16.09.2016, 10:09 | czytano: 9582

Zarzuty dla ratownika wodnego po wypadku na Jeziorze Czorsztyńskim

Zarzut spowodowania wypadku na wodzie w wyniku którego uszczerbku na zdrowiu doznała moda ratowniczka usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Targu ratownik Wodnego Pogotowia Ratunkowego. Chodzi o wypadek na motorówce do którego doszło na początku sierpnia na Jeziorze Czorsztyńskim.
Z ustaleń policji i prokuratury wynika, że do wypadku doszło w wyniku brawurowej jazdy motorówką po jeziorze. Podczas manewru skrętu 18-letnia ratowniczka z Nowego Targu wypadła z łodzi i uszkodziła nogę. M.in. z głębokimi ranami i urazem stawu skokowego została zabrana do szpitala. Kierowca łodzi motorowej, ratownik, usłyszał w związku z wypadkiem zarzuty zagrożone karą do 5 lat więzienia.
Dodatkowo prokuratura zwróciła się do Zakładu Medycyny Sądowej z wnioskiem o wydanie opinii, czy rany, jakie odniosła młoda kobieta i blizny, które po nich pozostały, spowodują trwałe oszpecenie. Jeśli tak, prokuratura postawi ratownikowi surowsze zarzuty.

- Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań. Wziął adwokata - informuje prokurator Bartłomiej Zadarnowski z nowotarskiej prokuratury. - W związku z niejasnościami, które wyszły podczas dotychczas prowadzonego śledztwa, wystąpiłem również do Państwowej Inspekcji Pracy, by zbadała sprawę pod kątem przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy - dodaje.

r/ fot. archiwalne M. Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
alfred z szaflarskiej17.09.2016, 22:52
POdobno uprawnienia robili na szybko tuż po wypadku.... Nadzór nad pseudo ratownikami to komedia. Większość nie uratowałaby pływającego konaru bo sama dobrze nie umie pływać. Większość to pozoranci.
Goral16.09.2016, 17:32
Prawda jest ze konara tam nie było a przyczyną jest debilizm pseudo sternika. Sprawę mataczono w wiadomych celach
opo16.09.2016, 11:22
bamboleoo
wodnik16.09.2016, 10:34
ja bym jeszcze sprawdził trzeźwość wszystkich ratowników. osatnio przy budce ratowniczej lała się wódka, ratownicy imprezowali w najlepsze, łodziami sobie pływali z kolegami... szok
płomień16.09.2016, 10:26
o ho ho ! Wkońcu sie dobierają do pseudo WPR !!! AA mam takie pytanie, o co chodzi ? przecież Chińczyk w poprzednim artykule napisał że dziewczynie sie nic nie stało oraz że łódka uderzyła w konar (braweran) :/ Może Panowie prokuratorzy pasuje zająć się tez jasińskim ! No to konar zapłonął
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl