05.09.2016, 15:03 | czytano: 3220

Co z korkami w Szczawnicy? Odpowiedź pod koniec roku

W grudniu Urząd Marszałkowski i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie przedstawią rozwiązanie problemu korków w Szczawnicy. Przypomnijmy, iż w niemal każdy wakacyjny i długi weekend na wyjeździe z z uzdrowiska tworzył się gigantyczny korek do ronda w Krościenku.
Na ostatniej sesji Rada Miejska w Szczawnicy podjęła rezolucję w tej sprawie domagając się od władz województwa rozwiązania problemu. Radni szczawniccy apelują do adresatów rezolucji „o znalezienie konkretnych rozwiązań technicznych dotyczących organizacji ruchu w obrębie ronda w Gminie Krościenko nad Dunajcem oraz ich realizację".
- Nasze obawy dotyczące wyników analizy dotyczą ewentualnych propozycji rozwiązań. W rozmowach pojawiają się kwestie realizacji w przyszłości "obwodnicy Krościenka" lub poprowadzenia ruchu samochodowego ulicą Zdrojową i budową dodatkowego mostu w kierunku Łąkcicy. Propozycje te wydają się próbą odsunięcia rozwiązania problemu w czasie, a nie ma nawet próby zastanowienia się nad usprawnieniem ruchu w rejonie samego ronda – uważa burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Co na to władze województwa małopolskiego? Zapytaliśmy o to Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. - Problem komunikacyjny w obrębie wykonanego ronda ma miejsce w czasie tzw. długich weekendów ewentualnie przed okresami świątecznymi, w pozostałe dni roku ruch odbywa się bez zakłóceń - czytamy w nadesłanej odpowiedzi.

- Ponieważ dojazd do Szczawnicy jest możliwy tylko poprzez w/w rondo, więc dla tego turystycznego miasta jest to problem - przyznają urzędnicy. Jak dodają, w ostatnich dniach zakończyły się pomiary ruchu prowadzone na drodze do Szczawnicy. Wykonywane były w weekendy, w momentach największego natężenia i dla porównania w dni powszednie. Na podstawie pomiarów wykonany zostanie dokument pod nazwą "Analiza możliwości poprawy płynności ruchu na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 969 z drogą powiatową nr 1636K i drogą gminną (ul. Kazimierza Wielkiego) ze szczególnym uwzględnieniem dni wolnych od pracy” oraz sposób jej współfinansowania.

- Rozpoczęto opracowanie wyników pomiaru i analiz ruchu drogowego. Po ich wykonaniu planowane jest spotkanie z udziałem Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, Urzędu Gminy w Krościenku nad Dunajcem oraz Urzędu Miasta i Gminy w Szczawnicy, gdzie zostanie przedstawiona koncepcja poprawy płynności ruchu na niniejszym skrzyżowaniu. Podsumowanie i zakończenie analizy mającej na celu poprawę płynności ruchu na w/w odcinku drogi planowane jest na grudzień b.r. i wtedy będzie można przedstawić rozwiązanie niniejszego problemu - kończą swoją odpowiedź krakowscy urzędnicy.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
logik09.09.2016, 20:07
Pełna zgoda z radnym co do diagnozy i budowy drugiej drogi do PIWNICZNEJ .Kiedyś była trasa wyznaczona dzisiaj tereny są aprzedane i zabudowane ....
Nowotarżanin z wyboru.07.09.2016, 23:39
@ brawo radny! Pełna zgoda!
radny07.09.2016, 21:39
jedyne możliwe rozwiązanie to droga do Piwnicznej , rozwiązała by cały problem i zabezpieczyła przyszłość Szczawnicy . Taką inwestycję można połączyć z dociągnięciem gazu aby znikł kolejny problem ZADYMIENIE UZDROWISKA , żadne prawoskręty nic nie pomogą bo droga do Zabrzeży ma okręśloną przepustowość a korek nie kończył się w Krościenku tylko w Zabrzeży , samochodów z roku na rok przybywa więc trzeba pomyśleć o NOWYM wjeździe i wyjedzie ze wsi oraz o dobrym powietrzu chcąc mieć ludzi aby zbijać dutki
Stach Lach06.09.2016, 09:39
Najtaniej byłoby rozebrać knajpę i przenieść 100 m. dalej. Można by wtedy zrobić porządne prawoskręty przed rondem od Szczawnicy na Sącz i od Tylmanowej na NT. Najtańsze i najszybsze rozwiązanie
ciekawski ziom06.09.2016, 07:24
przez tyle lat robiły się korki w szczawnicy a ładze dopiero teraz się obudziły i wystosowały rezolucję? albo radni z burmistrzem kompletnie nie mają co robić albo znowu tuszują jakiś inny problem który zgotowali miastu - pewnie wnet się dowiemy...
brak wizji05.09.2016, 23:06
Poniekąd @logik ma rację.
Nowotarżanin z wyboru05.09.2016, 21:25
Powtarzam - DRUGA DROGA NA PIWNICZNĄ! Inaczej to mieszanie łyżką ciągle tej samej zupy.
jan05.09.2016, 20:55
teren zalewowy co było widać jakiś czas temu gdy na szybko z pod knajpy usuwali koparkę.najważniejsze to to że kręci się interes a rondo ono będzie stało jak do tej pory.Ma się kasę i ma się pozwolenie na budowę knajpy.Brawo ...... a teraz co władze wymyślą.
kot alik05.09.2016, 20:50
Pewnie nasza czarownica ręce w tym moczyła? I CBA nic nie zrobi?
ku kis05.09.2016, 20:34
sa to tereny zalewowe kto kiedy wydal zgode na budowe ? co na to czerwony kapturek z kroscianka zawsze prawy i sprawiedliwy hihihihii
logik05.09.2016, 20:31
Sytuację rozwiąże tylko nowa droga obwodnica i tylko problem jest z jej lokalizacją Kompletny bałagan urbanizacyjny Miasta Szczawnica spowodowany został brakiem wizji rozwoju miasta .Metoda rozwoju Szczawnicy to sprzedaż działek oraz ich zabudowa ....
ooo05.09.2016, 20:30
biuro prasowe Urzedu marszałkowskiego jest w błędzie, bo wystarczy ładniejsza pogoda w niedzielę, zeby korek sięgał urzedu miasta, wiec niech nie opowiadają bzdur!
Piotr05.09.2016, 19:58
Przecież wystarczy zrobić zjazd zaraz za mostem w Krościenku w kierunku Nowego Sącza tak aby samochody jadące ze Szczawnicy w kierunku Nowego Sącza nie włączały się w ruch okrężny, tylko ustawiały się na swoim pasie i płynnie jechały sobie w stronę N. Sącza a zarazem na Kraków, Lublin czy Podkarpacie. Zaraz za mostem z chodnika zrobić pas zjazdowy a chodnik jest miejsce dalej zrobić .Nieduży koszt i dobre oznakowanie i ruch sprawniejszy o 30 %.
starosta05.09.2016, 19:38
@stan.. Grunty sprzedał urzednik ze Szczawnicy a teraz Szca płacze Śmieszne.
Stan05.09.2016, 18:52
Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć gdzie jest problem. Mamy dwa mosty i co? I przy wyjeździe do Nowego Sącza na gruntach państwowych stoi prywatna knajpa. Zamiast dodatkowego pasa w kierunku Nowego Sącza jest parking, gdzieś Ci klienci knajpy muszą się zatrzymać. Kto i za jakie pieniądze wydzierżawił grunty państwowe prywatnej osobie,ograniczając rondo do jednego pasa. Myślę, że to zadanie dla CBA. A to Polska właśnie.
Lonikas3205.09.2016, 17:49
badziewiaki lubią stać w korkach - po to przede wszystkim jadą - lubią dłuuuugo podziwiać "pijackie mosty"
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl