieszy...
Qwerty04.09.2016, 21:32
Color Park to gwóźdź do trumny Zarneckiego. Mota sie jak ryba bez wody. Tak panie Zarnecki koniec juz bliski chamstwa , i bycie ponad prawem. Pieniadze to nie wszystko
Janek04.09.2016, 20:42
Szanowni Państwo czy Wy nie widzicie zazdrości pazerności znanego Pana przez lata wykupił zajezdnie PKS nic tam nie robił ale jak wybudowano nowoczesną targowice to na złość otworzył swoją. Pytam gdzie ma szalety gdzie jest woda choćby do pojenia zwierząt otworzył targowice aby zrobić konkurencji na złość W Nowym Targu nikt nie ma prawa prowadzenia działalności gospodarczej tylko on.
Podpowiadam władzom miasta Widząc zachowanie owego Pana należało by go skierować na badania i ograniczyć mu prawo do prowadzenia działalności gospodarczej. Nie-wiem kto pamięta przetarg na DH "Gorce" nie mógł sam startować w przetargu to namówił innego biznesmena a potem odkupił od niego bez przetargu budynek.
Psychiatra04.09.2016, 19:05
Zigi ,ty tak masz od urodzenia? Placi ktos przed robota? A niezdziwylbym sie jakby przez Zarneckiego color park nie zaplacil za rondo.
zigi04.09.2016, 15:08
Miastowy, pogadamy jak ten cały kolor park zapłaci za to rondo. Widziałeś przelew i cyfry na koncie UM? Czy opierasz się na tym co gdzieś przeczytałeś czy usłyszałeś od kogoś?
Psychiatra04.09.2016, 06:52
Dokladnie miastowy , ale oglupiany naród nowotarski przez klapka nie myśli , jakby mysleliby to by w leklerku nie pracowali i nie robili zakupów. Jarmark mu nie wypalil to sie mści ,ale zla karma powraca .
taxi03.09.2016, 21:42
Miastowy .....koło dekady korki generują pieśi bo takie mamy prawo chodzą tam i z powrotem nie patrząc na ruch bo oni mają pierwszeństwo na PKS i do stworcy.
Miastowy03.09.2016, 20:55
Do ????
Człowieku co ty p.... Najpierw sie dowiedz a potem pisz prawde a nie pi... głupot. Wszystkie koszty pokrywa inwestor czyli Color Park gamoniu!! Polskie prawo nie pozwala prywatnej firmie prowadzić robót w postaci budowy ronda na publicznej drodze tutaj zakopiance dlatego miasto figuruje jako podinwestor ronda po wybudowaniu ronda droga wraca do zarządu dróg krajowych i autostrad ale miasto nie ponosi żadnych kosztów!!! Takie same działania były podczas budowy ronda koło dekady!!! Tamto rondo też nie było potrzebne bo tylko utrudnia ruch a nie usprawnia czemu wtedy sie nie oburzaliście!!!
baciok@03.09.2016, 18:50
A Marian (dla przyjaciół Maniek) sie śmieje
????03.09.2016, 17:47
Jest mi obojętne, czy będzie hipermarket, czy nie. Niech sobie go budują, tylko dlaczego dojazd i wszelkie ułatwienia w postaci ronda mają być budowane za publiczne pieniądze? Winien będzie obecny czy wcześniejszy burmistrz?

ps. Mam nadzieję, że jak już uda m się otworzyć te sklepy, pan Ż. będzie pociągnięty za straty, bo jakby nie było przez niego opóźnienia.
Bo niby dlaczego miasto miałoby być winne, że dojazdu nie mają?
Łowca lemingow03.09.2016, 15:15
Dlatego nie kupuje wvleklerku , kto kupuje ten popiera niewolnictwo. Kupuje tylko u uczciwych ludzi , a nie msciwych i chamskich. No ale cham zawsze popiera chama.
...03.09.2016, 12:10
Piszecie wina burmistrza tego, tamtego itd....a wina jest tylko i wyłącznie urzędnika który w momencie podpisywania umów i pozwoleń był odpowiedzialny za sprawdzenie tych dokumentów...zgadnijcie kto to ;) . P.s. Już jest na innym stanowisku...
q5403.09.2016, 11:23
qwerty pytanie bylo proste cz jesteś za budową ronda na zakopiance i budowy galerii color park? zobacz archiwum jak ludzie się cieszyl z tego wiec nie pier......
Laczek03.09.2016, 11:08
Zarnecki to mściwiec.Zapraszam na ul.Kopernika,gdzie w w noc sylwestrową "jego ludzie" postawili "buddowlę",aby się zemścić na koledze po fachu i mieszkańcach bloku.Stoi widmo.Zablokowany wjazd do sklepu i miejsce na parking.Tyle lat mieszkańcy tego bloku robili zakupy u "tego pana"-żałosne
Miastowy03.09.2016, 10:57
Do fan politycznej propagandy
Widać że nie masz pojęcia w tym co piszesz tłumoku. To właśnie pan Fryźlewicz podpisał umowe z color parkiem . Jego władza sie skończyła i terazniejsza władza musi ją sfinalizować bo inaczej zapłaci roszczenie w wysokości takiej jaka jest w podpisanej przez Fryźlewicza umowie na kwote 1 miliona złotych. Wiec pomyśl nim coś napiszesz bo żal człowieku...
cug03.09.2016, 10:06
Polska rzeczywistość w pigułce
Zwykły szary obywatel dawno by poległ
Człowiek z kasą może wszystko (po wynajęciu sztabu prawników) np obnażać nieudacznictwo organów Państwa począwszy od Burmistrza poprzez PINB WING GINB i Ministerstwo itp.
Użyta kiedyś ocena Państwa wg Pana Sienkiewicza z PO jest jak najbardziej trafiona
fan politycznej propagandy ???03.09.2016, 09:45
Psioczyliśmy na Burmistrza Fryźlewicz (mea culpa - ja też) ale On przynajmniej miał pewną wizję - zmysł przewidywania i nie wchodził w niepewne inwestycje, które przy decyzjach obecnej władzy mogą nas mieszkańców kosztować nie mało.


Czy Nowotarska Oczyszczalnia Ścieków dalej należy do Miasta ?
Miastowy03.09.2016, 08:24
Do sandał
Zgadza sie i masz rację ja już kilka razy o tym pisałem tutaj. Roszczenia jakie inwestor zawarł w porozumieniu jeszcze z tamtą władzą Nowego Targu wynoszą 1 milion złotych. Także dobrze dla miasta by sobie poradzili z tym żałosnym człowieczkiem Ż.
ds03.09.2016, 07:56
Władze miasta bardzo dobrze wiedziałay, że taki może byc efekt końcowy ich decyzji, a jednak taką uchwałę podjęto. No cóż, jak na razie troche na darmo Color park sponsorował kampanie Burmistrza.
ehh03.09.2016, 07:32
Transparentna władza...z tą" lepszą afera" niż w Warszawie to sobie jaja robisz? Tam 20tys ludzi poszło na bruk....
qwerty03.09.2016, 00:44
Wiele osób głosowało na tak bo pytanie nie było postawione tak że chodzi o rondo do color parku tylko myśleli że chodzi o rondo na skrzyżowaniu zakopianki z szaflarską.
Nogaty02.09.2016, 23:15
Mało Wam marketów w N.Targu? Będzie zakaz handlu w Niedzielę i po problemie po galeriach.Kościół i dom albo wycieczka w naturę do Zoo albo muzeum,blisko z rodziną pobyć.Znormalnieć.
Sandał02.09.2016, 21:38
Ponoć Color Park wystąpi z roszczeniami. Jego szef udzielił wywiadu:
Tymczasem prezes Color Parku udziela wywiadu. Czy coś nam grozi? Odszkodowanie?

Bez połączenia drogowego z "zakopianką" galeria handlowa nie dostanie pozwolenia na budowę. - Poczyniliśmy już znaczne inwestycje na tym terenie, choćby przez wykup gruntów. Brak możliwości zapewnienia dojazdu spowoduje straty finansowe w naszej firmie. Władze Nowego Targu muszą sobie zdawać sprawę, że w przypadku gdy nie dojdzie do budowy ronda, narażają się na roszczenia z naszej strony - zapowiada Zbigniew Głowacki.
dociekliwy02.09.2016, 21:05
Ciekawe kto wydał decyzje o przymusowym wywłaszczeniu prywatnej własnosci dla budowy prywatnej inwestycji i kto na tym zyskał ? Szykuje sie niezła afera .
kumaty02.09.2016, 21:02
To bedzie niezła afera, z tym rondem do prywatnego biznesu, brawo, prawo moze zwycięży
firek do Jurand02.09.2016, 20:47
A skąd Jurand wiesz ,że decyzja jest nieważna ? Pewnie jesteś z tych " transparentnych "
ktosik02.09.2016, 20:27
Koło Lidla też szalał a na koniec został z bezużyteczną wąską działeczką między lidl a kościół a pózniej chodził i pytał co by jeden albo drugi ten paseczek zieleni kupili ale oni mądrzy i się wypieli na jelenia niestety pan Ż to kozak w klapkach zal ach żal...
alik02.09.2016, 18:23
Po co miasto się uwikłało w spór z g***nym rondem pod Szaflarami. Jest to imitacja ronda, ZERO Znaczenia dla miasta!!!!!!!!! No cóż, jaka władza taka inwestycja!!!!!!!!!!!!
lyzeczka02.09.2016, 18:01
Panie Klapek zyj sobie !!!! i daj innym zyc.....bo krotko zyjemy i najesz sie dziesiecioma lyzkami na raz .....bo mozesz sie udlawic!!!!!
Transparentna władza02.09.2016, 17:38
Z tym color parkiem i rondem to może być lepsza afera niż u HGW w Warszawie. Zaczyna mocno śmierdzieć. Brawo że są tacy obywatele jak Tomasz Ż. Ciekawe czy color park nie sponsorował coś przy wyborach.
oz02.09.2016, 16:44
Ż jest żałosny. Podnajoł działkę i mota jak pinajy zając. Jak wybudują Color-Park to mu żyłka pęknie. He he he...
Janek02.09.2016, 16:00
Czyli co??Można jakoś po chłopsku?
Nowotarżanin z wyboru02.09.2016, 15:55
Skoro ZRID nie ma cofniętego rygoru natychmiastowej wykonalności to jaka będzie decyzja ministra w tej sprawie? ;-) No właśnie. Próżne pańskie "fikołki" panie Ż. Obywatele zagłosowali i na tym koniec.
Jurand02.09.2016, 14:56
I bardzo dobrze... mam nadzieję, że stwierdzą nieważność tej wydanej niezgodnie z prawem decyzji.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl