16.09.2016, 17:00 | czytano: 8904

Po skargach kierowców wyłączono światła na skrzyżowaniu ul. Szaflarskiej i Kopernika. Korki zniknęły

NOWY TARG. Niespełna dwa dni funkcjonował nowo wdrożony cykl zmiany świateł na skrzyżowaniu ul. Szaflarskiej i Kopernika. Po skargach kierowców, którzy stali w długich korkach, sygnalizacje wyłączono.
Nowy cykl zmiany świateł sprawił, że kierowcy jadący ul. Szaflarską obojętnie w którym kierunku, otrzymując zielone światło do przejazdu przez skrzyżowanie, mają teraz pełną swobodę ruchu. Dotychczas musieli m.in. przepuścić kierowców jadących z naprzeciwka. Teraz zielone światło daje im pierwszeństwo i swobodę jazdy prosto, w prawo i w lewo.
Jednak efekt zmiany cyklu był odwrotny od zamierzonego. Zamiast upłynnić przejazd przez skrzyżowanie, światła spowodowały korki i wywołały falę irytacji kierowców. Wczoraj, po konsultacjach, zdecydowano o wyłączeniu świateł. - Po analizie tego, co się dzieje, zapadła decyzja o wyłączeniu ich. Będziemy sprawdzać program. Jak będziemy mieli pewność, że działa dobrze, to zostanie uruchomiony - mówi dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu Robert Waniczek.Nowy program zmiany świateł zainstalowała firma, która na zlecenie Urzędu Miasta w Nowym Targu będzie uruchamiać sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Szaflarskiej i Podtatrzańskiej. Za zadanie ma także zmodernizować sygnalizację na skrzyżowaniu ul. Szaflarskiej i Kopernika i to właśnie w ramach tych prac zainstalowano nowy cykl. Okazał się on jednak wadliwy.

Dziś od rana kierowcy z zadowoleniem mijają skrzyżowanie. Po całkowitym wyłączeniu świateł przepustowość przejazdu zwiększyła się kilkakrotnie, a korki zniknęły. Gorzej mają piesi, którym teraz trudniej przejść przez ruchliwą drogę.


r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Nowotarżanin z wyboru22.09.2016, 20:04
Mam takie niedyskretne pytanie czy teraz urzędnicy czekają aż jakiś pieszy ucierpi na tym skrzyżowaniu czy też dobrowolnie przywrócą poprzednią sekwencję świateł? Mam wrażenie, że czeka się teraz na jakąś tragedię by potem tryumfalnie wprowadzić ponownie swoje głupawe "poprawione" rozwiązanie.
baśka21.09.2016, 18:25
Faktycznie jeździcie na pamięć !!! Też jestem kierowcą, często bywam w Nowym Targu i zauważyłam, że na niektórych skrzyżowaniach kierowcy nie umieją się zachować. Po prostu NIE ZNACIE ZNAKÓW! Co drugi kierowca na ponowne egzaminy ! Będzie o połowę stłuczek i wypadków mniej.
Miastowy19.09.2016, 18:40
Kategoryczniezwolnic tego dyrektora Co to bedzie teraz sprawdzal program,jak testowal na ludziach,czyli ****. traktowal jak przedmiot,zastapic jakims Co to wie, a nie "sprawdza" za nasze pieniadze
kierownica19.09.2016, 10:43
Tam powinno być rondo tak samo jak ronda powinny być na Alejach. Obędzie się bez świateł czy stania w środku nocy na czerwonym gdzie nie ma żadnego auta w okolicy
andrzej17.09.2016, 22:45
Moim skromnym zdaniem tam powinno być rondo , wtedy i pieszym i kierowcom żyło by się lepiej :)
widz17.09.2016, 22:35
Uruchomcie proszę sygnalizację, bo nie można przejść przez ulicę.
Z17.09.2016, 22:20
sys18:30, 17 września 2016
Dokładnie tak. A ten Pan jeszcze pretensje zgłaszał do kierowców, że te korki to przez to, że jeżdżą na pamięć. CO miał na myśli chyba nawet sam Bóg nie wie.
sys17.09.2016, 18:30
Waniczek do zwolnienia ! Światłą wcześniej był eleganckie, wieczorami nie trzeba było stać jak kretyn tylko były na ruch
PasterzPPP17.09.2016, 14:32
@Miescon za tą drogą odpowiada powiat i UM nie ma nic do gadania
@Leszek na 99% odpowiada za to GDDKiA bo to droga krajowa, i tak masz racje w nocy można bezproblemów wyłączyć tam światła, zresztą mi to obojętne bo jak mi się zdarza tam jechać w środku nocy to się takimi drobiazgami jak światła nie przejmuję
Leszek17.09.2016, 12:58
A powiedzcie mi kto odpowiada za ustawienie świateł wzdłuż Alei Tysiąclecia? Też Powiatowy Zarząd Dróg? Jeżdżę codziennie około godziny 6:00 rano i muszę stać przed każdym skrzyżowaniem jak jakiś debil, bo tak są ustawione światła. Z podporządkowanych ulic prawie nic nie jedzie! Czy nie można tych świateł wyłączyć w godzinach nocnych i wczesnoporannych? A w trakcie dnia nie da się ich ustawić tak aby nie musieć się zatrzymywać przed każdym skrzyżowaniem i czekać na zielone? Tylko jedna duża ulica ze światłami, a tak ciężko zsynchronizować i upłynnić ruch przez miasto.

P.S. Waniczek nadaje się tylko do zwolnienia. Jest wiele innych kompetentnych osób na jego miejsce
Miescon17.09.2016, 12:01
Jak to pan Waniczek powiedział? Że korki powstawały, ponieważ kierowcy "jeździli na pamięć"? A więc jednak to nie wina tych ochydnych kierowców, którzy zamiast trzymać samochody w garażach ciągle utrudniają życie Panu Urzędnikowi Waniczkowi jeżdżąc po ulicach Nowego Targu. Ja nie wiem skąd UM bierzy tych fachowców....
czort17.09.2016, 11:08
Pewnie żona Pana Dyrektora pracująca drogownictwie w UM przemówiła mu do rozumu, że ludzie w mieście są niezadowolenie z wprowadzonych zmian
Nowotarżanin z wyboru16.09.2016, 22:26
@Stary Kierowca - wcześniej trzeba było czekać w nieskończoność, aż ktoś jadący od Tysiąclecia w Kopernika odetnie poranny sznur aut z osiedla pchających się jedno za drugim. Teraz nie ma takiego problemu. To oni czekają i stopniowo włączają się do ruchu. Łatwiej dzięki temu przejechać, zakorkowaną przez masowo i gęsto parkujące auta, ulicą Na Równi.
Mamuśka16.09.2016, 22:13
Żenada , czy dzieciom chodzącym do szkoły podstawowej lub do gimnazjum rodzice mają dopiąć skrzydła do plecaków aby mogły bezpiecznie przejść przez ul. Szaflarską? Kto to taki mądry? Gdzie tu jest bezpieczeństwo ? Urzędnicy włączcie myślenie to nie takie trudne!!! Wymagamy od dzieci a niektórym " stołki " odbierają rozum. Opamietajcie się !!!
sdsss16.09.2016, 22:13
Eh, powiatowy zarząd dróg się pogrąża coraz bardziej. Było dobrze, wsadzili nochal i były korki. Po skargach, zamiast przywrócić do poprzedniego rozwiązania, to znowu wsadzili nochal i wyłączyli je całkowicie czyniąc skrzyżowanie jeszcze bardziej niebezpieczne. Ciekawe skąd takich "yntelygentów" wzięli.
Pieszy16.09.2016, 21:42
Brawo P. Waniczek, teraz jak rozjedzie kierowca jakieś dziecko czy też innego przechodnia, Panu sumienie nie powinno dać spokoju. Oby jednak nikomu się nic takiego nie przytrafiło!
Najlepiej wyłączyć światła i zobaczyć co się stanie, główny szlak przeprawowy dla pieszych jest dla nich samych zagrożeniem życia!!! Idiotyzmem była zmiana cyklu świateł, a debilizmem całkowite ich wyłącznie. Myślenie ponoć nie boli-ponoć-ale nie w Pana urzędzie!
m.......a16.09.2016, 20:59
Panie Waniczek ......... bardzo prosimy niech Pan juz lepiej nie mysli, prosze przywrocic stary system i bedzie ok.
gryb16.09.2016, 20:39
Jak coś dobrze działało to po co było ruszać ... teraz znowu piesi sie irytują. Panu dyrektorowi powinni podziękować
Aaa16.09.2016, 20:29
Stary Kierowc'o nie masz sie chyba czym chwalic ;) nowe znaki na tym skrzyzowaniu tylko potwierdzaja a raczej pokazuja jak powinno sie tam jezdzic. Nic w temacie pierwszenstwa nie zostalo zmienione ;)
skret16.09.2016, 20:26
Czas przewietrzyć Powiatowy Zarząd Dróg. Chłopaki popadli w rutynę i myślą że droga powiatowa na wsi to, to samo co w mieście.
Maja16.09.2016, 18:49
a dzis to jakis cymbal rozjechalby grupe pieszych ,ktorzy przechodzili na przez pasy i niewiem co za matoly wymyslily wylaczenie swiatel!przepustowosc na szaflarskiej jest ,ale z bocznych to przejechac nie mozna!!
...16.09.2016, 18:47
Jakoś pieszych w korkach stojących nie widziałem... Ale fakt, niektórych buców trzeba nauczyć jeździć( parę dni patrol Policji , kilkadziesiąt mandatów i się co niektórzy nauczą) Dziś sytuacja - kierowca busa zatrzymuje się przed pasami chcąc przepuścić kobietę z wózkiem a c*** (ze trzy samochody) jadące od rynku miały to w d*** i przejechały nie zatrzymując się (trafiło by na mnie przynajmniej po lusterku by poszło...) I jeszcze jedna sprawa na takim nie działającym skrzyżowaniem to L-ki...a właściwie instruktorzy którzy sami prawa jazdy nie powinni mieć...zatrzymywanie się dwa metry od linii, przy skręcie stawanie tak że na wprost jechać nie można i mimo wolnej drogi stanie w miejscu....itd
AS16.09.2016, 18:41
Korki zniknęły tylko czekać jak kogoś rozjedzie auto na przejściu na pasach ul.Szaflarskiej. Było Ok a jest fatalnie. Ile to kosztowało i po co to było.
Ewa16.09.2016, 18:28
Rano idąc z dzieckiem do szkoły stałam na pasach 15 min żeby móc przejść....kierowcą ułatwiono życie...pieszym za to nie.
Obserwator16.09.2016, 18:04
Światło zielone dla pieszych w tym miejscu świeciło za krótko, widziałem dzieci idące grupą klasową(może na basen?) i nie zdążyły przejść na zielonym ostatnich kilkoro dzieci przechodziło już na czerwonym.Nie wina nauczyciela bo co miał zrobić. Może zarząd dróg niech pomyśli i o tym,że w pobliży są szkoły i basen, ponoć myślenie nie boli
Stary Kierowca16.09.2016, 18:04
Brawo. Nareszcie łatwiej można przejechać przez to skrzyżowanie. Kolejnym błędem osoby odpowiedzialnej za organizację ruchu w mieście jest skrzyżowanie ul. Kopernika z ul. Na Równi. Skąd się biorą tak głupie pomysły? Proszę najpierw zastanowić się jakie możliwości wyjazdu do centrum mają mieszkańcy ul Wojska Polskiego oraz ul. Powstańców Śl. Dawanie pierwszeństwa przejazdu ulicy Na Równi z odcinka Szaflarska-Kopernika jest wielkim nieporozumieniem. Na ul. Powstańców Śl. przez większą część dnia są długie kolejki samochodów próbujących wyjechać na Al. Tysiąclecia. Rozwiązanie jest bardzo proste i skuteczne na wiele lat - małe ronda. Kierowcy sami potrafią usprawnić ruch tak jak na przykładzie nowych świateł Szaflarska-Kopernika. To chyba jest "zbyt dobra zmiana".
1111116.09.2016, 17:35
po co kombinować jak było dobrze........
fobia16.09.2016, 17:28
reasumując: jeżeli coś działa, należy to zepsuć aby okazało się że do tej pory działało dobrze. wziąć za to pieniądze, uruchomić ponownie, na starych zasadach, znów biorąc pieniądze - bo przecież samo się nie zrobi... że ja na to wcześniej nie wpadłem... :D
Kurna mać16.09.2016, 17:19
Zniknęły światła? Pojawią się na Szaflarska,Podtatrzańska.
STAŚ16.09.2016, 17:14
Co może lud ?!! Po prostu demos krato !!!
Ormowiec16.09.2016, 17:06
Uchu,to nie dało rady przywrócić jak było przed tą wątpliwą zmianą na gorsze?Fungowało dobrze to trza yło to zostawić a nie majstrować.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl